NFL īpašnieki gatavojas piesaistīt jaunus komandas biedrus: privātā kapitāla fondi

NFL īpašnieki gatavojas piesaistīt jaunus komandas biedrus: privātā kapitāla fondi

Investīciju fondi drīzumā varēs iegādāties līdz pat 30% no Nacionālās futbola līgas komandām

Privātā kapitāla investīciju grupas drīzumā varētu būt atļauts iegādāties līdz pat 30% no Nacionālās futbola līgas (NFL) komandām.

Ierosinājumi apspriešanai

Ierosinājumi, kas pašlaik tiek apspriesti, ļautu atsevišķiem investīciju fondiem iegūt līdz pat 10% no komandas, saskaņā ar personām, kas ir informētas par šo jautājumu, bet vēlējās palikt anonīmi, jo sarunas ir konfidenciālas.

NFL īpaša komiteja tiekas, lai izskatītu līgas īpašumtiesību noteikumus. Sarunas turpinās un procentu daļas var mainīties, teica daži informētie avoti. NFL pārstāvis atteicās komentēt šo jautājumu.

Komisijas atklājumi tiks prezentēti Nashville

Īpašnieki prezentēs savus atklājumus Nashville trīs dienu laikā, sākot no 20. maija, otrajā no četriem gada laikā notiekošajiem līgas sanāksmēm. Martā komiteja atjaunināja īpašniekus par saviem atklājumiem, bet balsošanu par šo jautājumu atlika.

Komiteju vada priekšsēdētājs Klarks Hants, kurš pieder Kansas City Chiefs. Pārējie locekļi ir komandu īpašnieki Arturs Blanks (Atlanta Falcons); Džimijs Haslams (Cleveland Browns); Gregs Penners (Denver Broncos); un Roberts Krafts (New England Patriots). Grupa apspriež līgas īpašumtiesību noteikumus kopš septembra, kad NFL komisārs Rodžers Gudels izveidoja šo paneli.

Privātā kapitāla fondi aktīvi iegulda ASV profesionālajās komandās

Daži privātā kapitāla fondi, kas ir bijuši aktīvi, ieguldot ASV profesionālo komandu akcijās, ir RedBird Capital Partners, Arctos Partners un Ares Management Corp.

NFL ir padarījusi komandu pārdošanu grūtāku nekā citos sporta veidos, kuros jau ir paplašināti īpašumtiesību noteikumi privātajam kapitālam un citiem investīciju subjektiem.

“Mēs gūstam progresu, es domāju, ka maijā varētu būt dažas izmaiņas – iespējams, tuvāk oktobrim,” Gudels teica martā notikušajā preses konferencē. “Viņi bija ļoti tuvu pieejas aprakstam un šī pieeja ir kaut kas, par ko mēs vēlamies pārliecināties, ka biedri ir vienisprātis. Tagad mums ir daudz darba, lai šo pieeju pārvērstu realitātē.”

Tieši tāpat kā pašreizējais process jauniem īpašniekiem, privātajiem kapitāla fondiem būs jāiziet pirmsapstiprināšanas process un jāsaņem līgas apstiprinājums.

Nacionālajai basketbola asociācijai ir ierobežojums privātajam kapitālam līdz 30% no jebkuras komandas īpašumtiesībām, bet vienai firmai var piederēt ne vairāk kā 20% no vienas komandas. PE fondi var būt īpašnieki līdz pat piecām komandām.

“Viena no lietām, ko mēs esam uzzinājuši šajā procesa laikā, ir tāda, ka šie privātie kapitāla fondi ne tikai interesējas par potenciālu ieguldījumu NFL komandu akcijās, bet arī par iesaistīšanos dažos no nekustamo īpašumu attīstības projektiem, kas saistīti ar stadionu būvniecību,” Hants teica martā notikušajā intervijā.