NBC piesaista NBA ar 2,5 miljardu dolāru vērtu mediju darījumu, kas varētu pastāvīgi izslēgt TNT.

NBC piesaista NBA ar 2,5 miljardu dolāru vērtu mediju darījumu, kas varētu pastāvīgi izslēgt TNT.

NBCUniversal var iegūt tiesības uz NBA spēļu paketi

NBCUniversal varētu iegūt tiesības uz NBA spēļu paketi, kad līgas pašreizējais mediju darījums beigsies nākamgad.

NBC gatavo 2,5 miljardu dolāru piedāvājumu

NBC sagatavo 2,5 miljardu dolāru piedāvājumu, saskaņā ar Wall Street Journal. Tīkls nav pārraidījis NBA spēli kopš 2002. gada, bet tagad plāno atgriezties laikā, kad tiešraides sporta tiesības iegūst atjaunotu nozīmi mediju nozarē. Sporta tiesības ir viens no pēdējiem lineārā kabeļtelevīzijas reitingu bastioniem, kas gadu gaitā ir pastāvīgi samazinājušies sakarā ar kabeļu griešanu un straumēšanu. Kabeļkanāliem tiešraides sporta spēles nāk ar gatavu auditoriju, kas uzticami ieslēdzas, kad tās tiek pārraidītas. Straumētāji arī alkst tiešraides programmēšanas, jo regulārie pārtraukumi padara to piemērotu reklāmām, kas nozīmē, ka viņi var rādīt reklāmas abonentiem ar reklāmām atbalstītos līmeņos.

Mediju tiesību vērtējumi sasniedz augstu līmeni

Tas ir novedis pie mediju tiesību vērtējumu augsta līmeņa. Warner Bros. Discovery pašreizējais darījums vidēji izmaksā aptuveni 1,2 miljardus dolāru gadā, kas ir daudz zemāks nekā summa, ko NBC ziņojumos piedāvā. NBC piedāvājums, visticamāk, nozīmētu, ka Warner Bros. TNT paliktu bez NBA spēlēm, saskaņā ar Wall Street Journal.

NBA meklē savu pirmo straumēšanas partneri

NBA meklē savu pirmo straumēšanas partneri, lai saglabātu soli ar patērētāju skatīšanās paradumiem, kuri aizvien vairāk novirzās no kabeļtelevīzijas. Tā rezultātā NBA plāno pievienot trešo mediju partneri esošajiem televīzijas darījumiem ar Disney un WBD (vai iespējams NBC). Tas nozīmētu, ka visiem NBA TV raidorganizatoriem nākamajos mediju tiesību darījumos būtu jāaiziet ar mazāk spēlēm, neskatoties uz to, ka būtu jāmaksā vairāk, lai tās pārraidītu.

NBA ir sarunās ar Amazon par spēļu paketi

Pašreizējie ziņojumi liecina, ka NBA ir sarunās ar Amazon par spēļu paketi. Amazon izpilddirektors Endijs Džesijs ir atklāti izteicies par uzņēmuma interesi iegūt vēl vairāk tiešraides sporta tiesības. Džesija vadībā Amazon jau ir parādījis gatavību tērēt lielas naudas summas par nozīmīgajiem sporta tiesību ieguvumiem, iegūstot tiesības uz NFL un Eiropas futbolu. Arī Netflix tiek uzskatīts par NBA interesentu. Nav uzņēmuma, kas tik ļoti simbolizētu straumēšanas nozares maiņas spēku kā Netflix, kuram tiek baumots par interesi NBA jaunajam sezonas turnīram, kas sākās šogad. Ja tas notiktu, tas piesaistītu smagsvaru straumētāju, vēl vairāk vājinot tradicionālās televīzijas ietekmi uz vienu no sporta vispievilcīgākajiem īpašumiem.

Investori nereaģē labi uz WBD iespēju zaudēt NBA

Investori nereaģē labi uz WBD iespēju zaudēt NBA. WBD akcijas cena otrdien kritusies par 10% pēc ziņu izplatīšanās. Preses laikā akcijas cena ir zemākais līmenis jebkad – 7,62 dolāri. Salīdzinot ar to, straumētāju akcijas cenas, kas potenciāli var iegūt NBA, ir pieaugušas. Amazon ir pieaudzis par 77% līdz 182,68 dolāriem pēdējo 12 mēnešu laikā, kamēr Netflix cena pieaugusi par 71% un tagad ir 557,50 dolāri.

TNT ir pārraidījis NBA spēles kopš 1984. gada

TNT ir pārraidījis NBA spēles kopš 1984. gada. Tā populārais studijas šovs Inside the NBA, kur piedalās Čarlzs Barklijs, Šakils O’Nils, Ērnijs Džonsons un Kenijs Smits, ir kļuvis par kanāla pārraižu neatņemamu sastāvdaļu un svarīgu WBD zīmola aktīvu. Zaudēt savas NBA tiesības būtu liels trieciens WBD, jo tas padarītu sarunas ar kabeļtelevīzijas nodrošinātājiem grūtākas, saskaņā ar analītiķu piezīmi no Bank of America.

WBD alternatīva ir pārmaksāt par NBA

WBD alternatīva ir pārmaksāt par NBA. Pagātnē WBD izpilddirektors Deivids Zaslavs ir bijis nevēlīgs to darīt. “Mums nav jābūt NBA,” Zaslavs teica 2022. gadā. Vai tas bija sarunu taktika vai ieskats uzņēmuma satura stratēģijā nav skaidrs. Pēc tam Zaslavs atkārtoti mīkstināja savu nostāju pret NBA, sakot, ka viņš to uzskata par svarīgu aktīvu uzņēmumam. Šogad WBD sāka likt dažas NBA spēles savā Max straumēšanas platforma. To darot, pēc Zaslava teiktajiem viedokļiem, palīdzētu Max izcelties ar dzīvu satura klāstu, tostarp sportu un ziņu kanalu CNN, ko konkurentiem trūka. Bez sava galvena sporta īpašuma WBD plāni par sporta straumēšanas kopuzņēmumu ar Fox un Disney var kļūt sarežģīti.

NBC piedavajums naca pec WBD ekskluziva sarunu loga beigam

NBC piedavajums naca pec WBD ekskluziva sarunu loga beigam 22.aprili. WBD joprojam ir tiesibas atbilst jebkuram iepludoso piedavajumam, saskaņa ar personu ar zinašanam par situaciju.

Comcast un NBC var pievienot NBA savam esošo sporta sacensibu klatsam

Comcast un NBC var pievienot NBA savam esošo sporta sacensibu klatsam, kas jau ietver NFL un Olimpiadas. Agrak šogad Comcast izmeginaja roku ar tiešraidi sporta sacensibam straumešana, kad tas lika NFL izslguma spele Peacock platforma. Rezultati bija lieliski, Peacock pievienoja 2,8 miljonus jaunu abonentu ka rezultatu. Ja Peacock izdaritu to pašu ar NBA tas palidzetu Peacock turpinat augt savu abonentu bazi un samazinatu iespejamibu ka viņi atstaj platformu, teica BofA savas piezimes.

NBA citi raidorganizatori ietver Disney

NBA citi raidorganizatori ietver Disney gan ESPN gan ABC kanalos. Disney tiek gaidits atjaunot savus NBA tiesibu ligumus par aptuveni 2,6 miljardiem dolaru gadâ, kas ir pieaugums no 1,5 miljardiem dolâru ko tas maksâ tagad saskaņâ ar Wall Street Journal. Disney pašlaik ir daži no lîgas labâkajiem aktîviem tostarp NBA finâlspeles kas tiek raidîtas ABC.

WBD atteicas komentet. NBA NBC Amazon un Netflix neatbilda uz komentara pieprasijumu.