Mūžīgi fondi miljardieris Kens Grifins saka, ka koledžu protesti ir “kultūras revolūcijas” rezultāts un Harvardam vajadzētu “pieņemt mūsu rietumu vērtības”.

Mūžīgi fondi miljardieris Kens Grifins saka, ka koledžu protesti ir "kultūras revolūcijas" rezultāts un Harvardam vajadzētu "pieņemt mūsu rietumu vērtības".

Ken Griffin izsaka viedokli par ASV koledžu protestiem

Ken Griffins, miljardieris un hedžfonda Citadel dibinātājs, ir iegremdējies nacionālajā diskusijā par ASV koledžām un protestiem, kas pārņēmuši daudzus kampusus saistībā ar Izraēlas karu Gazā.

Griffins kritizē sociālās taisnīguma “naratīvu”

Intervijā ar Financial Times, Harvardas absolvents un lielais ziedotājs nosodīja sociālās taisnīguma “naratīvu” dažās skolās.

“Tas, ko mēs tagad redzam, ir šīs kultūras revolūcijas ASV izglītībā gala produkts, kas izpaužas ASV kampusos, īpaši, izmantojot apspiedēja un apspiesto paradigmu,” teica Griffins, salīdzinot protestus ar “performanču mākslu”, kas nepalīdz ne palestīniešiem, ne izraēliešiem.

Protesti koledžās visā valstī

Koledžas visā valstī ir satricinātas kopš 7. oktobra uzbrukuma Izraēlai no Hamas puses un Izraēlas atbildes Gazā. ASV tika arestēti tūkstošiem cilvēku koledžās, savukārt Ivijas līgas skolu prezidenti atkāpās, tostarp Harvardā, un izlaiduma ceremonijas tika atceltas.

Griffins un citi Volstrītā izsaka viedokli par protestiem

Griffins un citi Volstrītas dalībnieki ir izteikuši savu viedokli par protestiem, īpaši elitārās koledžās. Janvārī viņš nosauca Harvardas studentus par “raudulīgajiem sniegpulksteņiem” un apturēja savus ziedojumus skolai, kas pārsniedza 500 miljonus dolāru. Pirmdien viņš teica, ka protesti ir “neveiksmīgas izglītības sistēmas” rezultāts, piebilstot, ka situācija Harvardā izskatās labāka nekā Kolumbijas universitātē, kur pagājušajā mēnesī policijas reidi izklīdināja protestētājus un viņu nometni.

Ko Harvardai vajadzētu darīt tālāk?

Uz jautājumu no Financial Times, ko Harvardai vajadzētu darīt tālāk, Griffins atbildēja: “Harvardai vajadzētu uzsvērt, ka tā atbalsta nopelnu sistēmu Amerikā un izglītos nākamās paaudzes līderus Amerikas biznesā, valdībā, veselības aprūpē un filantropijas jomā. Harvarda apņemas veicināt mūsu Rietumu vērtības, kas ir veidojušas vienu no lieliskajām valstīm pasaulē, audzināt šīs vērtības studentos un lūgt viņiem izpaust šīs vērtības visu atlikušo dzīvi.”

Harvarda nav nekavējoties atbildējusi uz komentāra pieprasījumu.

Uzņēmumi reaģē uz protestiem

Daži uzņēmumi jau ir apsolījuši, ka neiegūs darbā studentus, kuri piedalījušies protestos, kamēr citi ir pauduši savu atbalstu.

Protestu ietekme uz studentu nodarbinātību

Nesen personāla atlases eksperti, ar kuriem runāja Fortune, bija dalīti viedokļos par to, kāda ietekme būs protestiem uz studentu spēju tikt pie darba.

ASV prezidents aizstāv studentu tiesības protestēt

Tikmēr ASV prezidents Džo Baidens šomēnes aizstāvēja studentu tiesības miermīlīgi protestēt, bet noraidīja viņu prasību mainīt savu pieeju Gazai un arī teica, ka skolās jāvalda kārtībai.

Gaidāmais Balto nama ziņojums par Izraēlas rīcību

Gaidāmais Balto nama ziņojums par ASV piegādāto ieroču izmantošanu Gazā paredzams būs kritisks pret Izraēlu, bet nesecina, ka Izraēla ir pārkāpusi to lietošanas noteikumus.