“Mums jāsaskaras arī ar mākslīgā intelekta tumšo pusi”: Japānas premjerministrs izklāsta starptautisku sistēmu, lai ierobežotu tehnoloģiju, kas maina spēles noteikumus.

"Mums jāsaskaras arī ar mākslīgā intelekta tumšo pusi": Japānas premjerministrs izklāsta starptautisku sistēmu, lai ierobežotu tehnoloģiju, kas maina spēles noteikumus.

Japānas premjerministrs Fumio Kišida izziņo starptautisku regulējumu un ģeneratīvās mākslīgā intelekta izmantošanu

Japānas premjerministrs Fumio Kišida ceturtdien paziņoja par starptautisku regulējumu un ģeneratīvās mākslīgā intelekta (AI) izmantošanas ietvaru, papildinot globālos centienus tehnoloģijas pārvaldībā.

Kišida uzrunā Parīzē bāzētajā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā

“Ģeneratīvais AI var kļūt par svarīgu rīku, lai vēl vairāk bagātinātu pasauli,” teica Kišida. Taču “mums jāsaskaras arī ar AI tumšo pusi, piemēram, dezinformācijas risku.”

Kad Japāna pērn vadīja Septiņu vadošo industrializēto valstu grupu (G7), tika uzsākts Hirošimas AI process, lai izstrādātu starptautiskus vadlīnijas un AI izstrādātāju rīcības kodeksu.

Kišida teica, ka brīvprātīgajam ietvaram, ko sauc par Hirošimas AI procesa draugu grupu, pievienojušās 49 valstis un reģioni, nesaucot nevienu vārdā. Viņi strādās pie principu un rīcības kodeksa īstenošanas, lai risinātu ģeneratīvā AI riskus un “veicinātu sadarbību, lai nodrošinātu, ka cilvēki visā pasaulē var gūt labumu no droša, droša un uzticama AI izmantošanas,” viņš teica.

Eiropas Savienība, Amerikas Savienotās Valstis, Ķīna un daudzas citas valstis ir sacentušās, lai izstrādātu regulējumu un uzraudzību AI jomā, kamēr globālās organizācijas, piemēram, Apvienoto Nāciju Organizācija, cenšas izdomāt, kā to pārraudzīt.