Multicoin Capital vadīja 5 miljonu dolāru investīciju raundu Baxus, Web3 tirgus vietu vīnam un stiprajiem dzērieniem.

Multicoin Capital vadīja 5 miljonu dolāru investīciju raundu Baxus, Web3 tirgus vietu vīnam un stiprajiem dzērieniem.

Pasaules luksusa vīnu un stipro alkoholisko dzērienu tirgus

Pasaules luksusa vīnu un stipro alkoholisko dzērienu tirgus prognozē, ka līdz 2032. gadam tas gandrīz dubultosies līdz 470 miljardiem dolāru. Start-up uzņēmums BAXUS cenšas padarīt tirgu efektīvāku, šodien paziņojot par sēklu finansējuma raundu, ko vada Multicoin Capital un ar Solana Ventures, Narwhal Ventures, FJ Labs un dažādu eņģeļu investoru ieguldījumiem.

Kolekcionējamo alkohola tirgus

Kolekcionējamo alkohola tirgus pašlaik ir sadrumstalots un nelikvīds, uzņēmums saka, ar atsevišķiem pārdošanas darījumiem, kas notiek dažādās vietnēs un izsolēs.

“Ja tu tirgojies ar saviem draugiem Kentuki, tu esi ierobežots tikai ar Kentuki – tev nav tādas pašas piekļuves pircējam Skotijā, kurš varētu būt ļoti ieinteresēts tavā burbonā,” teica Tzvi Wiesel, BAXUS līdzdibinātājs un izpilddirektors. Tirgus necaurredzamība traucē kolekcionāriem precīzi noteikt pudeļu cenas, atrast visvairāk kārotos aktīvus un veikt uzticamu autentiskuma pārbaudi, piebilda Wiesel.

BAXUS cer novērst šīs neefektivitātes, ieviešot vienu lietotni tirgus vietu savienošanai. Uzņēmums saka, ka, izmantojot atvērtu Web3 maksājumu infrastruktūru, tas var samazināt izmaksas un palielināt caurredzamību. Izveidots uz Solana bāzes, tirgus ļauj pircējiem veikt darījumus ar kredītkarti, ACH, tiešo pārskaitījumu vai kriptovalūtu, tostarp USDC. Platforma tika palaista beta versijā pagājušajā vasarā un kopš tā laika ir veicinājusi 8 miljonu dolāru vērtu darījumu.

Veidojot sludinājumu, pārdevēji nosūta pudeles uz BAXUS Vault autentifikācijai un uzglabāšanai drošā, temperatūras kontrolētā vietu tīklā. Pudele tiek tokenizēta, katrai pudelē izdodot neaizstājamu žetonu (NFT), kas apstiprina tās identitāti, lai to varētu uzglabāt un tirgot ķēdē. Provenances un cenu dati paliek pievienoti katram NFT, kas tieši tiek uzglabāts kolekcionāra informācijas panelī, no kura tas ir gatavs tikt sarakstīts un tirgots. Jebkuras pudeles, kas iegādātas BAXUS vai uzglabātas seifā, var tikt izpirktas vai palikt seifā nākotnes darījumiem.

Ir viens ierobežojums: māksliniecisko vīnu un stipro alkoholisko dzērienu kolekcionēšana parasti ir saistīta ar vecākajām paaudzēm, kas ir mazāk noskaņotas eksperimentēt ar kriptovalūtu. Tā rezultātā BAXUS ir noņēmis raksturīgos Web3 elementus. Piemēram, lietotāji var maksāt ar kredītkartēm un pierakstīties, izmantojot savu e-pastu, ar lietotāja maku izveidojot tikai aizkulises. “Mēs to padarījām pēc iespējas tradicionālāku,” teica Wiesel.

“Smalko dzērienu tirgum ļoti nepieciešama labāka cenu noteikšana, likviditāte un autentiskums; tas ir līdzīgs citiem kolekcionējamu priekšmetu tirgiem, piemēram, apaviem vai tirdzniecības kartēm,” teica Spencer Applebaum, investīciju partneris Multicoin Capital.

“Lielākais problēma ar visiem kolekcionējamu priekšmetu tirgiem ir reāllaika likviditāte,” teica Weisel. “Kad cilvēki runā par reālo aktīvu tokenizēšanu, viņi domā par valsts obligācijām un akcijām, un tas ir tāpat kā, nu, tie ir diezgan efektīvi tirgi.” Bet blokķēdes izmantošana mākslai, nekustamajam īpašumam vai citiem kolekcionējamiem priekšmetiem “patiesi atradīs jaunus kapitāla avotus veidus, kas vienkārši pārvietojot akciju ķēdē nemainīs neko.”