Monzo dibinātāji saka, ka Amerikas sapnis ir “pretrunā ar britu kultūru”, kur valda “ziniet savu vietu” attieksme.

Monzo dibinātāji saka, ka Amerikas sapnis ir "pretrunā ar britu kultūru", kur valda "ziniet savu vietu" attieksme.

Amerikāņu sapnis ir ‘pretējs britu kultūrai’

Blomfīlds teica, ka Amerikāņu sapnis nav realitāte, ko daudzi cilvēki ASV var piedzīvot, bet tas ir tas, ko daudzi no viņiem piedzīvo.

“Tā ideja, ka ikviens var radīt jebko, ja vien pietiekami centīsies, ir tik dziļi amerikāniska, un tā ir tik pretēja britu kultūrai,” viņš teica.

Blomfīlds bija 28 gadus vecs, kad 2015. gadā līdzdibināja Monzo. Lai gan viņš teica, ka cilvēki Apvienotajā Karalistē “skatījās uz mani kā uz traku” viņam cenšoties iegūt bankas licenci, viņš saņēma daudz atbalstošāku reakciju ASV.

Brits teica, ka viņa tautieši vairāk sliecas uz “zināt savu vietu, nekļūt par lielu savām zābakiem” attieksmi, kas apspiež inovācijas.

Pēc Blomfīlda viedokļa, tas ietekmē karjeras lēmumus, ko pieņem valsts visperspektīvākie universitātes studenti.

Apvienotajā Karalistē Blomfīlds saka, ka visambiciozākais darbs studentiem ir strādāt tirdzniecības firmā, piemēram, James Street vai konsultāciju firmā, piemēram, McKinsey. Patiesi, viņš norāda, ka datorzinātņu doktorantūras studentiem noklusējuma izvēle ir pievienoties Goldman Sachs.

Tikmēr ASV Blomfīlds saka, ka viņam bieži studenti ar negaidītu izglītību piedāvā start-up idejas, ieskaitot angļu literatūras bakalauru.

Kāds ir iemesls?

Eiropa jau gadiem ilgi cenšas saprast, kā varētu samazināt neatlaidīgu produktivitātes atstarpi ar ASV, faktu, ko nesen atkārtoja Zviedrijas centrālās bankas vadītājs. Apvienotajai Karalistei arī ir bijuši gadi ar zemu produktivitāti.

Tā kā tas ir uz darbinieku rēķina mērīts rādītājs, vieglais atbilde ir bijusi norādīt ar pirkstu uz darbinieku. Aprīlī Nikolajs Tangens, Norvēģijas 1,6 triljonu dolāru suverēnā bagātības fonda izpilddirektors, izraisīja diskusiju ar savu komentāru par to, ka starp ASV un Eiropas darbiniekiem pastāv atšķirība “vispārējā ambīciju līmenī”, piebilstot, ka amerikāņi strādā smagāk.

Blomfīlds teica, ka viņš bija lasījis datus, kas liecinot par to, ka pēdējais nav gadījums. Bet viņa domas sakrīt ar Tangena citu punktu, proti, ka ASV ir vieglāk sākt no jauna, ja uzņēmums neizdodas nekā Apvienotajā Karalistē.

Atbalstot “Amerikāņu sapni” ideju, ko Blomfīlds minēja savā intervijā, ASV ilgstoši ir bijusi cieši saistīta ar uzņēmējdarbību un pārtraukumu nekā Lielbritānija un plašāka Eiropa.

Piemēram, Globālais Uzņēmējdarbības Monitora Ziņojums no NatWest atklāja, ka agrīnās stadijas uzņēmējdarbības rādītājs – ko tas definē kā indivīdu tendenci būt uzņēmējiem savos apstākļos – bija 11.5% Apvienotajā Karalistē 2022. gadā, kamēr ASV tas bija 16.5%.

Bet vietā stradat dažas stundas vairak lai aizpilditu šo atstarpi, britiem vienkarsi varbut vajadzetu izteikt vairak atbalsta vardus saviem ambicioziem biedriem.

Blomfīlds un Monzo

Monzo bijušais izpilddirektors būs ļoti uzmanīgs pret psiholoģiskiem šķēršļiem uzsakot un uzturot daudzu miljardu dolāru biznesu.

Blomfīlds atkapa no sava izpilddirektora amata Monzo 2021. gadā. Tajā laikā viņš atklajosi runaja par to, kada ietekme gan uz start-up skalēšanu gan stradajot cauri COVID-19 pandemijai bija uz vinu garigo veselibu.

“Es esmu ļoti priecigs runat par to kas notika ar mani, jo es domaju ka cilveki to nedara pietiekami,” Blomfilds teica, skaidrojot ka vinam nepatika pedejas divas gadus vadit banku.

Kopš Monzo atstaja savu “neizsmalcinato” reputaciju aiz muguras, grupa ir kļuvusi no spēka uz spēku ar augošu momentu tuvojoties IPO tuvakaja nakotne. Marta menesi banka paziņoja par jaunu finansu apali kas pieškir tai vertibu £3.5 miljoni ($4.6 miljardi) – pieradijums ka vismaz viens brits nepazina savu vietu.