Moderna pārdošanas apjomi no viņu vienīgā produkta, COVID-19 vakcīnas, ir samazinājušies par 91% salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Moderna pārdošanas apjomi no viņu vienīgā produkta, COVID-19 vakcīnas, ir samazinājušies par 91% salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Pandēmijas tumšās dienas ir beidzot pagātnē lielākajai daļai no mums

Un tas, šķiet, atspoguļojas uzņēmuma Moderna ienākumos, kuri ir atkarīgi no tā COVID-19 vakcīnas pārdošanas.

Moderna pirmajā ceturksnī ziņoja par 167 miljoniem dolāru pārdošanā

Tas ir vienīgais produkts tirgū, tā COVID-19 vakcīna ar nosaukumu Spikevax. Uzņēmuma pirmā ceturkšņa ienākumi ir par 91% mazāki nekā 1,9 miljardi dolāru, kas tika ziņoti pagājušā gada tajā pašā ceturksnī.

Ienākumu kritums ir saprotams, ņemot vērā vakcīnas pieprasījuma samazināšanos kopš 2021. gada, bet tas nav viss sliktais jaunums vakcīnu ražotājam: tā ienākumi pārsniedza Volstrītas gaidītos 97,5 miljonus dolāru, un rezultātā Moderna akcijas pieauga par 7% ceturtdien. Aprīļa beigās uzņēmums arī paziņoja par jaunu inovāciju, lai integrētu AI un ChatGPT savā darbībā kā daļu no pastāvīgās partnerības ar OpenAI kopš 2023. gada, saskaņā ar OpenAI preses relīzi, un arī plāno izlaist jaunu RSV vakcīnu šoruden.

Moderna pirmā ceturkšņa tīrais zaudējums 1,18 miljardu dolāru apmērā bija arī spēcīgāks nekā Volstrītas gaidītie 1,4 miljardi dolāru tīrie zaudējumi, un uzņēmums tagad prognozē 4 miljardus dolāru pilna gada pārdošanu.

Massačūsetsas biotehnoloģiju uzņēmums savā pirmā ceturkšņa peļņas ziņojumā teica, ka tā pārdošanas kritums “atbilst prognozētajai pārejai uz sezonas COVID-19 vakcīnas tirgu”, kas padara vakcīnas tirgu līdzīgu gripas šaujenu tirgum, un teica, ka tā ienākumu pārdošana 2023. gadā galvenokārt tika veicināta ar “piegādēm atlikušajiem devumiem no 2022. gada”.

Ir svarīgi atzīmēt, ka vakcīnu ražotājs, kurš nodarbina aptuveni 5100 cilvēkus kopš 2023. gada jūnija un tika dibināts 2010. gadā, atrodas ļoti atšķirīgā kategorijā nekā daži citi farmaceitiskie giganti, kas pandēmijas laikā nopelnīja naudu, piemēram, Pfizer, kas tika dibināts 1849. gadā un ziņoja par pirmā ceturkšņa pārdošanu 14,88 miljardu dolāru apmērā; vai Johnson and Johnson, kas tika dibināts 1886. gadā un ziņoja par 21,4 miljardu dolāru pirmajam ceturksnim.

Viena no iemesliem Moderna zemajiem pārdošanas apjomiem ir tāds, ka amerikāņi pēdējos gados nevakcinējas tik bieži. Saskaņā ar Slimību kontroles un profilakses centriem līdz šī gada aprīļa beigām tikai nedaudz vairāk nekā 22% pieaugušo amerikāņu ziņoja par atjauninātas COVID-19 vakcīnas saņemšanu kopš pagājušā gada septembra vidus. Turklāt aptuveni 28% pieaugušo ziņo par visjaunākās vakcīnas saņemšanu, saskaņā ar Pew Research Center ziņojumu, kurš arī atklāja, ka neskatoties uz sabiedrības veselības iestūžu mudinājumu pieaugušajiem vienlaicīgi saņemt gan gripas, gan COVID-19 vakcīnas, gandrīz puse no tiem, kas saņēma gripas šaujenu no veselības aprūpes sniedzēja, izvēlējās nevakcinēties ar atjaunināto COVID-19 vakcīnu.

Moderna nākamais uzmanības punkts ir turpināt izplatīt mRNA vakcīnas, kas izmanto dzīvas baktēriju vai vīrusa molekulas, nevis vājinātu vai mirušu vīrusa materiālu; nākamais būs tās minētajai RSV vakcīnai un sezonas gripas vakcīnai. Uzņēmuma RSV vakcīna ir ieguvusi trešo no pieciem klīniskajiem pētījumu posmiem, ko Pārtikas un zāļu administracija pieprasa jauniem medikamentiem, saskaņā ar peļņas ziņojumu, un sagaida sākotnēju regulatoru apstiprinājumu vakcīnai šogad pirmajai pusgadai, ar vakcīnas izlaišanu paredzētu rudenim 2024. gadam, tieši laikam aukstuma un gripas sezonai.

Ar savu partnerattiecībami ar OpenAI Moderna cer ieviest AI visos savos biznesa aspektos, ar mērķi nolikt tirgū 15 jaunus produktus nākamo piecu gadu laikā, saskaņa ar OpenAI paziņojumu. Šie produkti var būt no RSV vakcīnami līdz individualizētiem vēža ārstēšanas līdzekļiem, kas palīdzēs dažadot uzņēmuma nākotnes ienakumus.

“Šis ir svarīgs gads mūsu vakcīnu platformai, jo mēs turpinam attīstīt mRNA medikamentus pacientiem,” teica Moderna izpilddirektors Stéphane Bancel peļņas zvanu laikā. “Tas ir tikai sākums.”