Miljardiera mantiniece un realitātes šovu producente iesūdz Losandželosu tiesā, lai iegūtu tiesības nojaukt māju, kurā mira Merilina Monro.

Miljardiera mantiniece un realitātes šovu producente iesūdz Losandželosu tiesā, lai iegūtu tiesības nojaukt māju, kurā mira Merilina Monro.

Vēsturiskā nozīme mājai

Monro iegādājās īpašumu 1962. gadā par tikai 77 000 ASV dolāriem, taču viņa tur dzīvoja tikai dažus mēnešus pirms savas nāves. Tomēr fani un cilvēki, kas ir veltījuši savu dzīvi Monro pētīšanai un izpētei, joprojām uzskata īpašumu par ļoti nozīmīgu Holivudas vēsturei.

“Šis īpašums ir vieta, kas visvairāk saistīta ar Merilinu Monro,” saka Skots Fortners, “The Marilyn Monroe Collection” īpašnieks. “Tas ir pirmais mājas, ko viņa kādreiz nopirka un piederēja vienai pašai, un tā ir vieta, kur viņa mira.” Fortners ir pasaulē lielākais Monro personīgo mantu un arhīvu privātais kolekcionārs, kā arī vada podkāstu “Visas lietas par Merilinu”.

Prasītāji lietā tomēr apgalvo, ka māja “nekādā ziņā” neatbilst nevienam no kritērijiem, lai to atzītu par vēsturisku kultūras pieminekli. Pašlaik Losandželosas pilsēta ir atzinusi par vēsturiskiem kultūras pieminekļiem vairāk nekā 1200 vēsturiskas vietas.

Prasībā arī norādīts, ka Monro īpašumā dzīvoja ļoti īsu laiku, ka kopš viņas nāves tai ir bijuši 14 īpašnieki un ka īpašums jau ir būtiski mainīts.

“Nav neviena mājas gabala, kas ietvertu jebkādu fizisku pierādījumu, ka kundze Monro tur kaut vienu dienu pavadījusi, ne mēbeles, ne krāsas čipsu, ne paklāju, neko,” saka prasībā.

Monro cienītāji nepiekrīt, sakot, ka māja joprojām ir nozīmīga viņas dzīvei un Holivudas vēsturei.

“Neskatoties uz to, cik ilgi viņa tur dzīvoja vai cik daudz īpašnieku kopš 1962. gada ir dzīvojuši rezidencē, būtu traģēdija zaudēt šo vēsturisko vietu, kas ir tik svarīga Merilinas Monro faniem visā pasaulē,” saka Fortners.