Mileniāļu aizraušanās ar mājputniem ir liels bizness 30 miljardu dolāru mazumtirdzniecības ķēdei – “Amerikā jaunais mājdzīvnieks ir vista”

Mileniāļu aizraušanās ar mājputniem ir liels bizness 30 miljardu dolāru mazumtirdzniecības ķēdei - "Amerikā jaunais mājdzīvnieks ir vista"

Zvans uz IT bija dīvains

Košina gaiļa dēļ kases aparāta parole bija nejauši nomainīta, un kādam bija jānāk un jāatbloķē.

“Mums bija jāizskaidro situācija – vistas mainīja paroli, un mēs nezinām, kas tā ir, un viņš to neatdod,”

teica Sjū Kristante, pūkainā putna īpašniece. Viņa bija atvedusi savas mājas vistas uz darbu un tērpusi tās bišu kostīmos, lai reklamētu, ka pircēji Ontārio, Kanādā, veikalā Peavey Mart tagad var iegādāties bišu stropus. “Viņiem ilgu laiku vajadzēja atbildēt.”

Veikalā Kristante, 56 gadus veca, sniedz savu ekspertīzi klientiem, kuri veido savas putnu saimes. Pirms pandēmijas uzņēmums gadā pārdeva vienu vistu būdu. “Tagad mēs nevaram tās saglabāt noliktavā,” viņa teica. “Vistas ir ļoti populāras.”

ASV 30 miljardu dolāru mazumtirgotājs Tractor Supply cer gūt labumu no tā, cik ļoti cilvēki ir iemīlējuši savas vistas.

Lai gan viņi bieži sāk audzēt vistas kā veidu, kā dzīvot ilgtspējīgāk un nodrošināt garantētu svaigu olu avotu brokastīm, cilvēki ir iemīlējušies tajos.

“Vistas patiešām ir jaunais trešais mājdzīvnieks,” teica Tractor Supply izpilddirektors Hals Lotons CNBC 25. aprīlī. “Lielākajai daļai mūsu klientu bāzes patīk šī kategorija, un viņi uzskata tās par mājdzīvniekiem – viņi tās nosauc vārdos, rūpējas par tām šādā veidā, un tas ir bijis lielisks jauns izaugsmes avots mums pēdējo piecu gadu laikā.”

Starp uzņēmuma 34 miljoniem klientu, kas ir iesaistīti tā lojalitātes programmā, viens no pieciem audzē vistas, viņš piebilda.

Vistu pašas maksā 3 vai 4 dolārus gabalā – bet, kad klients sāk veidot saimi, viņiem ir vajadzīgas vistu būdas, sildītāji, barotavas un dzeramie trauki. Vidējais saimes lielums klientiem ir 14 putni, lai gan gandrīz 30% uzņēmuma klientu, kas audzē vistas, ir 20 vai vairāk putnu.

“Amerikā jaunais sabiedrotais dzīvnieks ir vista,” teica finanšu direktors Kurts Bartons.

Pagājušajā gadā uzņēmums pārdeva 11 miljonus cāļu, kas ir vairāk nekā divreiz vairāk nekā pirms 10 gadiem. 2022. gadā uzņēmums izveidoja zīmolu Impeckables, lai apkalpotu putnu hobijistus. Zīmola preces ietver vistu rotaļlietas, piemēram, ksilofonu, tamburīnu un augļu gardumus ar miltu tārpiem – un tie šogad ir bijuši “visas dusmas”, teica Nikole Logana, Tractor Supply galvenais preču viceprezidents.

Uzņēmums ir arī paplašinājis savus “cāļu dienu” pasākumus. Tas, kas agrāk bija sešu nedēļu projekts ar dzīviem putniem veikalos ģimenes izklaidēm sestdienas izbraukumos, tagad ir astoņus mēnešus ilgs pasākums ar pūkainiem cāļiem veikalos zem siltuma lampas ar barību un ūdeni. Uzņēmums cenšas būt vienreizējs veikals ikvienam, kurš vēlas mājup vest vistas un ierīkot pagalma saimi.

2024. gada attieksmes pret vistām pētījums atklāja, ka tagad 13% ASV mājsaimniecību kopumā pieder 85 miljoni pagalma vistu, vidēji piecas uz īpašnieku. Pētījuma ietvaros veiktajā aptaujā ar 2000 vistas aprūpētajiem tika konstatēts, ka gandrīz 90% bija sievietes. Starp tiem 20%, kuri ziņoja, ka rūpējas par vistām ar veselības vai citiem jautājumiem, piemēram, īpašajam aprūpei vai invalīdiem, saimes īpašnieki teica, ka viņi ir izmantojuši vistas ratiņkrēslus, staigules vai šūpuļtīklus, lai atbalstītu putnus ar salauztu muguru. Aptuveni 82% īpašnieku teica, ka viņi sarūpē vistas auklīti, kad dodas prom nedēļas nogalēs, un 12% teica, ka viņi ļauj savām vistām ienākt mājās kad vien tās vēlas.

Taču tas ievieš vienu no retajiem vistu trūkumiem – to tualetes paradumiem. “Ja jūs sēžat uz dīvāna un skatieties televizoru ar savām vistām, jūs noteikti tiksiet apsūdzināts,” teica Kristante. Viņa vada Etsy veikalu Chickenwear by Sue, kur viņa pārdod krāsainas roku darbs šūtas vistas autiņbiksītes un pieņem pasūtījumus pēc pasūtījuma. Viņa ir nosūtījusi modīgu vistas apģērbu klientiem Čikāgā, Losandželosā, Ņujorkas pilsētā un gandrīz katrā ASV štatā, viņa teica. Vienam klientam Anglijā, kurš savas kāzas iekļauts mīluļvistas, Kristante izgatavoja kleitu ar baltu satīna siksnas apvalku, nelielu plīvuru un sīkajiem pērlītēm ar bordo loku aizmugurē, lai saskaņotu ar līgavaiņiem. “Tas bija ļoti interesants projekts,” viņa teica. Ņujorkas pilsētai klients lūdza Helovīna kostīmu, un Kristante nosūtīja vampīru tērpus ar noņemamiem plīvuriem un sikspārniem.

“Vistas – ja jūs nekad neesat bijis apkaimē un nezinat – ir sava personība, un dažas no tām ir diezgan mīļas un gudras,” teica Kristante. Viņa aprakstīja vienu populāru pūkaino vistu šķirni kā zīda “kā milzīgas kokvilnas bumbas. Tās ir ļoti paklausīgas un viegli kopjamas un godīgi sakot, tās padara ļoti labus mājas mīluļus.”

Trish Sie, 53 gadus veca filmu režisore Los Feliz rajonos Losandželosai saka: “Es esmu tik saistīta ar mūsu suņiem un tie tiešam ir cilvēka labakais draugs jo tie mīl cilvēkus,” teica Sie. “Bet ar vistam jums ir jaiemanto to uzticiba jo jūs esat liela būtne kas var tos apedot.” Pašlaik viņas ģimenē ir 11 vistas un gailis vardu Braiens.

Sie vispirms domaja ka tas ir izdomats kad saprata ka visas vistas izdod vienu un to pašu skaņu kad redz viņu. Bet pameklējusi informaciju viņa uzzinaja ka vistam ir nosaukumi daudzam lietam savas dzives laika. Pec trim menesiem prom no majam filmas uzseta viņa atgriezas majas velu nakti kad vistas jau bija iegajušas gultas. Tiesi pusnakti viņa klusi piegaja pie budes lai redzetu tos uz perča un čukstot sacija: “Sveiki vistas.” Tris pamodas un miegaini čivina skaņu kas ir vinu “vistas nosaukums” Sie.

Sie iecienitaka vista Rubija pagajušaja vasara diemzel aizgaja boja. Putns nodzivoja garu dzivi ar Sie. Reiz pec tam kad cieš no prolapsta cloaca kas ir izplatita problema sieviesu putniem Rubija atļava Sie turiet vinu vairakas stundas kameras virsmaigi “atjauno” organu ar rokam. Rubija nodzivoja vel tris gadus pec tam. “Tas ir tas ko vinjas atlauj darit kad vinjas uzticas tev,” sacija Sie. Juvelieris draugs atveidos Rubijas kaju sudraba inkrusteta ar oniksa akmens; Sie plno nesat gabalu ap kaklu lai godinatu Rubiju.

Pec Tractor Supply Lawton domam tas kas atbalsta vistas bumu ir kopuma neatlautiba Milenialiem un Gen Zers pilsetvides. Viena no retajam vietam kur si demografiska grupa var atljauties pirkt majoklus ir eksurbanos suburbanos un lauku dalas valsti. ASV Lauksaimniecibas departamenta ekonomiskas petniecibas dienests konstateja ka migracija uz laukiem pieauga par 45 reizem starp 2020 un 2022 salidzinajuma ar pirms pandemijas laiku.

“Musu skatijuma kopienas sajuta musu tirgos varbut vel svarigak speja nodrosinat ipasumu par sapratigu cenu ir nodrosinajusi ka lauku migracijas tendence ir seit palikt uz laiku,” sacija Lawton uzņemuma ienakumu zvanos pagajušaja nedela.

Reiz tur Milenialu un Gen Z paaudzes centas dzivot tirkizaku dzivi audzet auglus un darzenus un audzet vistas sacija Logana. Putnu kategorija ir varti uz ilgtspejigaku dzivesveidu sacija Logana. Turklats si demografiska grupa ir gatava izteret vairak organiskajam sastavdalam. Pirms desmit gadiem organiska vistas bariba veidoja 1% no uzņemuma pardosanas putnu baribas joma; tagad tas ir virs 10% sacija Logana.

“Es pamostos katru dienu domajot ‘Ka es varu ieintereset vairak cilveku par so?'” sacija Logana.