Mileniāļi un Z paaudze ir skeptiski pret tradicionāliem finanšu padomiem. Lūk, kā viņus sasniegt

Mileniāļi un Z paaudze ir skeptiski pret tradicionāliem finanšu padomiem. Lūk, kā viņus sasniegt

Jaunās paaudzes un finanšu nākotne

Jaunieši mūsdienās ir skeptiski pret tradicionālajiem finanšu padomiem un panākumu mērītājiem. Tomēr viens finanšu eksperts uzskata, ka tas ilgtermiņā viņiem palīdzēs.

Ekonomiskie izaicinājumi

Neskatoties uz ekonomiskajiem izaicinājumiem, ar kuriem saskaras jaunieši šodien, finanšu eksperts sniedz divus iemeslus, kāpēc viņš nav īpaši noraizējies par jaunāko paaudžu finansiālo nākotni.

“Pirmkārt, viņiem ir laiks. Un laiks ir tavs labākais draugs šāda veida lietās,” eksperts teica. “Un otrkārt, man patīk tas, ka viņi ir skeptiski un pretojas. Man patīk tas, ka viņi piedzīvoja ļoti nemierīgu periodu COVID laikā, saprot, kā izskatās risks, saprot, kā atgūties no riska.”

COVID bija grūts laiks daudziem strādājošiem, bet, kā norāda eksperts, jaunāko paaudžu finanses ir uzlabojušās kopš tā laika. Patiesībā jaunākie pētījumi no Ņujorkas Federālās rezerves atklāj, ka ASV iedzīvotāju līdz 40 gadu vecumam inflācijai pielāgotais bagātība ir pieaugusi par iespaidīgiem 80% no 2019. gada 1. ceturkšņa līdz 2023. gada 3. ceturksnim – ievērojami vairāk nekā vecāko paaudžu bagātība.

Turklāt jaunieši pelna veselīgas algas un pat sāk ieguldīt mājokļu tirgū agrāk. Viņi arī vidēji sāk taupīt pensijai daudzus gadus agrāk nekā vecākās paaudzes. Šis veselīgais pamats labi runā par jaunāko paaudžu potenciālu sasniegt savus finansiālos mērķus.

“Es ticu, ka šai… populācijai klāsies labi,” eksperts teica.

Uzlabojumu iespējas

Tomēr ir daudz veidu, kā uzlabot situāciju. Diskusijas dalībnieki uzsvēra gan darba devēju, gan vecāku nozīmi, palīdzot jaunajai paaudzei saprast savas finanses.

Darba devējiem ir svarīgi piedāvāt automātisku iekļaušanu un automātisku palielināšanu pensiju ietaupījumos, kas ir viens no labākajiem veidiem, kā palīdzēt darbinieku finansiālajai veselībai.

Svarīgi ir arī sasniegt cilvēkus tur, kur viņi atrodas. Jaunajai paaudzei tas nozīmē piedāvāt digitālo padomu un produktus, kas var palīdzēt viņiem kontrolēt savas finanses. Tas var nozīmēt arī spāņu valodas konsultatīvo sesiju piedāvāšanu, lai sasniegtu vairāk darbinieku.

Tomēr diskusijas dalībnieki vienojās, ka vecākiem ir vēl svarīgāka loma, jo viņi pavada tik daudz laika ar saviem bērniem ilgi pirms viņi iegūst savu pirmo darbu. Tas ir kaut kas, ko jaunajai paaudzei vajadzētu atcerēties ar saviem bērniem.

“Mēs nevaram novērtēt par zemu mūsu vecāku un aizbildņu nozīmi, attiecībā uz iegremdēšanu,” eksperts teica. “Bērni mācās savas pirmās valodas mājās, un finanšu izglītību vajadzētu uzskatīt par valodu.”