Mikrostratēģijas vadītājs Maikls Seilors ar savu Bitcoin iegādes stratēģiju šogad guva lielus panākumus.

Mikrostratēģijas vadītājs Maikls Seilors ar savu Bitcoin iegādes stratēģiju šogad guva lielus panākumus.

Michaela Saylora lēmums sākt pirkt Bitcoin 2020. gadā ir atmaksājies šogad MicroStrategy Inc. līdzdibinātājam un izpilddirektoram

Saylors ir ieguvis aptuveni 400 miljonus dolāru no iepriekš plānotajām ikdienas akciju pārdošanām, kas sastāv no aptuveni 5000 uzņēmuma programmatūras uzņēmuma akcijām no janvāra līdz pagājušajai nedēļai, pamatojoties uz Bloomberg apkopotajiem datiem. Akciju pārdošana sekoja 2014. gadā piešķirto opciju izmantošanai, kas bija paredzētas izbeigšanai. Akciju vērtība šogad ir dubultojusies līdz aptuveni 1290 dolāriem, pārspējot sākotnējās kriptovalūtas rekordaugsto pieaugumu tajā pašā periodā. 2014. gada beigās MicroStrategy tika tirgota par aptuveni 160 dolāriem.

Uzņēmuma MicroStrategy akciju sniegums šķiet, ka mazina investoru bažas, ka Saylor, kurš ir kontrolējošais akcionārs, varētu pārdot uz maksimuma

Konferenču zvanā novembrī Saylor norādīja, ka vairāk nekā desmit gadus viņš ir saņēmis 1 dolāra algu un nav bijis tiesīgs uz jebkādām skaidras naudas prēmijām. Opcijas izmantošana ļaus viņam risināt dažas saistības, kā arī iegādāties vairāk Bitcoin savam kontam, viņš teica toreiz.

“Es domāju, ka tas ir lielāks stāsts medijos nekā investoru vidū,” sacīja Lance Vitanza, TD Cowen vadītājs, kuram ir “pirkt” ieteikums MicroStrategy. “Investori atzīst, ka Saylor joprojām pieder daudz akciju.”

Tomēr prēmija, ko MicroStrategy saņem pāri Bitcoin pēc ASV biržas tirgotu fondu ieviešanas janvārī, kas var turēt kriptovalūtu, sāk izraisīt interesi. Martā Kerrisdale Capital Management LLC teica, ka tā īsina akciju, jo tā pārspēj digitālā aktīva cenas pieaugumu.

“Manuprāt, lielākais jautājums ir tas, kāpēc jūs pirkstu MSTR ar prēmiju pāri vietējai vērtībai, ja tagad varat vienkārši iegādāties ETF?” teica Austin Campbell, Kolumbijas Biznesa skolas pasniedzējs un konsultants blokķēdes uzņēmumiem. MicroStrategy “ir mazumtirdzniecības maģiskas ticības akcija, piemēram, PLTR, TSLA vai GME. Tendence ignorēt pamatprincipus un tirgoties tikai pēc noskaņojuma. Tas var notikt kādu laiku, bet ne mūžīgi.”

MicroStrategy paziņoja pirmdien, ka tā pirmajam ceturksnim piedzīvoja 53 miljonu dolāru zaudējumus pēc Bitcoin vērtības samazināšanas pat tad, ja kriptovalūta perioda laikā strauji pieauga

Saskaņā ar pašreizējiem grāmatvedības noteikumiem MicroStrategy nevar atzīt jebkuru savu Bitcoin turējumu pieaugumu, piemēram, gandrīz 67% lēcienu nesenajā ceturksnī. Tas mainīsies saskaņā ar nesen pieņemto grāmatvedības noteikumu, kas prasa vērtēt digitālo aktīvu pēc tirgus cenām. Uzņēmumiem līdz 2025. gadam ir jāievieš šis grozījums. MicroStrategy pirmajam ceturksnim šo grozījumu neieviesa, tā vietā tika reģistrēts 191,6 miljonu dolāru digitālo aktīvu vērtības samazinājums.

MicroStrategy Bitcoin turējumu vērtība ir pieaugusi līdz aptuveni 13,5 miljardiem dolāru kopš uzņēmums sāka ieguldīt digitālajos aktīvos kā daļu no inflācijas hedžēšanas centieniem.

Uzņēmuma Bitcoin krājums ir pieaudzis par 25 250 kopš ceturtā ceturkšņa beigām. MicroStrategy uz aprīļa 26. datumu tur 214 400 Bitcoin.

“Sayloram ir vienkārša stratēģija MSTR: pārdot akcijas/parādzīmes un ieguldīt ienākumus BTC,” teica Jeff Dorman, Arca galvenais investīciju direktors, digitālo aktīvu pārvaldības uzņēmumam. “Kamēr BTC cena pieaug, MSTR akciju cena pieaug, tādējādi MSTR var pārdot vairāk akciju/parādzīmju un atkārtot to.”