Michaels preto inflāciju, samazinot cenas vairāk nekā 5 000 preču, un prognozē “pastāvīgu cenu samazināšanos” nākamo 6 līdz 12 mēnešu laikā.

Michaels preto inflāciju, samazinot cenas vairāk nekā 5 000 preču, un prognozē "pastāvīgu cenu samazināšanos" nākamo 6 līdz 12 mēnešu laikā.

Pievienojas cenu samazinātājiem

Parasti tiek uzskatīts, ka cenas pēc inflācijas pieauguma parasti nenokrīt. Tomēr daži mazumtirgotāji ir pārkāpuši šo tendenci, un viens no jaunākajiem mazumtirgotājiem, kas paziņojis par plašu cenu samazinājumu, ir mākslas un amatniecības preču ķēde.

Vidus aprīlī šī ķēde paziņoja, ka ir samazinājusi vairāk nekā 5000 preču cenas, ar atlaidēm no 15% bieži pirktām precēm, piemēram, krāsām, marķieriem un pildspalvām, līdz 35% audekliem un 40% T-kreklām.

Ķēdes galvenais preču iepirkšanas vadītājs sacīja, ka klienti redzēs “pastāvīgas atlaides… nākamo sešu mēnešu līdz gada laikā”. Viņš arī uzsvēra, ka samazinājumi nav daļa no ierobežota reklāmas cikla, bet gan ilgtermiņa stratēģiska maiņa.

“Tas ir vairāk pastāvīga pieeja,” viņš teica. “Kad es domāju par reklāmas ciklu, es domāju par notikumu, nedēļu, divas nedēļas, trīs nedēļas, kaut ko tamlīdzīgu. Tas ir ilgtermiņa stratēģija, ko mēs vēlamies ieviest.”

Kamēr inflācija joprojām pieaug

Ekonomikā kopumā inflācija joprojām pieaug virs 3%, taču šī ķēde nav vienīgā, kas samazina dažu preču cenas.

  • Nesenajā ienākumu zvanā februārī viens no lielajiem mazumtirgotājiem paziņoja, ka vispārējās preces cenas ir zemākas nekā pirms gada, un ka arī dažu pārtikas pamatproduktu, piemēram, olu un ābolu cenas ir zemākas.
  • Turklāt 2023. gada beigās Ikea paziņoja par savu “Jaunā zemākā cena” iniciatīvu, apsolot samazināt cenas līdz pat 20% uz 600 precēm.

Taču dziļas atlaides dažos mazumtirgotājos nenozīmē ilgstošu deflāciju. Kā viens no lielajiem dzērienu ražotāju izpilddirektoriem sacīja agrāk šogad, “Ja skatās uz inflāciju laika gaitā, mēs ļoti reti nonākam ilgstošas deflācijas periodos. Tas vienkārši nav patērētāju efekts.”

Mazumtirgotājam ilgtermiņa cenu samazinājumu darbība ir atkarīga no tā, vai tie būtiski veicina pieprasījumu.

“Mēs domājam, ka tas ir pareizi darīt, un mēs domājam, ka tas ir vēl viens rīks, ko mēs varam izmantot, lai veicinātu cilvēku plūsmu uz mūsu veikaliem un veicinātu lojalitāti,” viņš teica.

Šis ziņojums sākotnēji tika publicēts Retail Brew.