Melinda French Gates aiziet no Gates fonda trīs gadus pēc šķiršanās

Melinda French Gates aiziet no Gates fonda trīs gadus pēc šķiršanās

Melinda French Geitsa pamet savu līdzpriekšsēdētājas amatu

Melinda French Geitsa paziņoja, ka pamet savu līdzpriekšsēdētājas amatu labdarības organizācijā, kuru viņa un viņas bijušais vīrs Bils Geitss dibināja un attīstīja par vienu no lielākajām filantropiskajām organizācijām pasaulē pēdējo 20 gadu laikā.

“Šis lēmums nebija viegls,” saka Melinda

“Šis lēmums nebija viegls,” rakstīja French Geitsa sociālajos tīklos pirmdien. “Es esmu ārkārtīgi lepna par fondu, ko Bils un es kopā izveidojām, un par izcilajiem darbiem, ko tas veic, lai risinātu nevienlīdzību visā pasaulē.”

Viņa slavēja fonda izpilddirektoru Marku Suzmanu un fonda padomi, kuru ievērojami paplašināja pēc tam, kad pāris paziņoja par savu šķiršanos 2021. gada maijā.

“Tagad ir pareizais laiks man virzīties uz priekšu nākamajā filantropijas nodaļā,” rakstīja French Geitsa savā paziņojumā. Viņa organizē dažus no saviem ieguldījumiem un filantropiskajiem ziedojumiem caur savu organizāciju Pivotal Ventures, kas nav labdarības organizācija.

Bils Geitss pateicas Melindai par viņas “kritisko” ieguldījumu

Bils Geitss pateicās French Geitsai par viņas “kritisko” ieguldījumu fondos paziņojumā, sakot: “Man ir žēl redzēt viņu aizejam, bet esmu pārliecināts, ka viņa turpmākajā filantropiskajā darbā radīs milzīgu ietekmi.”

French Geitsa saņems 12,5 miljardus dolāru kā daļu no vienošanās ar Geitsu, kuru viņa teica veltīs turpmākajam darbam, kas koncentrēsies uz sievietēm un ģimenēm.

Fonda pārstāvji nekavējoties neatbildēja uz pieprasījumu komentēt, vai šie aktīvi nāks no paša fonda. E-pasta paziņojumā fonds teica, ka Suzmans pirmdien paziņoja par lēmumu darbiniekiem.

“Pēc grūtiem pāris gadiem, redzot sieviešu tiesību atcelšanu ASV un visā pasaulē, viņa vēlas izmantot šo nākamo nodaļu, lai konkrēti mainītu šo trajektoriju,” teica Suzmans par French Geitsu.

Suzmans teica, ka daudzi pievienojās fondam daļēji tāpēc, ka apbrīnoja viņas aizstāvību, īpaši dzimumu līdztiesības jomā.

“Es zinu, cik mīļa ir Melinda šeit,” rakstīja Suzmans.

Fonds tur 75,2 miljardus dolāru savā kapitālā līdz 2023. gada decembrim un paziņoja janvārī, ka plāno iztērēt 8,6 miljardus dolāru savas darbības gaitā 2024. gadā.

Associated Press saņem finansiālu atbalstu ziņu segumam Āfrikā no Bila un Melindas Geitsu fonda un ziņu segumam par sievietēm darba tirgū no Pivotal Ventures.

_

Associated Press ziņu segums par filantropiju un labdarības organizācijām saņem atbalstu caur AP sadarbību ar The Conversation US, ar Lilly Endowment Inc. finansējumu. AP ir pilnībā atbildīgs par šo saturu. Lai apskatītu visu AP ziņu segumu par filantropiju, apmeklējiet https://apnews.com/hub/philanthropy.