McDonald’s samazina dažu produktu cenas, bet tikai uz ierobežotu laiku.

McDonald's samazina dažu produktu cenas, bet tikai uz ierobežotu laiku.

McDonald’s atbild uz klientu sūdzībām par augstajām ēdienu cenām

McDonald’s ir dzirdējis klientu sūdzības par augstajām ēdienu cenām un atgriež piecu dolāru vērtības maltīti, lai apmierinātu šīs kritikas – bet nevajag gaidīt, ka piedāvājums ilgs ilgi.

Piedāvājums sāksies 25. jūnijā

No 25. jūnija uzņēmums piedāvās četrus produktus – McChicken vai McDouble burgeri, četras gabaliņu vistas nuggets, frī kartupeļus un dzērienu – tikai par pieciem dolāriem. Taču šis piedāvājums būs spēkā tikai mēnesi.

Piedāvājums ir solījuma izpilde, ko deva izpilddirektors Kris Kempčinski, kurš teica, ka uzņēmums palielinās ekonomiski izdevīgu ēdienkarti pēc tam, kad McDonald’s nesasniedza peļņas prognozes pirmo reizi gandrīz četros gados 2023. gada ceturtajā ceturksnī.

Kempčinski toreiz atzina, ka cilvēki, kuru ienākumi ir mazāki par 45 000 dolāriem gadā – kas kādreiz bija ķēdes galvenie klienti – vairs neēd McDonald’s. Kopējais ātrās ēdināšanas apmeklējumu skaits bija samazinājies par 3,5% pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, jo cenas ir palielinājušās vispār.

Lai izvairītos no zaudējumiem vērtības maltītes piedāvājumos, McDonald’s sadarbojas ar Coca-Cola kompāniju, kas subsidēs akcijas, ieguldot 4,6 miljonus dolāru. Coca-Cola regulāri sadarbojas ar partneriem reklāmas nolūkos.

McDonald’s ir bijis kritikas ugunskrustā vairāk nekā citi, jo klienti ir sūdzējušies par astoņu dolāru vērtiem vistas sendvičiem un 18 dolāru vērtiem Big Mac komplektiem, radot frāzi “McFlation”.

Īstermiņa piedāvājums var atkal ievilināt cilvēkus veikalos uz īsu laiku, bet lielais jautājums ir – vai šie klienti turpinās apmeklēt ēstuvi pēc tam, kad ēdienkartes cenas atgriezīsies normālajā līmenī? Citas akcijas un faniem iemīļotu ēdienu atgriešana (piemēram, McRib) var mazināt zaudējumus, bet ja klienti joprojām uzskata ķēdi par nepieejamu, tā var turpināt piedzīvot zaudējumus.