McDonald’s novēro ienākumu vājumu, ko izraisa boikots Tuvajos Austrumos “kamēr karš turpinās”, un cer uz atgriešanos, paļaujoties uz Bekona Kajūnu Ranča McCrispy.

McDonald's novēro ienākumu vājumu, ko izraisa boikots Tuvajos Austrumos "kamēr karš turpinās", un cer uz atgriešanos, paļaujoties uz Bekona Kajūnu Ranča McCrispy.

McDonald’s Corp. rezultāti pirmajā ceturksnī neatbilda gaidītajam

McDonald’s Corp. rezultāti pirmajā ceturksnī neatbilda gaidītajam, jo ASV izaugsme palēninājās un bija jūtamas Izraēlas un Hamas kara atbalsis.

Izaugsme lēnāka nekā prognozēts

Izaugsme salīdzināmajos pārdošanas apjomos, kas ir rādītājs restorāniem, kas darbojas vairāk nekā gadu, bija 1,9% – lēnāka nekā Bloomberg aptaujātie analītiķi prognozēja. Katrs no McDonald’s ģeogrāfiskajiem segmentiem nepildīja gaidīto pārdošanas apjomu pēc šī rādītāja, tostarp neliels trūkums galvenajā ASV tirgū. Biznesa vienība, kas ietver Tuvos Austrumus, reģistrēja samazinājumu.

McDonald’s ir cietis no boikotiem, kas saistīti ar karu Tuvajos Austrumos, brīdinot otrdien par ieņēmumu vājumu “kamēr karš turpināsies”. Vadītāji arī ir teikuši, ka zemāko ienākumu patērētāji ASV, kas ir svarīga uzņēmuma klientu bāze, samazina izdevumus.

Uzsvars uz pieejamību ASV

Ķēde plāno koncentrēties uz pieejamību ASV, ar vadītājiem norādot uz iespējamu valsts mēroga vērtības izvēlni investoru zvanā. Galvenais izpilddirektors Kris Kempčinski slavēja piedāvājumu panākumus, piemēram, McSmart komplektu, kas pieejams valstīs, tostarp Vācijā.

Savā mājas tirgū McDonald’s jau piedāvā darījumus caur savu lietotni un piedāvājumus, ko izstrādājuši franšīzes īpašnieki, bet šī pieeja ir “ļoti fragmentēta”, teica Kempčinski.

McDonald’s akcijas kritās līdz pat 4% līdz $262.63 Ņujorkā, zemākajai dienas cenai kopš 1. novembra. Akcijas bija samazinājušās par 7,7% šogad līdz pirmdienas slēgšanai, kamēr S&P 500 indekss bija pieaudzis par 7,3%.

Paredzams lēnāks pieprasījums

Daži analītiķi bija samazinājuši savu prognozi par salīdzināmajiem pārdošanas apjomiem pirms McDonald’s rezultātu publicēšanas, daļēji balstoties uz datiem, kas norāda uz mazinotu apmeklējumu. Pēc nesenajiem gadiem pārspējot pārējo nozari, burgeru ķēde saskaras ar vājinātu pieprasījumu visā pasaulē, uzsākot ambiciozu paplašināšanās stratēģiju.

Lai gan salīdzināmo pārdošanas apjomu izaugsme palēninās, uzņēmums norādīja uz 3% pieaugumu sistēmas pārdošanā ceturksnī. Šis rādītājs ietver arī jaunus restorānus, kas ir svarīgi uzņēmuma mērķiem.

McDonald’s cer, ka tādi produkti kā ierobežota laika Bacon Cajun Ranch McCrispy piesaistīs ēdājus. Tas arī cenšas piesaistīt klientus savai lojalitātes programmai un piedāvā komplektus par mazāk nekā $4 daudzviet ASV.

Taču apmeklējums var nepalielināties ilgstoši pirmajā pusgadā, sacīja BTIG LLC analītiķis Pīters Salehs piezīmē pirms ienākumu atskaites publicēšanas. Viņš uzskata, ka atlaides, kas var samazināt rentabilitāti, iespējams, būs izplatītas.

Pelnījums, neieskaitot dažus posteņus, bija $2.70 par akciju pirmajā ceturksnī. Bloomberg aptaujātie analītiķi prognozēja $2.72.