Mazumtirdzniecības darbinieki Apple veikalā Ņūdžersijā balso pret apvienošanos arodbiedrībā, kas ir pirmais tāds zaudējums CWA.

Mazumtirdzniecības darbinieki Apple veikalā Ņūdžersijā balso pret apvienošanos arodbiedrībā, kas ir pirmais tāds zaudējums CWA.

Veikala darbinieki balso pret apvienošanos

Veikala darbinieki, kas atrodas iepirkšanās centrā augstākās klases Short Hills rajonā, balsoja piektdien un sestdien vēlēšanās, ko vadīja ASV Nacionālā Darba attiecību valde.

Sakarā ar uzņēmuma rīcību, CWA, kas ir iesniedzis sūdzības NLRB par nelikumīgu apvienošanās tiesību pārkāpšanu veikala un citu darbinieku vidū, vainoja zaudējumu.

“Vietā, kur darbinieki paši varētu pieņemt lēmumu, uzņēmums izmantoja savu parasto pretapvienošanās rokasgrāmatu, lai ietekmētu vēlēšanu rezultātus,” teica CWA paziņojumā. “Uzņēmuma pretapvienošanās ir plaši izplatīta problēma, kas uzsvēra darbinieku nepieciešamību pēc neatkarīgas balss darbā, lai nodrošinātu, ka uzņēmums ievēro savu moto. Tikai ar spēcīgu apvienošanās līgumu darbinieki var nodibināt patiesu cieņu un demokrātiju darbā.”

Aizvadītajā nedēļā arodbiedrība iesniedza sūdzību, apgalvojot, ka uzņēmums ir atbildējis pret vienu no New Jersey organizatoriem.

Uzņēmums, kas atkārtoti noliedzis pārkāpumus, atteicās komentēt rezultātu.

Apvienošanās centieni citos veikalos

Maryland un Oklahoma štatos divi veikali nobalsoja par apvienošanos 2022. gadā, kas bija pirmo reizi uzņēmumam, kurš ilgi pretojies organizēšanas centieniem. Šie uzvaras bija daļa no pandēmijas laikmeta viļņa pirmreizējas organizēšanās caurbrūces prominentos uzņēmumos. Vairāk nekā 400 kafejnīcas ir apvienojušās pēdējo divarpus gadu laikā.

Lai gan desmitiem veikalu darbinieku ir apsprieduši apvienošanos, šie centieni ir virzījušies daudz lēnāk nekā Starbucks. Organizatori atsauca apvienošanās petīcijas veikalos Atlantā un Sentluisā pirms vēlēšanu varēja notikt. New Jersey veikala vēlēšanas ir pirmās, kas nonāca līdz balsojumam un beidzās ar zaudējumu arodbiedrībai.

Pirmdien NLRB nosprieda, ka uzņēmums ir pārkāpis federālo darba likumu, “piespiežot darbiniekus iztaujāt” un konfiscējot apvienošanās lidojumus World Trade Center veikalā Ņujorkā, kur organizēšanas centieni nekad netika pietiekami tālu, lai meklētu balsojumu. NLRB prokurori arī ir apsūdzējuši uzņēmumu nelikumīgi izslēgt apvienotos darbiniekus no labumiem, ko sniedz viņu kolēģiem, un izteikt pretapvienošanās draudus Kansasas pilsētā.

Ne viens no apvienotajiem veikaliem vēl nav sasniedzis līgumu ar uzņēmumu. Darbinieki Towson, Maryland veikalā, kas organizējās ar Starptautisko mašinistu asociāciju, sestdien nobalsoja par iespējamu streiku par to, ko arodbiedrība apgalvoja kā atteikumu no Apple puses godprātīgi sarunoties.

Problēmas, kas izraisīja iespējamo darba pārtraukumu, ietver darba un dzīves līdzsvaru, neparedzamu grafiku un atalgojumu, teica IAM e-pasta paziņojumā. Datums, kad darbinieki varētu iziet streikā “tiks noteikts,” teica arodbiedrība.

E-pasta paziņojumā pēc Maryland balsojuma Apple pārstāvis teica, ka uzņēmums smagi strādājis, lai nodrošinātu “izcilu pieredzi” darbiniekiem. “Mēs dziļi novērtējam mūsu komandas biedrus un lepojamies ar to, ka varam viņiem piedāvāt nozares vadošo atalgojumu un izcilas priekšrocības. Kā vienmēr, mēs cienīgi un godprātīgi sadarbosimies ar arodbiedrību, kas pārstāv mūsu komandu Towson.”