Mantojuma mantiniece un realitātes šovu producente iesūdz Losandželosu tiesā, lai iegūtu tiesības nojaukt māju, kurā mira Merilina Monro.

Mantojuma mantiniece un realitātes šovu producente iesūdz Losandželosu tiesā, lai iegūtu tiesības nojaukt māju, kurā mira Merilina Monro.

Vēsturiskās nozīmes māja

Mēnesi pēc iegādes par tikai 77 000 dolāriem, Monroja šajā mājā nodzīvoja tikai dažus mēnešus pirms savas nāves. Tomēr fani un cilvēki, kas ir veltījuši savu dzīvi Monrojas izpētei un vēsturei, joprojām uzskata šo īpašumu par ļoti nozīmīgu Holivudas vēsturē.

“Šis īpašums ir vieta, kas visvairāk saistīta ar Merilinu Monroju,” saka Skots Fortners, “Merilin Monroju kolekcijas” īpašnieks. “Tā ir pirmā māja, kuru viņa jebkad nopirka un piederēja vienai pašai, un tā ir vieta, kur viņa nomira.” Fortners ir pasaules lielākais Monrojas personīgo mantu un arhīvu privātais kolekcionārs, kā arī vada podkāstu “Visas lietas par Merilinu”.

Tomēr prasītāji lietā apgalvo, ka māja “nekādā veidā” neatbilst nevienam no kritērijiem, lai to atzītu par vēsturisku kultūras pieminekli. Pašlaik Losandželosas pilsēta ir atzinusi par vēsturiskiem kultūras pieminekļiem vairāk nekā 1200 vēsturiskas vietas.

Prasībā arī norādīts, ka Monroja īpašumā dzīvojusi ļoti īsu laiku, ka kopš viņas nāves tam bijuši 14 īpašnieki un ka īpašums jau ir būtiski mainīts.

“Nav neviena mājas daļas, kas ietvertu jebkādu fizisku pierādījumu, ka kundze Monroja tur kaut vienu dienu pavadījusi, ne mēbeles, ne krāsas čipsu, ne paklāju, neko,” saka prasībā.

Monrojas pielūdzēji nepiekrīt, sakot, ka māja joprojām ir nozīmīga viņas dzīvei un Holivudas vēsturei.

“Neskatoties uz to, cik ilgi viņa tur dzīvojusi vai cik daudz īpašnieku kopš 1962. gada ir dzīvojuši šajā rezidencē, būtu traģēdija zaudēt šo vēsturisko vietu, kas ir tik svarīga Merilinas Monrojas faniem visā pasaulē,” saka Fortners.