Manchester City paraksta līgumu ar 14 gadus vecu Filadelfijas futbola talantu, vienu no bagātākajiem darījumiem Amerikas futbola vēsturē.

Manchester City paraksta līgumu ar 14 gadus vecu Filadelfijas futbola talantu, vienu no bagātākajiem darījumiem Amerikas futbola vēsturē.

Jaunais futbola talants

Kavans Salivans neuztver vārdus kā brīnumbērns, fenomens vai pat brīnumbērns, visu, ko viņš ir saukts tikai 14 gadu vecumā.

Jaunais futbola talants

Bet nav šaubu, ka Salivans ir talantīgs. Ceturtdien Filadelfijas Union oficiāli paziņoja, ka viņi ir parakstījuši līgumu ar savu akadēmijas spēlētāju, kas galu galā viņu aizvedīs uz Manchester City.

“Es pat neklausos, ko viņi mani sauc vai ko viņi par mani saka. Tas ir tiešām tikai tas, ko es domāju par sevi,” teica Salivans. “Es patiešām neklausos nevienu, vai tas būtu labs vai slikts. Tāpēc tas mani vispār neietekmē.”

Ilgi baumotais darījums – tika teikts, ka tas ir bagātīgākais Akadēmijas paraksts Major League Soccer vēsturē, lai gan netika atklāti nekādi sīkumi – ļauj Union turpināt attīstīt Salivanu un īstermiņā gūt labumu no viņa spējām, pirms gūst peļņu, kad viņš, visticamāk, dosies uz ārzemēm uz Premier League. Tas arī ļauj viņam vēl dažus gadus palikt mājās.

Salivans tiek uzskatīts par vienu no labākajiem jaunajiem amerikāņu spēlētājiem. Pagājušā gada aprīlī spēlē starp ASV U-15 komandu un Angliju Spānijā viņš guva abus vārtus 2-2 neizšķirtajā mačā, ko amerikāņi uzvarēja pēcspēles soda sitienu sērijā.

Viņš tika nosaukts par labāko spēlētāju CONCACAF U-15 čempionātā. Viņam bija divas rezultatīvas piespēles 4-2 uzvarā pār Meksiku finālā.

Union treneris Džims Kērtins nesen nosauca Salivanu par “īpašu talantu, augstāko talantu ne tikai šajā valstī, bet arī pasaulē”.

Salivans jau ir debitējis profesionālajā futbolā, pagājušajā mēnesī nomainot Union MLS NEXT komandas spēlē un piespēlējot uzvaras vārtu guvumam. Viņš ir aizvadījis divas spēles komandai, kas ir solis zem Union senioru sastāva.

Jaunietis cer debitēt Union senioru sastāvā šogad. Ja viņam tas izdosies, viņš pievienosies savam brālim Kvinnam, vēl vienam akadēmijas produktam, kurš spēlē komandai kopš 2021. gada.

Salivans (14 gadi, 224 dienas) ir piektais jaunākais spēlētājs MLS vēsturē, kurš parakstījis pirmo komandas līgumu. Ja viņš spēlēs Union pirms 29. jūlija, viņš kļūs par jaunāko spēlētāju, kas jebkad piedalījies mačā. Fredijs Adu bija 14 gadi un 306 dienas vecs, kad debitēja D.C. United 2004. gadā.

“Es domāju, ka Džims Kērtins bija ļoti svarīgs, lai iegūtu Kavanu šeit, ja esmu pilnīgi godīgs,” teica viņa tēvs Brendans Salivans. “Viņš mums piezvanīja, viņš mums piezvanīja, viņš teica: `Skatieties, es domāju, ka viņš var spēlēt man jau tagad. Ar nedaudz treniņa mums šķiet, ka viņš ir gatavs un mēs esam gatavi to uzņemties.'”

Salivans, Filadelfijas iedzimtais iedzīvotājs, ir jaunākais no četriem brāļiem. Kvins, 20 gadus vecs, ir vecākais. Brendans Salivans profesionāli spēlēja A līgā, kas galu galā kļuva par USL First Division, kas ir solis zem MLS. Viņa māte Heike spēlēja Pensilvānijas universitātē. Vectēvs Lerijs trenēja Villanova no 1991. līdz 2007. gadam.

Salivans teica, ka viņš pirmo reizi sāka piesaistīt klubu uzmanību tikai 10 gadu vecumā.

“Es domāju, ka tieši tad es domāju: Tas notiek.' Tas nejutās reāli, bet noteikti man prātā izraisīja kaut ko, kur es domāju: Es to varu izdarīt,’ ” teica Salivans.

Salivans nevar spēlēt Manchester City līdz viņam būs 18 gadu. Bet viņam ir Vācijas pase, kas varētu ļaut viņam pārcelties uz Eiropu un spēlēt City saistītajās komandās – piemēram, Girona Spānijā vai Palermo Itālijā – kad viņam paliks 16 gadu.

Sakarā ar sadarbības pārejas līgumu ar Manchester City, Salivana darījums ir neparasts. Tas liecina, ka Premier League klubs uzticas, ka Union var attīstīt elitu spēlētāju.

Salivans neskatās pārāk tālu uz priekšu. Dažos veidos viņš ir tipisks pusaudzis, lai gan ļoti apdāvināts. Viņš joko: “Es esmu diezgan garlaicīgs bērns, godīgi sakot.”

“Es domāju, jūs varat redzēt viņu. Viņš ir diezgan līdzsvarots bērns,” teica viņa māte. “Viņš to patiešām dara pats. Es esmu pārliecināts, ka mēs palīdzam viņu noturēt pie zemes, bet es domāju, ka viņš jau ir noturīgs un es domāju, ka viņam par to vajadzētu saņemt daudz kredīta.”