Mākslīgā intelekta pieprasījums joprojām ir augsts, jo SK Hynix paziņo, ka jau ir pārdevis lielāko daļu no sava 2025. gada piešķirtā augstas joslas platuma atmiņas mikroshēmu krājuma.

Mākslīgā intelekta pieprasījums joprojām ir augsts, jo SK Hynix paziņo, ka jau ir pārdevis lielāko daļu no sava 2025. gada piešķirtā augstas joslas platuma atmiņas mikroshēmu krājuma.

Koronavīrusa krīzes laikā pusvadītāju trūkums

Koronavīrusa pandēmijas laikā radušās problēmas ar piegādes ķēdēm, dabiskā elektronikas atjaunošanās cikla un mājās slēgtu patērētāju pieprasījums pēc jaunas elektronikas izraisīja pusvadītāju trūkumu.

Pusvadītāju piegādes problēmas

Šis sastrēgums beidzot tika atrisināts, kad mazinājās ierobežojumi un samazinājās pieprasījums pēc jaunas elektronikas, kā arī ražotāji pārkrāja preces.

Taču pēdējo 12 mēnešu laikā ir parādījušies signāli par vēl vienu pusvadītāju trūkumu – šoreiz saistībā ar mākslīgā intelekta (AI) radīto pieprasījumu.

Taivānas pusvadītāju ražošanas kompānijas (TSMC) priekšsēdētājs Marks Lius septembrī Nikkei Asia teica, ka AI čipu piegādes ierobežojumi atvieglosies aptuveni 18 mēnešu laikā. TSMC ražo Nvidia ļoti meklētos procesorus.

Februārī Nvidia izpilddirektors Džensens Huangs bija spiests risināt jautājumu par godīgu piegādi, ņemot vērā AI čipu pieprasījumu, ienākumu zvanu laikā. Pat OpenAI izpilddirektors Sems Altman ir meklējis triljonus dolāru globālai čipu uzņēmumam, lai atrisinātu čipu sastrēgumu.

AI saistīto čipu trūkums

Ceturtdien vēl viens liels čipu ražotājs norādīja, ka AI saistīto čipu trūkums tuvākajā laikā neuzlabosies. SK Hynix, otrs lielākais atmiņas čipu ražotājs pasaulē un galvenais Nvidia piegādātājs, ne tikai ir izpārdevis visus savus augstas joslas platuma atmiņas čipus 2024. gadam, bet arī gandrīz izpārdevis visu 2025. gada apjomu. Šie čipi nodrošina zemāku enerģijas patēriņu un ātrāku apstrādes ātrumu, kas mudina pircējus savus pasūtījumus veikt agrāk.

SK Hynix izpilddirektors Kvaks No-Džungs ceturtdienas preses konferencē piebilda, ka gada pieprasījuma pieaugums pēc AI piemērotiem atmiņas čipiem vidēji un ilgtermiņā ir aptuveni 60%.

Pagājušajā nedēļā Dienvidkorejas čipu ražotājs ziņoja par labākiem nekā gaidītiem pirmā ceturkšņa rezultātiem, pateicoties AI vadītam čipu pieprasījumam. SK Hynix marta ceturksnī ziņoja par 12,4 triljonu vonu (9 miljardu dolāru) ieņēmumiem, kas ir par 144% vairāk nekā pirms gada. Darbības peļņa bija 2,89 triljoni vonu (2,1 miljardi dolāru), kas ir vairāk nekā prognozētie 1,8 triljoni vonu (1,31 miljards dolāru).

Tikpat Samsung Electronics – pasaulē lielākais atmiņas čipu ražotājs – ziņoja otrdien, ka tā pusvadītāju nodaļa atkal ir rentabla, pateicoties pieaugošajam pusvadītāju pieprasījumam.

Abi Samsung un SK Hynix tagad iegulda HBM ražošanā, taču tirgus pētījumu firmas parasti norāda uz pēdējo kā tirgus līderi HBM čipiem.

Un SK Hynix ir apņēmies saglabāt šo pozīciju. Uzņēmums trešajā ceturksnī sāks ražot savus jaunākos 12 slāņu augstos HBM3E čipus. Ar katru jaunu slāni čipam būs labāka veiktspēja.

Samsung prognozē, ka sava 12 slāņu HBM čipa masveida ražošanu sāks šī gada pirmajā pusē.