Makdonalds var būt gatavs zaudēt naudu par 5 dolāru ēdienreizēm, ja tas nozīmē atgūt neapmierinātus finansiāli ierobežotus klientus.

Makdonalds var būt gatavs zaudēt naudu par 5 dolāru ēdienreizēm, ja tas nozīmē atgūt neapmierinātus finansiāli ierobežotus klientus.

Ēdienkarte ar augstām cenām

Ātrās ēdināšanas restorānu apmeklētāji nav kautrējušies paust savas domas par to, kā ēdienkarte ir kļuvusi dārgāka, sasniedzot 8 dolārus par vistas sendviču un 18 dolārus par lielo Big Mac maltīti – parādību, ko viņi nevēlēdamies ir nodēvējuši par “McFlation”.

“Tas ir 25,39 dolāri par 40 gabaliņiem nuggets un divām lielām frī kartupeļiem. Vai jūs pat nevarējāt iekļaut Sprite?” viens TikToker sūdzējās.

Tagad šis ātrās ēdināšanas milzis cenšas izvairīties no turpmākām problēmām ar saviem klientiem, plānojot ieviest 5 dolāru ēdienkarti ASV klientiem uz ierobežotu laiku. Šī ēdienkarte varētu ietvert McChicken vai McDouble, frī kartupeļus un dzērienu – līdzīgi citu valstu akcijām, piemēram, Vācijas McSmart Menü. Coca-Cola ziņo, ka sniegs finansiālu atbalstu ātrās ēdināšanas ķēdei, lai kompensētu iespējamos rentabilitātes zaudējumus.

McDonald’s USA paziņoja, ka uzņēmums vienmēr ir piedāvājis līdzīgas ēdienkartes, ar 90% franšīžu pārdošanas maltītes komplektus par 4 dolāriem vai mazāk. Uzņēmums atteicās komentēt iespējamo 5 dolāru ēdienkarti.

Šis solis būtu izpildīts solījums no izpilddirektora Chris Kempczinski puses par izdevīgāku ēdienkartes piedāvājumu pēc tam, kad McDonald’s pirmo reizi gandrīz četros gados nepildīja peļņas prognozes 2023. gada ceturtajā ceturksnī, daļēji tāpēc, ka cenas tika paaugstinātas. Kempczinski atzina, ka patērētāji, kuru ienākumi ir mazāki par 45 000 dolāriem gadā – reiz McDonald’s galvenais klientu segments – vairs neapmeklē burgeru ķēdi, bet gan izvēlas gatavot mājās, pateicoties pārtikas preču cenu kritumam.

“Es domāju, ka 2024. gadā jūs redzēsiet vairāk uzmanības pievērstam tam, ko es aprakstītu kā pieejamību,” Kempczinski teica analītiķiem februārī. “Cīņas laukums noteikti ir ar zemu ienākumu patērētājiem.”

McDonald’s vājie pirmā ceturkšņa pārdošanas rezultāti 2024. gadā atkārtoti uzsvēra nepieciešamību virzīties uz pieejamību. Lai gan uzņēmumu turpina skart boikoti saistībā ar pastāvošo konfliktu Izraēlā un Gazas joslā, McDonald’s arī savu 1,9% salīdzināmo pārdošanas pieaugumu, kas tikko nepildīja Bloomberg prognozes, saistīja ar zemu ienākumu klientu atkāpšanos. Kempczinski arī norādīja uz ekonomiski izdevīgajiem ēdienkartes piedāvājumiem, sakot, ka tiešsaistes akcijas ir efektīvas, bet “ļoti sadrumstalotas”.

Franšīzes skeptiķi

Neskatoties uz klientu aicinājumiem uz lētāku ēdienu, jaunais 5 dolāru ēdienkartes piedāvājums nav vispasaules mīlēts. Daži franšīzes īpašnieki satraucas par to, ka uzņēmums var zaudēt naudu šajā akcijas piedāvājumam. Daži restorānu operatori, kuriem ir ietekme uz McDonald’s mārketinga kampaņu izstrādi, šogad agrāk neatbalstīja 5 dolāru ēdienkartes iniciatīvu. Neatkarīgs franšīzes īpašnieks tajā vietā aicināja atkal ieviest produktus kā uzkodu iesaiņojumu, kas papildus tam, ka ir pieejamāki, ir arī vieglāk pagatavojami.

Valstīs kā Kalifornija – kur nesen tika paaugstināta minimālais atalgojums ātrajiem ēdinotajiem līdz 20 dolāriem – franšīzes ir atkārtoti brīdinājušas klientus par cenu celšanu, lai kompensētu paaugstinātas darbaspēka izmaksas un inflaciju. Kalifornijas Restoratoru asociācija pagājušajā mēnesī teica, ka ātrajiem ēdinotajiem cenas ir pieaugušas līdz pat 8% kopš likuma stāšanās spēkā.

Bet tendence palielinot ātrajiem ēdinotajiem cenas paaugstinot restorānu darbības izmaksas ir pastiprinata stasta nozarē, it sevišķi McDonald’s. 2008. gadam šis ķēde atcēla savu 1 dolara dubulto siera burgeru, aizstajot to ar 1,19 dolara burgeru ar diviem gaļas kotletiem un tikai vienu siera šķēli, mainot to sakaros ar paaugstinatam gaļas un maizes cenu.

Mazas izmaiņas šajam uzņemumam summējas: McDonald’s ir redzējis 100% cenu pieaugumu ēdienkartes cenam kopš 2014. gada, saskaņa ar kredītkaršu konsultantu FinanceBuzz datiem – tendence atkarto visai ātrajai ēdinotaju nozarei. Popeye’s ir tuvu aiz zelta arkas ar 86% cenu pieaugumu taj paša perioda laikam, ar Taco Bell cenu pieaugumu par 81%. Šis cenu pieaugums ir talsi apsteidzis inflacijas likmi par 31% pēdējo desmit gadu laikam.

Bet vesture liecina ka ātrajiem ēdinotajiem tiks atlidot par uzklausisanu klientiem ekonomiski grutakos laikos. Harry Balzer, restorana nozares analitiks NPD Group teica pec McDonald’s 1 dolara siera burgera naves ka tie ātrie ēdinotaji kas ir apzinigi par klientu grutibam bus tie kas izvirzisies prieksa.

“Mes esam redzejusi pieaugumu restoranu skaita kas bauda panakumus sakara ar vinu izdevigajiem piedavajumiem,” Balzer teica ABC toreiz. “Saja bridi patereji skaidri mekle labakos piedavajumus un tie kas piedava ko jaunu un acimredzamu ir uzvareji.”