Maiami noslēpumainā kompānija, kas centās iegādāties Everton, tiek apsūdzēta 600 miljonu dolāru krāpšanā.

Maiami noslēpumainā kompānija, kas centās iegādāties Everton, tiek apsūdzēta 600 miljonu dolāru krāpšanā.

Kas ir aiz 777?

Papildus lomai kā 777 līdzdibinātājiem, LinkedIn sarakstos Wander un Pasko attiecīgi kā SuttonPark Capital dibinātājs un izpilddirektors, kas ir “strukturēto izmaksu vairumtirgotāju un apkalpotāju”. Wander beidzis Floridas Universitāti 2003. gadā, saskaņā ar viņa LinkedIn profilu. Viņš ir bijis iegāžu direktors Structured Asset Funding un prezidents First Sustainable LLC – divas uzņēmumi ar mazu interneta klātbūtni.

Pasko ir vairāk nekā 30 gadu pieredze finanšu pakalpojumu jomā, saskaņā ar SuttonPark mājaslapu, un ir bijis vadītājs Natixis Capital Markets un Bankers Trust. 777 tika dibināta 2015. gadā pēc vadības izpirkšanas no PennantPark, saskaņā ar uzņēmumu.

Iesniegumā Leadenhall teica, ka atklāja, ka visi 777 aktīvi jau bija nodoti A-CAP, Ņujorkas apdrošināšanas grupas turēšanas uzņēmumam un “burvju Oz aiz 777 Partners aizkara”. A-CAP, kuru vada priekšsēdētājs un izpilddirektors Kenneths Kings, pārvaldīja 4,9 miljardus dolāru aktīvu līdz 2021. gada decembrim, saskaņā ar tā mājaslapu.

“A-CAP, līdzīgi kā Leadenhall Capital, kalpo kā aizdevējs 777 – nav īpašuma saistību,” A-CAP pārstāvis teica The New York Times. “Galvenā atšķirība ir tajā, ka A-CAP ir seniora tiesības uz nodrošinājumu saistībā ar 777.”

Nav uzvaru Evertonam

Liverpūlē bāzētais Everton, dibināts 1878. gadā, pievienojās miljardieru īpašumā esošo Premier League komandu rindām, kad britu-irāņu biznesmenis Farhads Moširi kļuva par tā lielāko akcionāru 2016. gada februārī.

Tomēr klubs ir cīnījies gan līgas tabulās, gan bilancēs pēdējos gados – tas ziņoja par 112,5 miljonu dolāru zaudējumiem 2022.-2023. gada sezonai – gandrīz divreiz vairāk nekā iepriekšējais gads.

777 Partners piekrita iegādāties Everton septembrī 2023., iegādājoties Moširi 94,1% akciju daļu darījumā, kas tika ziņots par vairāk nekā 685 miljoniem dolāru. Darījums tika apstiprināts no AK Finanšu uzraudzības iestādes un Futbola asociācijas – bet ne no Premier League.

Martā līga lūdza 777 sniegt pierādījumus, ka tai ir nepieciešamie līdzekļi Moširi akciju iegādei, jauna stadiona būvniecībai un darbības izdevumu segšanai. 777 publiski neatbildēja uz līgas pieprasījumu. Pagājušajā nedēļā Everton piesaistīja restrukturizēšanas un maksātnespējas konsultantus, meklējot alternatīvu finansējumu, saskaņā ar The Guardian.

Fanu protesti pret 777 un tās īpašniekiem, Everton akcionāru asociācija otrdien izdeva paziņojumu, nosodot futbola klubu un Moširi, saucot pārņemšanu par “farsu”.

“Premier League neveicot savlaicīgu lēmumu, mēs aicinam Everton valdi un īpaši Farhad Moširi nekavējoties apturēt šo kaitīgo procesu un atzīt, ka 777 Partners šobrīd nav piemēroti potenciālie Everton Football Club īpašnieki,” asociācija teica paziņojumā.

Futbols, aviokompānijas un … atkārtota apdrošināšana?

Savas mājaslapas aprakstos 777 Partners sevi raksturo kā “alternatīvu investīciju platformu, kas palīdz drosmīgiem uzņēmējiem pārvērst redzējumu ilgtspējīgā vērtībā”. Tam pieder vai tam ir daļas sporta komandos, aviokompānijos un fintech uzņēmumos – bet vairāki no 777 portfeļa uzņēmumiem ir apsūdzējuši to par nenomaksātiem parādiem.

Leadenhall sūdzībā teikts, ka 777 un tā filiāles ir nosauktas “ne mazāk kā sešpadsmit tiesvedībās parasti attiecībā uz nenomaksātiem parādiem un kopumā pieprasot vairāk nekā 130 miljonus dolāru”.

Parastos parakstus paziņoja Vasco da Gama, Brazīlijas futbola komanda, ko pieder 777, apsūdzot firmu maksājumu aizkavēšanai un problēmu radīšanai komandai. Pirmdien Beļģijas klubs Standard de Liège pieprasīja 777 aktīvu konfiskēšanu valstī, apgalvojot, ka tas ir aizkavējis spēlētāju algas.

777 ir arī akcionārs divos zemo izmaksu aviosabiedrībās – Flair Kanadā un Bonza Austrālijā. Flair janvārī bija parādnieks 1,8 miljonu dolāru apmērā lidmašīnu nomniekiem. Bonza ieviesa brīvpratīgu administrēšanu 30. aprīlī, un tagad advokāti apgalvo, ka Bonza ir parakstniece naudu 60 000 klientiem un simtiem darbinieku.

Kamēr Leadenhall apgalvo, ka 777 tika finansēts ar “nekad beidzamo” aizņemšanai ciklu, Semafor ziņojums no novembra norada, ka tā līdzekļu avots varētu būt Bermudu salas, kur atrodas 777 atkārtotas apdrošināšanas vienība. Saskaņa ar Semafor, 777 izmantoja patērētaju līdzekļus no tava atkarto apdrošinataja armijas, 777 Re, lai finansetu savus futbola un aviokompniju ieguldijumus. Tas arī izmantoja klientu naudu, lai iegulditu 22 miljonus dolru paša 777 Partners.

Kredita reitinga agentura AM Best februari pazeminaja 777 Re reitingu, noradot uz ta “loti vaju” bilanci, “ka ari uz ta viduveju darbibas veikumu, loti ierobežotu biznesa profilu un vaju uznemuma riska parvaldibu.” Kamēr ASV regulatori pievers savu skatienu uz offshores atkartotas apdrošinasanas uznemumiem, 777 skandals var izplatities ne tikai sporta pasaule – bet ari apdrošinasanas industrijai.