Londonas melno taksometru vadītāji iesniedz prasību pret Uber par 300 miljoniem dolāru

Londonas melno taksometru vadītāji iesniedz prasību pret Uber par 300 miljoniem dolāru

Uber saskaras ar deviņu ciparu lielu prasību no Londonas melno taksometru vadītājiem

Uber saskaras ar deviņu ciparu lielu prasību no Londonas melno taksometru vadītājiem, kas ir dramatisks pavērsiens ilgstošajā konfliktā starp braukšanas pakalpojumu lietotni un taksometru vadītājiem Lielbritānijas galvaspilsētā.

Prasība par 250 miljoniem mārciņu

Ceturtdien Londonas Augstākajā tiesā tiks iesniegta prasība, kuru pārstāv 10 500 vadītāji, apgalvojot, ka Uber nepareizi ieguva licenci darboties galvaspilsētā no Londonas transporta dienesta (TfL) 2012. gadā.

RGL Management, tiesvedības firma, kas pārstāv vadītājus, prasa no Uber 250 miljonus mārciņu (313 miljonus ASV dolāru) zaudējumos, kas, viņuprāt, katram vadītājam, ja prasība būs veiksmīga, nozīmētu 25 000 mārciņu (31 000 ASV dolāru) izmaksu.

“Uber šķiet uzskata, ka ir virs likuma, un Londonas taksometru vadītāji ir cietuši peļņas zaudējumu dēļ,” teica Garijs Vaits, 36 gadus strādājošs melnais taksometru vadītājs, paziņojumā, ko izdeva RGL.

“Ir pienācis laiks viņiem atbildēt par savu rīcību.”

Grupa jau 2019. gadā draudēja iesniegt prasību pret Uber, bet nepieņēma lēmumu pēc sarunas ar braukšanas pakalpojumu lietotnes advokātiem. Tomēr RGL tagad uzskata, ka ir pietiekami pamati apgalvot, ka Uber nelikumīgi atņēmis biznesu melno taksometru vadītājiem.

“Zināšanu” tests

Attiecības starp Uber un Londonu ir bijušas vismaz vētrainas.

Melno taksometru vadītājiem, ko sauc arī par “hackney cabs”, ir jāiziet vienā no pasaules visstingrākajiem testiem, lai iegūtu licenci, ko sauc par “Zināšanu”.

Londonas taksometru vadītājiem ir jāapgūst no galvas pilsētas 25 000 ielu un katras no tām galveno orientieru vietas, mācoties trīs līdz četrus gadus pirms testa kārtošanas.

Daudzi uzskatīja Uber ierašanos un to GPS aprīkotus vadītājus pirms vairāk nekā desmit gadiem par netaisnīgu tiem, kas bija attīstījuši šīs nišas prasmes.

Taču Uber atbalstītāji uzskatīja, ka tas piedāvā vairāk izvēles un ērtības patērētājiem pilsētas dārgajā transporta tirgū.

Tas pats spriedze ir jutama visā Eiropā, bieži vien pārvēršoties regulētāju konfliktos. Piemēram, Dānija un Bulgārija piespieda lietotni pilnībā izstāties, savukārt Barselonas pilsēta noteica 15 minūšu gaidīšanas laiku pirms Uber izsaukšanas, lai aizsargātu vietējo taksometru tirgu.

Londonas TfL 2017. gadā nolēma neatsaukt Uber licenci darboties, daļēji bažījoties par gig ekonomikas darbinieku apstākļiem.

TfL paziņojumā toreiz teica, ka Uber “nav piemērots un pareizi turēt privāto taksometru operatora licenci”, norādot uz nepietiekamu vadītāju fona pārbaudēm un neziņošanu policijai par noziedzīgiem incidentiem.

Aizliegums nekad netika ieviests spēkā, neskatoties uz otro TfL mēģinājumu 2019. gadā, pēc tam kad Uber nomierināja regulatoru bažas pēc konfliktējoša līdzdibinātāja Travisa Kalanika aiziešanas. Pagājušajā gadā novembrī uzņēmums paziņoja, ka braucēji varēs izsaukt melnos taksometrus Londonā platformā no 2022. gada sākuma, bet arī šis paziņojums izraisīja taksometru vadītāju neapmierinātību.

Stīvs Maknamara, Licencēto taksometru vadītāju asociācijas ģenerālsekretārs, teica Bloomberg, ka neviens taksometru grupa nebija informēta par šo soli pirms tika paziņots.

“Mums nav interese aptraipīt Londonas ikonisku, pasaulē slavenu melno taksometru tirdzniecības vārdu, piesaistot to Uber, tā sliktajam drošības reģistram un visam citam, kas ar to saistīts,” viņš teica.

RGL Management un TfL pārstāvji nekavējoties neatbildēja uz komentāra pieprasījumu.