Lielbritānijas sievietes saskaras ar muguras un kakla sāpju epidēmiju, jo 1,5 miljoni ziņo par ilgstošu slimību.

Lielbritānijas sievietes saskaras ar muguras un kakla sāpju epidēmiju, jo 1,5 miljoni ziņo par ilgstošu slimību.

Lielbritānijas sieviešu veselības problēmas

Lielbritānijas sieviešu vidū ir satraucošs pieaugums veselības problēmu dēļ ekonomiskās neaktivitātes gadījumos. Jaunā analīze no Tirdzniecības savienību kongresa (TUC) rāda, ka sieviešu skaits, kas izņemts no darba tirgus ilgstošas slimības dēļ, ir sasniedzis 1,5 miljonus.

Lai to ievietotu perspektīvā, Apvienotās Karalistes darbspējīgā vecuma iedzīvotāju skaits – gan sieviešu, gan vīriešu – ir nedaudz vairāk par 42 miljoniem.

Ilgi slimojošo sieviešu skaits pēdējo piecu gadu laikā ir pieaudzis par 48%, kas ir pārsteidzošs pieaugums un veido lielāko daļu no kopējā ilgstošas slimības pieauguma Lielbritānijas darba spēka vidū.

Muguras un kakla sāpes

Lielākais šī pieauguma iemesls ir muskuļu un skeleta problēmu pieaugums, īpaši muguras un kakla sāpes.

Kamēr daži uzņēmumu vadītāji varētu norādīt uz pēcpandēmijas laika darbu no mājām izplatību – kas dažiem biroja darbiniekiem var nozīmēt slinkošanu uz dīvāna vai neērtu sēdēšanu pie virtuves galda – TUC vaino garākos gaidīšanas sarakstus Apvienotās Karalistes Nacionālajā veselības dienestā (NHS) par pieaugumu darba prombūtnēs.

NHS jau sen ir haosā ar apsūdzībām par nepietiekamu personāla skaitu un valdības finansējumu. TUC analīze liecina, ka šīs problēmas var būt ietekmējušas darba tirgu.

Patiesi, ilgstošas slimības pieaugums pēdējo piecu gadu laikā ir sakritis ar divkāršojušos cilvēku skaitu slimnīcu gaidīšanas sarakstos ārstēšanai.

Gaidīšanas saraksti nav atguvušies kopš COVID-19 pandēmija iegrūda valsts vadīto veselības dienestu haosā, ar 7,5 miljonu cilvēku skaitu, kas gaida ārstēšanu, kas ir noturīgi augsts.

Cilvēku skaits, kas gaida muskuļu un skeleta aprūpi, konkrēti ir pieaudzis par 15% 15 mēnešos līdz martam.

Lai gan ir pāragri teikt, ka palielinātais laiks gaidīšanas sarakstos noveda pie atbrīvojumu pieauguma, vai ka tiem bija kopīgs cēlonis, būtu saprātīga hipotēze, ka šie divi faktori nav nesaistīti.

Sieviešu garīgā veselība arī pasliktinās

Jebkurā gadījumā tas pievienojas pieaugošai garīgās veselības krīzei starp sievietēm Lielbritānijā – īpaši jaunajām sievietēm – kas pati kļūst par arvien nozīmīgāku ekonomiskās neaktivitātes iemeslu.

Pētījumi no Lielbritānijas domnīcas Resolution Foundation atklāj, ka divas no piecām jaunajām sievietēm ir iespējams ziņot par bieži sastopamu garīgo traucējumu, kas ietver tādas lietas kā trauksme, depresija vai bipolārais traucējums.

Dažas garīgās veselības problēmas var izpausties citos fizioloģiskos jautājumos, ko atspoguļo sociālo mediju tendence atzīt kuņģa problēmas starp sievietēm.

Ir daudz teoriju par šo skaitļu pieaugumu, ar vainu tiek apsūdzēta gan COVID-19 pandēmija, gan paaudze Z, kas ir pirmā paaudze, kas uzaugusi pilnībā iegremdēta viedtālruņos un sociālajos medijos.

Neatkarīgi no cēloņa, Resolution Foundation atklāja, ka paaudze Z tagad ir vairāk iespējams izsaukt slimības atvaļinājumu darbā nekā paaudze X pirms 20 gadiem.

TUC uzskata, ka ātrākais veids, kā atrisināt šo strauji augošo problēmu, ir risinot Lielbritānijas apdraudēto veselības sistēmu, pievēršot lielāku uzmanību garīgās veselības problēmu novēršanai.

“Valdībai nevis jāstigmatizē cilvēki, kas ir pārāk slimi, lai strādātu, bet gan jākoncentrējas uz ārstēšanas pieejamības uzlabošanu un cilvēku novēršanu no tā, lai kļūtu pārāk slimi, lai strādātu vispār,” sacīja TUC ģenerālsekretārs Pols Novaks.

“Tas nozīmē uzlabot darba kvalitāti šajā valstī – lai sievietes netiktu neproporcionāli iesprostotas zemu atalgotos, nedrošos darbos.”

Sekas

Kopumā šie skaitļi liecina, ka Lielbritānijas darbspējīgais vecuma sieviešu skaits slimo laikā, kad valsts jau cīnās ar novecojošu iedzīvotāju skaitu, un tas ietekmē ekonomiku.

Runājot ar Fortune, Morgan Stanley galvenais ekonomists Eiropai Jenss Eisenschmidts teica, ka cieša darbaspēka tirgus – ko pastiprina talantu trūkums – var palīdzēt izskaidrot, kāpēc Lielbritānija cīnās samazinot inflāciju salīdzinot ar tās Eiropas partneriem.

Eisenschmidts saka, ka Lielbritānija kļūs atkarīga no imigrantiem, lai papildinātu jauno darbinieku trūkumu, un tiks konkurēts par talantiem ar citiem Rietumu valstiem, lai aizpildītu šo plaisu.

Ja stradat valstij padara cilvekus slimus, tad uzvarot šo talantu karu var izradities gruti.