Lielbritānijas otrā bagātākā vīrieša prasa, lai Mančestras “United” darbinieki atgriežas birojā – “Ja jums tas nepatīk, lūdzu, meklējiet citu darbu”.

Lielbritānijas otrā bagātākā vīrieša prasa, lai Mančestras "United" darbinieki atgriežas birojā - "Ja jums tas nepatīk, lūdzu, meklējiet citu darbu".

Apstiprināts Lielbritānijas otrā bagātākā vīrieša līdzīpašnieks

Šogad tika apstiprināts, ka Lielbritānijas otrā bagātākā vīrieša Sera Džima Ratklifa kļuvis par komandas līdzīpašnieku, un viņš ir ienācis ar lielu troksni (lai gan viņš nav Arsenāla fans). Viņa jaunākais ofensīvais gājiens ir darbinieku atgriešana birojā, pēc ekskluzīvas ziņas no The Guardian.

Ratklifa galvenais motivators visiem atgriezties darbā bija e-pasta satiksmes samazinājums, stāsta Manchester United darbinieki The Guardian. Lai gan uzņēmumam kopš pandēmijas sākuma ir bijis elastīgs grafiks, Ratklifam nepatika 20% satiksmes samazinājums attālināti strādājot piektdienās. Viņš skaidri un gaiši izteicās, ka darbiniekiem jāmeklē citas iespējas, ja viņi nav spējīgi vai nevēlas pārtraukt strādāt no mājām.

“Ja jums tas nepatīk, lūdzu, meklējiet citu darbu,” viņš teica pagājušajā nedēļas sapulcē.

Viņš nav vienīgais miljardieris, kurš izmanto ciešo darba tirgu, lai iegūtu priekšrocības. JPMorgan Džeimijs Dimons pagājušajā gadā izraisīja plašu rezonansi, sakot, ka saprot, kāpēc daži cilvēki varbūt negrib nākt trīs dienas nedēļā birojā, bet viņi “nevar to darīt citur”.

Protams, Ratklifa prasība tika uzņemta ar ambivalenci, kā ziņo The Athletic, memorands “saņēma jauktas atsauksmes, daži darbinieki bija enerģizēti ar Ineos vēlmi mainīt lietas, kamēr citiem tas traucēs darba un dzīves līdzsvaru”, piebilstot, ka Ratklifs vēlas savu jauno ieguldījumu saskaņot ar pilnīgu klātbūtnes politiku savā uzņēmumā Ineos. Ratklifs arī pagājušajā nedēļā nosūtīja e-pastu darbiniekiem par to, ka birojs ir haoss, to saucot par “kaunu”.

Lai gan grupai ir uzdots rūpēties par loģistiku atgriešanai birojā, daži darbinieki norādīja, ka klubs nav pietiekami liels, lai uzņemtu visus, saskaņā ar The Guardian.

Tas nav pirmoreiz, kad vadītāja klātbūtnes ambīcijas neatbilst viņu personāla skaitam. Pēc tam, kad Īlons Masks pavēlēja Tesla darbiniekiem atgriezties birojā, parādījās ziņojumi par nepietiekamu autostāvvietu vai darba vietu skaitu. Uzņēmumi piedzīvo augšanas sāpes, mēģinot izdomāt, kā izskatīsies hibrīda birojs, piebilst vadības konsultāciju uzņēmums Korn Ferry.

Lai gan hibrīda darbs ir kļuvis par vairuma darbinieku iecienītāko pēcpandēmijas ceļu, saskaņā ar Morning Consult aptauju, vēl nav skaidrs, vai attālinātais darbs ir novedis pie lielākas produktivitātes vai nē, jo daži pētījumi rāda, ka tie samazina pārvietošanās laiku un noved pie vairāk nostrādātajiem stundu skaita, kamēr citas aptaujas saka, ka darbinieki birojā ir mazāk novirzīti. Produktivitātes saistīšana ar darbu no mājām var būt sākotnēji nepamatota, jo 2023. gada Goldman Sachs ziņojums atklāja, ka produktivitāte “vienkārši laika gaitā mēdz kristies”.

Viens ir skaidrs: grafika autonomija joprojām ir pievilcīga daudziem darba meklētajiem. Pēc dažiem pretrunīgiem viedokļiem no saviem darbiniekiem, vadītāji ir sākuši nedaudz atslābināties. Šogad tikai trešdaļa CEO aptaujāto KPMG paredz pilnīgu atgriešanos birojā līdz 2026. gadam, kas ir samazinājums no 62% iepriekšējajam gadam.