Lielbritānijas bāri pieņem amerikāņu stilā dzeramnaudu sistēmu, bet klienti nav apmierināti: “Tas ir aizgājis par tālu”

Lielbritānijas bāri pieņem amerikāņu stilā dzeramnaudu sistēmu, bet klienti nav apmierināti: "Tas ir aizgājis par tālu"

Apdomājumi par dzeršanu Lielbritānijas krogos

Jauns izaicinājums apmeklētājiem – vai atstāt dzeramnaudu vai nē?

Lielbritānijas krogu apmeklētājiem tagad ir jauns un arvien biežāk sastopams jautājums – vai atstāt dzeramnaudu vai nē.

Daži no valsts lielākajiem krogu ķēžiem lūdz viesiem papildināt rēķinu ar dzeramnaudu 10% vai vairāk, radot neērtus brīžus sabiedriskajā namā, kura vecais šarms ir iedibināts britu tradīcijās.

“Mums nav ierasts atstāt dzeramnaudu, kad esmu gājis pie bāra un stāvējis rindā, un viņi man vienkārši iedod dzērienu,” saka Džuljeta Leina, 59 gadus veca projekta vadītāja no Londonas, dzerot rumu un kokakolu ar draugiem krogā netālu no Bekingemas pils. “Man tas neliekas saprātīgi.”

Līdz nesenam laikam krogu dzeramnaudas bija niecīgas: dažas monētas iemestas burkā uz letes pēc alus izlejšanas. Izmantot karti dzeramnaudai bieži vien bija neiespējami un varēja pat izraisīt neapmierinātu bārmeņa skatienu. Bet tas mainās, jo darījumi kļūst bezskaidras naudas un ASV bāru un restorānu ieradumi iekļūst Lielbritānijas krogu kultūrā. Šīs pārmaiņas, ko veicinājusi krogu ķēžu peļņas samazināšanās, ir radījušas neskaidrību klientiem, kuri nav pieraduši maksāt papildus naudu par alu.

Pandēmija arī ir atstājusi savu ietekmi: kad krogi un restorāni atvērās pēc karantīnas, daudzviet QR kodi aizstāja fiziskos ēdienkartes, dodot iespēju uzņēmumiem mudināt klientus uz dzeramnaudām, kad tie maksā ar telefonu.

“Jums tika piedāvāts atstāt 10%, 15%, un tas bija tikai viens klikšķis, un ļoti viegli atstāt dzeramnaudu,” saka Luks Beivons, kurš vada Lielbritānijas operācijas kartes maksājumu uzņēmumā SumUp. “Cilvēki bija priecīgi atkal iziet ārpus mājas un bija dāsni.”

Dzeramnauda tagad notiek krogos, bāros un naktsklubos ar otro lielāko biežumu starp visiem tirgotāju kategorijām (lielāku nekā taksometros vai frizētavās), pamatojoties uz Lielbritānijas kartes darījumiem, ko izseko Dojo, kas nodrošina digitālo maksājumu pakalpojumus. Divas augstākās nozares, kas ietver restorānus, kafejnīcas, krogus un bārus, veido vairāk nekā 90% no visiem dzeramnaudām valstī.

Krogu ķēdes cenšas palielināt dzeramnaudas vai saistītās maksas, lai piesaistītu darbiniekus laikā, kad pašu peļņa ir spiediena apakšā no algu un pārtikas izmaksu inflācijas. Noteikumi, kas stājas spēkā oktobrī, arī padarīs nelikumīgu darba devējiem paturēt jebkuru daļu no apkalpošanas maksas, vēl vairāk samazinot ieņēmumus dažiem uzņēmumiem.

“Tas ir bijis izaicinājums viesmīlības nozarei nodrošināt pietiekamu darbinieku skaitu un saglabāt kolēģus,” saka Saimons Emenijs, Fuller Smith & Turner Plc krogu ķēdes izpilddirektors, kurš nodod visus dzeramnaudas darbiniekiem. “Iespēja saņemt dzeramnaudu ir liels faktors darbinieku noturēšanai nozarē.”

Krogos Phoenix, Young & Co.’s Brewery Plc krogos, divu alus glāžu pasūtījums Camden Hells lager maksā £14.60 ($18.30), ar iespējamu dzeramnaudu 12.5%, 15% vai 20%, ko piedāvā kartes lasītājs. Radžs Dodhija, grupas dalībnieks ar Leinu, saka, ka viņš domā, ka uzņēmumu īpašnieki mudina atstāt dzeramnaudu, lai kompensētu zemas algas, kā tas ir norma ASV. “Tas ir aizgājis pārāk tālu,” saka 49 gadus vecais IT darbinieks, malkojot Estrella. “Man tas ir svarīgs jautājums.”

“Dzeramnaudas atstāšana mūsu krogos ir pilnībā klienta ziņā,” saka Young’s pārstāvis e-pasta paziņojumā. “Mūsu kartes lasītajiem funkcionalitāte vienkārši padara to vieglāku tiem, kas to izvēlas.”

Stonegate Pub Co., lielbritanijas lielakais krogu grupa, tika nosodita pagajusa gada par to ka ieviesa pieaugošo cenu laikos kad ir liels pieprasijums daudzas vietas lai palielinatu peļņas procentus. Stonegate atteicās komentēt.

Tehnoloģija ir bijusi galvenais pirmkustonis šai pārmaiņai. Pārnēsajamie kartes lasītaji tagad ļauj tirgotajiem piedavat papildus dzeramnaudu – funkciju, kas tiek ieviesta visos Lielbritanijas pakalpojumu orientetajos nozaros, tadejadi iPad ekrani veicinaja dzeramnaudas izplatibu Amerika, no Manhetenas delikatesem lidz Starbucks kasem San Diego.

Klienti ari izmanto bezkontakta maksajumus mazakam darījumiem piemeram par alus glazi, saka Keita Nikolsa, tirdzniecibas korpusa UK Hospitality izpilddirektore. “Iepriekš jūs varbūt izmantojat kartes maksajumu tikai tad kad pirkat maltiti, bet tagad jūs to izmantojat ari citiem pirkumiem par zemakam cenam.” Tas savukart dod iespeju viesiem pievienot dzeramnaudu par alu ar savu karti.

Starp uzņēmumiem, kas veicina dzeramnaudu kustibu Lielbritanijas krogos ir Tipjar, platforma dzeramnaudai kas piedava atsevišķus kartes lasitajus baram klientiem lai atstatu standarta summu piemeram £2 elektroniski bez galvena maksajuma par dzērieniem un edienu aizturesanas. “Tadejadi darbinieka un klienta darījums netiek paleninats,” saka Tipjar komercdirektors Dens Hokijs.

Dazi krogi pretojas tendencei atstat dzeramnaudu. Wetherspoon Plc, vel viena liela Lielbritanijas krogu ķede saka ka tas neprasa dzeramnaudu par kartem. Saja nedela uznemums zinoja par peļņas pieaugumu ceturksni. Greene King Ltd., kur tipping atskiras pec zimoliem (uznemuma Londonas vietas ietver Kings Arms Bishopsgate Shakespeares Head Soho un Duke of York Mayfair). Dazi no tiem piedava iespeju pievienot dzeramnaudu pie maksajuma punkta ar kartem kameras citi ne.

Lielbritanijas restorani lielakoties ir pieņemuši dzeramnaudas ka normu. Iespējamais 10% skaidras naudas dzeramnaudas ir parveidojies par ne-tik-discretionary 12.5% apkalpošanas maksu kas tiek automatisks pievienots rēķinam un samaksats ar kartes vai telefona pieskarienu. Tas pats attiecas uz krogu edamaistabam.

Tomer daudzpieejamas pieejas var rezultet patiesi eksorbitantas dzeramnaudas pieprasijumos Lielbritanija it ipasi krogos kas pasniedz edienu.

Jugged Hare gastropub netalu no Londonas Barbican kas specializetas uz medijamo spelu vakarinai pieciem cilvekiem nesen izmaksa £385.30 par edienu piemeram Scotch egg with haggis un wild Norfolk hare braised in its own blood.

Pec 12.5% apkalpošanas maksas £48.16 kartes lasitajs aicinaja klientu pievienot papildus 10% vai vairak. Rezultats: dzeramnaudas kopsuma £91.51 – 24% piemaksa kas nebūtu nepiemerota Manhetena. ETM Group kas ipašuma Jugged Hare neatbilda pieprasijumiem komentet.

Ironiski ka dzeramnauda varbut saka savu celojumu anglijas tavernas cetras gadsimtus atpakal. Tas izpletas no Eiropas uz ASV kur darba devji piemeram dzelzcela operators Pullman Co. ieverojami paplašina tas izmantosanu pec Pilsonu kara lai samazinatu algas ko maksaja tikko atbrivotajiem vergiem.

Dzeramnauda ir klustusi vel plašak izplatita ASV kopš pandemijas pastiprinot debates par to kad atstat dzeramnaudu un cik daudz un par minimalo algu likumiem kas atļauj darba devjiem maksat padomdevjiem tik maz ka $2.13 stunda.

Lielbritanija kur minimala alga visiem stradajosiem vecuma no 21 gada ir £11.44 stunda tirgotaju skaits kas prasa dzeramnaudu ir pastavigi pieaudzis pedejos gados lai gan tas vel joprojam ir salidzinosi zems.

SumUp klientu skaits kas izmanto dzeramnaudas funkciju pieauga lidz 2.9% marta visa tirgotaju kategorija no 2.1% septembri 2021 gada sakot no maksajumu uznemuma sniegtajiem datiem. Tikai krogos marta skaitlis bija 2.4%.

Tomer pat taja pasa uznemuma zinojums var but nesaskanigs. Nesen otrdiena Counting House Fuller’s pub City of London divas pusglazes Lucky Saint radija rēķinu £7 ieskaitot PVN bez papildinajumiem apstradats ar vienkarsu kartes pieskarienu. Nedaudz velak taja pasa letes pusdienas diviem – briezu kazola un BLT ar trisreiz cepetiem cipsiem – izmaksa £31.45. Saja gadijuma pirms maksajuma ekrana paradijas kartes lasitajs vispirms jautaja klientam vai vini velas atstat papildus 10% dzeramnaudu.

Prompti klust aizvien izplatitaki Fuller’s krogos un gandriz vienmer saistiti ar edienu pasutijumiem saka CEO Emeny. Kartes lasitaji uznemuma gandriz 400 krogos neprasa padomus kad tiek pasutiti tikai dzērieni uznemuma parstavis piebilst.

“Ir loti svarigi Lielbritanijas krogos saglabat to vertibas” saka Emeny “un patiesiba nelikt tiem klut par New York vai Boston.”