Lai saglabātu lielisku sniegumu spiediena apstākļos, uzņēmumiem ir jāveic mēģinājumi.

Lai saglabātu lielisku sniegumu spiediena apstākļos, uzņēmumiem ir jāveic mēģinājumi.

Kur rodas stingrība

Labākie nodomi pielāgoties un mainīties saskaroties ar radikāli atšķirīgām situācijām būs nepietiekami, ja stingrības avoti nav skaidri. Vadītājiem, kas vēlas cīnīties ar stingrību, vajadzētu identificēt trīs līdz piecus no tiem, kas varētu būt lielākais šķērslis organizācijai.

Pārskati, budžeti un KPI parasti ir augstu sarakstā. Ja ārējā vide mainās lielā mērā, jūsu noteiktie veiktspējas mērķi var kļūt nesasniedzami. Piestiprināšanās pie nerealistiskiem mērķiem var būt demotivējoša vai novest pie stūra griešanas. Tomēr dažos gadījumos KPI būtu jāpaaugstina, lai atspoguļotu jaunas iespējas.

Lēmumu pieņemšanas procesi ir vēl viens izplatīts vaininieks. Ja iesaistīti pārāk daudzi līmeņi vai atbildība nav skaidra, organizācija palēninās līdz rāpošanai.

Dažreiz viens indivīds var būt stingrības avots. Persona kritiskā lomā, kas psiholoģiski nespēj aptvert jauno realitāti, var izraisīt viļņošanos visā organizācijā. Viņi var kavēt cilvēku pārvietošanu, resursu pārdali vai cenu maiņu, kas var nozīmēt ceļa līkuma palaist garām.

Kā pārvarēt stingrību?

Neviens atbildīgs aktieris vai sportists neiet uz darbu bez pastāvīgām mēģinājumiem un treniņiem. Uzņēmumu vadītājiem vajadzētu ņemt piemēru: veidot elastību caur mēģinājumiem un praksi. Šis pieejas veids sagatavos viņus kuģa buru pagriešanai, kad vējš maina virzienu. Šeit ir daži no elementiem mēģinājumu vadītajai pieejai stingrības uzvarēšanai:

Izveidojiet un sagatavojieties negaidītam: Trūkst labāka vārda, socializējiet elastības koncepciju, lai tiktos ar pārsteigumiem. Vizualizējiet dažādus scenārijus, kas varētu notikt. Ja tie radītos, ko jūs darītu? Ieviesiet paradumu mēģināt šos scenārijus un padariet mēģinājumu stingrāku, izdomājot konkrētas izmaiņas, ko organizācijai būtu jāveic. Ko jums būtu jāatmet vai ātri jāuzbūvē? Un tādējādi, kas vēl būtu jāmaina? Kāds talants jums varētu būt nepieciešams? Šo vingrinājumu bieža atkārtošana dažādos scenārijos sagatavo cilvēkus psiholoģiski pamanīt izmaiņas, pielāgot savu domāšanu un rīkoties. Tas trenē organizatoriskos muskuļus būt gataviem uzlekt.

Elastība budžetēšanā: Jums var būt 10 000 budžeta pozīciju, no kurām dažas prasīs vairāk pielāgošanas, citas mazāk, atkarībā no apstākļiem. Jūsu mēģinājumi palīdzēs identificēt, kuras no tām, visticamāk, prasīs tūlītēju maiņu, kad jūsu organizācijas ceļojums virzīsies uz priekšu gada laikā.

Budžeta pielāgojumiem vajadzētu būt daļai no jūsu mēģinājuma. Piemēram, iedomājieties sausumu Panamas kanālā. Jūsu krava ir iestrēgusi mēnešiem ilgi, un jūs nezināt, kad tā pārvietosies. Jūsu loģistikas cilvēki ir agonijā. Jūsu klienti ir neapmierināti, un iespējams, ka arī daži no jūsu partneriem ir tādi.

Kas jums būtu jāmaina budžeta piešķiršanā? Kad būtu jāpaziņo par izmaiņu? Vai tas nozīmētu jaunu budžetu ražošanai, vairāk naudas nepieciešams krājumu uzglabāšanai, jaunu apņemšanos par pārdošanas mērķiem un iespējams peļņas robežu, kā arī lielākas cenu atlaides klientam, kad nevarat izpildīt saistības?

Mēģinot šo detalizēto līmeni kara istabas vingrinājumos sagatavo komandu to izdomāt un ātri atbildēt. Laika gaita atbilde kļūst intuitīvaka.

Viens liels patēriņa preču uzņēmums, ar kuru esmu strādājis, ievieš elastību savam budžetam, prasot visiem viceprezidentiem atbrīvot līdzekļus caur izmaksu ietaupījumiem savos biznesa virzienos, kas vienojušies fiskalā gada sākumā. Šie līdzekļi tiek turēti rezervē, lai reaģētu uz konkurences faktoriem, kas var parādīties gada laikā, vai nu tas būtu reklamēšanai, akcijas vai cenu noteikšanai.

Elastīga veiktspējas novērtēšana: KPI ir stingrības cēlonis lielum daļai uzņēmumu. Vairuma organizatorisko pozīciju KPI būtu jadizaina tiktos ar vēju. Jums jauzskata cilvēku uzvedibas patiesiba: Kad vaditaji zina ka vinu vertejuma kriteriji tiks pielagoti pec fakta, vinu sak rikoties preventivi ar lielaku atrumu un ipasnieka domasanu. Vinu ietekme padara visu kulturu elastigu un cilveki ir gatavi darit pareizo lietu ka ari izmantot iespejas.

Gataviba ir viss

Tapat ka sporta treniniem meginajumiem jabut disciplinetiem un biezam. Preciza biezuma atkarigs no arejas izmainas dabas un atruma. Tas var but reizi ceturksni skatoties astoņus ceturkšņus uz priekšu. Bet ja izceļas karš, piegades ķede tiek bloķeta vai paradas jauna tehnologija, tie var but reizi menesi vai pat reizi nedela skatoties uz isaku laika posmu – aptuveni 13 menesus. Jums ir nepieciešams kads vadiba lai noteiktu kas ir pareizais laiks jusu industrijai un tas vaditajiem.

Sagatavojiet kara istabu un sakiet meginat. Atra pielagosana dod jusu uzvaras sereju domasanu. Un pat ja laiki ir gruti jus darisiet labak neka konkurence dota nenoteiktiba.

Rams Čarans ir padomdevetajs CEO un valdes locekliem visa pasaule un korporaciju valdes loceklis dazadas valstis. Vins ir rakstijis 36 gramatas un daudzus rakstus Harvard Business Review. Vina nakama gramata ir nosaukta: The Confrontation: How to End the U.S. vs. China Economic War to Save Democracy.