Kuģis ietriecas Teksasas tiltā, izraisot daļēju sabrukumu un naftas noplūdi

Kuģis ietriecas Teksasas tiltā, izraisot daļēju sabrukumu un naftas noplūdi

Kuģis sadūrās ar tiltu Galvestonā, Teksasā

Galvestonā, Teksasā, trešdien kuģis ietriecās tilta balstā, izlejot naftu ūdeņos netālu no nodarbinātiem kuģošanas kanāliem un slēdzot vienīgo ceļu uz mazu blakus salu. Traumu nav ziņots.

Avārijas sekas

Tilta, kas savieno Galvestonu ar Pelican Island, daļas krita uz kuģa un slēdza ūdensceļa posmu, lai komandas varētu notīrīt izlijušo naftu. Avārija izmeta vienu vīrieti no kuģa ūdenī, bet viņš tika ātri izcelts un nebija ievainots, teica Galvestonas apgabala šerifa biroja galvenais inspektors Rejs Nolens.

Ostas gar Teksasas krastu ir starptautiskās tirdzniecības centri, bet eksperti teica, ka sadursme, visticamāk, neradīs nopietnas ekonomiskas traucējumus, jo tā notika mazāk izmantotā ūdensceļā. Sala atrodas pretējā pusē Galvestonas salas pludmalēm, kas katru gadu piesaista miljoniem tūristu.

Avārija notika nedaudz pirms plkst. 10 no rīta, kad velkkuģa operators, stumjot divus kuģus, zaudēja to kontroli, teica tilta virsmeistars Deivids Floress no Galvestonas apgabala navigācijas apgabala.

“Strāva bija ļoti slikta un ūdens līmenis bija augsts,” teica Floress. “Viņš to pazaudēja.”

Pelican Island ir tikai dažus jūdzes plats un tur atrodas Teksasas A&M Universitāte Galvestonā, liels kuģu būvētava un rūpnieciskie objekti. Mazāk nekā 200 cilvēku bija kampusā, kad notika sadursme, un visi galu galā tika atļauti braukt pa tiltu, lai aizbrauktu. Jūras un jūrniecības pētniecības institūts plāno palikt slēgts vismaz līdz piektdienai. Studentiem, kas dzīvo kampusā, tika atļauts tur palikt, bet universitātes amatpersonas brīdināja tos, kas dzīvo kampusā un dodas prom, “būt gataviem palikt ārpus kampusa nezināmā laika posmā.”

Nesenā avārija Baltimorē

Avārija notika dažas nedēļas pēc tam, kad kravas kuģis sadūrās ar atbalsta kolonnu Francis Key tilta Baltimorē 26. martā, nogalinot sešus būvniecības darbiniekus.

Teksasas velkkuģis stūma bunkura kuģus, kas ir degvielas kuģi kuģiem. Kuģis, kura īpašnieks ir Martin Petroleum, ir 30 000 galonu jaudīgs, bet nav skaidrs, cik daudz noplūda līcī, teica Galvestonas apgabala pārstāvis Spensers Lūiss. Viņš teica, ka aptuveni 6.5 jūdzes (10.5 kilometri) ūdensceļa tika slēgti izlijušās naftas dēļ.

Skartais rajons ir jūdzes attālumā no Meksikas līča Intracoastal Waterway, kur bieži notiek kuģu satiksme, un no Hjūstonas kuģu kanāla, liela kuģošanas kanāla okeāna kuģiem. Neskatoties uz vides ietekmi uz izlijušo naftu, reģions visticamāk neredzēs lielu ekonomisko traucējumu avārijas rezultātā, teica Marcia Burns, jūras transporta eksperte Hjūstonas Universitātē.

“Tā kā Pelican Island ir mazāka vieta, kas nav komerciālo notikumu centrā, tad ietekme nav tik postoša,” teica Burns. “Tas ir salīdzinoši mazāks ietekme.”

Tilta stāvoklis

Pie tilta liels gabals saplīsuša betona un atkritumi no dzelzceļa karājās malā un virs kuģa, kas ietriecās caurtekā. Floress teica, ka dzelzceļa līnija kalpo tikai kā aizsardzība struktūrai un nekad nav izmantota.

Atvērts 1960. gadā, Pelican Island Causeway tilts tika novērtēts kā “Viduvējs” saskaņā ar Federālās Automaģistratūras 2023. gada Nacionālajiem Tilta Inventarizācijas datiem, kas izlaisti pagājušajā jūnijā.

Tilta kopējais novērtējums balstījās uz to, vai katra no tā individuālajiem komponentiem – klājs, virsbūve, apakšbūve vai caurteka, ja tāda ir – ir novērtēta kā viduvēja vai zem tās.

Pelican Island Causeway tilta gadījumā inspektori klāju novērtēja kā “Apmierinošs stāvoklis”, apakšbūvi kā “Viduvējs stāvoklis” un virsbūvi – vai komponenti, kas absorbē dzīvo satiksmes slodzi – kā “Viduvējs stāvoklis”.

Teksasas Transporta departaments bija plānojis 2025. gada vasarā sākt būvdarbus projekta ietvaros aizstāt tiltu ar jaunu. Projekts tika lēsts maksāt 194 miljonus dolāru. Dokumentos, kas tika sniegti virtuālajai sabiedriskajai sanāksmei pagājušajā gadā, departaments teica, ka tilts ir “sasniedzis sava projektēšanas mūža beigas un to ir nepieciešams aizstāt”. Aģentūra teica, ka pēdējo desmit gadu laikā ir tērējusi vairāk nekā 12 miljonus dolāru tiltam veicot apkopi un remontus.

Tilts ir viens galvenais tērauda posms, kas ir 164 pēdas (50 metri) garš, un federālie dati rada iespaidu, ka tas pēdējo reizi tika pārbaudīts 2021. gada decembrī. Nav skaidrs no datiem vai valsts inspekcija notika pēc Federālajai Automaģistratūrai apkopojot datus.

Tiltam bija vidēji ikdienas satiksmes rādītajs aptuveni 9 100 automašīnu un kravas automašīnu saskaņa ar 2011. gada aplēsi.