Krāsains šķidrums, kas izdala toksiskus tvaikus, kas izraisa aknu vēzi un reproduktīvās problēmas, ir aizliegts izmantot krāsu noņēmējos.

Krāsains šķidrums, kas izdala toksiskus tvaikus, kas izraisa aknu vēzi un reproduktīvās problēmas, ir aizliegts izmantot krāsu noņēmējos.

Jaunais likums aizliedz metilēnhlorīda izmantošanu

Vides aizsardzības aģentūra otrdien paziņoja, ka ir pabeigusi aizlieguma noteikšanu patērētāju izmantošanai metilēnhlorīdam, ķīmiskajai vielai, kas plaši tiek izmantota kā krāsu noņēmējs, bet ir zināms, ka tas izraisa aknu vēzi un citas veselības problēmas.

Aizsardzība pret veselības riskiem

Aģentūra norādīja, ka tās rīcība aizsargās amerikāņus no veselības riskiem, vienlaikus ļaujot turpināt noteiktas komerciālas izmantošanas iespējas ar stingru darbinieku aizsardzību.

Otrais riska pārvaldības likums

Aizliegums metilēnhlorīdam ir otrais riska pārvaldības likums, ko ir pieņēmusi prezidenta Džo Baidena administrācija saskaņā ar 2016. gada toksisko vielu kontroles likuma grozījumiem. Pirmais bija darbība pagājušajā mēnesī aizliegt azbestu, kancerogēnu vielu, kas katru gadu nogalina desmitiem tūkstošu amerikāņu, bet joprojām tiek izmantota dažos hlora balinātājos, bremžu klučos un citos produktos.

Ķīmiskās vielas bīstamība

“Metilēnhlorīda iedarbība ir pārāk ilgi postījusi ģimenes visā šajā valstī, tostarp dažas, kuras redzēja, kā viņu mīļie iet uz darbu un nekad neatgriežas,” teica Vides aizsardzības aģentūras administrators Maikls Regans. Jaunais likums, viņš teica, “beidz neuzticamas metilēnhlorīda prakses un ievieš visstingrākās darbinieku aizsardzības iespējas dažiem atlikušajiem rūpnieciskajiem izmantojumiem, nodrošinot, ka neviens šajā valstī netiek pakļauts šīs bīstamās ķīmiskās vielas iedarbībai.”

Metilēnhlorīda ietekme

Metilēnhlorīds, ko sauc arī par diklormetānu, ir bezkrāsains šķidrums, kas izstaro toksiskus tvaikus un kopš 1980. gada ir nogalinājis vismaz 88 strādniekus. Ilgtermiņa veselības ietekme ietver dažādas vēža formas, tostarp aknu un plaušu vēzi, kā arī bojājumus nervu, imūnajai un reproduktīvajai sistēmai.

Aizlieguma detaļas

Vides aizsardzības aģentūras noteikumi aizliedz visas patērētāju izmantošanas iespējas, bet ļauj noteiktas “kritiskas” izmantošanas iespējas militārajā un rūpnieciskajā apstrādē ar darbinieku aizsardzību. Metilēnhlorīds turpinās būt atļauts izmantot kā alternatīvu citiem ķīmiskiem savienojumiem, kas rada siltumnīcefekta gāzes un veicina klimata pārmaiņas. Tas arī būs atļauts izmantot elektrisko transportlīdzekļu akumulatoros un kritiskajām militārajām funkcijām.

Ķīmiskās rūpniecības argumenti

Ķīmiskā rūpniecība ir apgalvojusi, ka Vides aizsardzības aģentūra pārspīlē metilēnhlorīda riskus un ka adekvāta aizsardzība ir mazinājusi veselības riskus.

Patērētāju izvēle

Lai gan Vides aizsardzības aģentūra 2019. gadā aizliedza vienu patērētāju izmantošanas veidu metilēnhlorīdam, tā izmantošana joprojām ir plaši izplatīta un turpina radīt būtiskus un dažreiz letālus draudus strādniekiem. Vides aizsardzības aģentūras galīgais riska pārvaldības noteikums prasa uzņēmumiem ātri samazināt metilēnhlorīda ražošanu, apstrādi un izplatīšanu visiem patērētāju izmantošanas veidiem un lielākajai daļai rūpniecisko un komerciālo izmantošanas veidu, tostarp mājas renovācijas darbos.

Patērētāju un komerciālais aizliegums

Patērētāju izmantošana tiks izbeigta gada laikā, un lielākajai daļai rūpniecisko un komerciālo izmantošanas veidu tiks aizliegta divu gadu laikā.

Atzinums par jauno likumu

Liza Hičkoka, drošas ķimikālijas programmas vadītāja advokatūras grupai Toxic-Free Future, atzinusi jauno likumu, bet piebilda: “Lai gan mēs esam priecīgi redzēt šodienas likumu, kas aizliedz visas patērētāju un lielāko daļu komerciālo izmantošanas veidus, mums ir bažas, ka tā darbības jomas ierobežojumi ļaus turpināt paaugstinātu pakļaušanu pārāk daudziem strādniekiem metilēnhlorīda briesmīgajai un letalajai ietekmei.”

Patērētaja izvēle

Patērētājiem vajadzētu meklēt etiķetes, kas norāda, ka produkts nesatur metilēnhlorīdu, teica bez toksiskuma grupa, kas ir publicējusi sarakstu ar krāsu un lakas noņemšanas līdzekļiem un noņemtajiem līdzekļiem, ko pārdod lielie ASV mazumtirgotāji bez tajos esoša metilēnhlorīda.

Vendija Harteja pieredze

Vendija Harteja, kuras dēls Kevins nomira no metilēnhlorīda saindēšanās pēc vannas atjaunošanas darba vietā, sauc jauno likumu par “lielu soli uz priekšu, kas aizsargās neaizsargātos stradniekus”.

Kevins Hartejs, 21 gadu vecs no Tenesijas štata, nomira 2017. gadā. Viņa bija orgānu donors, teica Vendija Harteja, piebilstot, ka Vides aizsardzības aģentūras darbību dēļ “Kevina nāve turpinās glabt dzivibas.”