Korporatīvā sociālā atbildība ir būtiska uzņēmuma funkcija. Ir pienācis laiks to tā arī uzskatīt.

Korporatīvā sociālā atbildība ir būtiska uzņēmuma funkcija. Ir pienācis laiks to tā arī uzskatīt.

Korporatīvās sociālās atbildības nākotne

Tom Davidson ir Everfi no Blackbaud dibinātājs un izpilddirektors, kā arī Blackbaud korporatīvās ietekmes izpilddirektors.

Pēdējos gados ir skaidri redzama pārmaiņa uzņēmumu domāšanā un korporatīvās sociālās atbildības (KSA) īstenošanā. Pagājuši ir laiki, kad izpilddirektoru kaislības projekti tika slēpti blakus fondos un nebija saistīti ar galvenajiem uzņēmuma mērķiem. Mūsdienās augstas veiktspējas uzņēmumi un organizācijas pieņem ļoti stratēģisku, operacionālu pieeju savam sociālās ietekmes darbam, izmantojot programmatūru, mākslīgo intelektu un datus, lai identificētu vajadzības un novērtētu rezultātus.

Organizācijas, kas skatās uz priekšu, piemēram, NFL, Accenture, Edward Jones, Guardian, CAQ, HCA Healthcare un citas, izveido sociālās ietekmes programmas ar augstu redzamību vadības līmenī, kas ir saskaņotas ar galvenajiem biznesa rādītājiem, piemēram, klientu piesaisti un uzturēšanu, darbinieku atlasi un noturēšanu, zīmola veidošanu un regulatīvajām prasībām.

Šie uzņēmumi zina, ka korporatīvās sociālās ietekmes iniciatīvas ir kļuvušas par biznesa nepieciešamību.

Tie, kuriem ir novecojis izpratne par to, kā sociālās ietekmes iniciatīvas var sasniegt galvenos biznesa mērķus, zaudē iespēju, un šo darbību neveikšanas izmaksas var pieaugt, jo jaunie patērētāji kļūst par lielāko pircēju un lēmumu pieņēmēju daļu nākamajos gados.

Mērķtiecīgi uzņēmumi sasniedz labākus rezultātus

Uzņēmuma mērķis ir tā eksistences iemesls, kas pārsniedz peļņas gūšanu. Tomēr uzņēmumi ar spēcīgu mērķi veic labāk vairākos svarīgos biznesa rādītājos.

Piemēram, patērētāji ir četras līdz sešas reizes vairāk gatavi pirkt no, uzticēties, aizstāvēt un aizstāvēt uzņēmumus ar spēcīgu mērķi. Mērķtiecīgi uzņēmumi piedzīvo lielāku tirgus daļas pieaugumu un vidēji aug trīs reizes ātrāk nekā viņu konkurenti, vienlaikus sasniedzot augstāku darbinieku noturību un klientu apmierinātību.

Šīs tendences ir gatavas paātrināties nākamajos gados, jo “millennials” un “Gen Z” ātri kļūst par lielāko tēriņu spēku un ASV darbaspēka vairākumu. Apsveriet to, ka pēc tam, kad uzziniet, ka zīmols atbalsta sociālo cēloni vai ir sociāli atbildīgs, 85% “Gen-Z” patērētāju ir gatavi tam uzticēties, 84% ir gatavi pirkt tā produktus un 82% ir gatavi ieteikt šo zīmolu saviem draugiem un ģimenei. Vai arī tas, ka 64% “millennials” neuzņems darbā, ja viņu darba devējam nav spēcīgas KSA politikas, un 83% būtu lojālāki uzņēmumam, kas palīdz viņiem veicināt sociālās un vides problēmas. Un gandrīz astoņi no katriem desmit “Gen Z” darbiniekiem saka, ka viņiem ir svarīgi strādāt organizācijās, kuru vērtības sakrīt ar viņu vērtībām, padarot mērķi par galveno vadmotīvu karjeras lēmumos.

Uzņēmumi saņem ziņojumu.

Arvien vairāk nozares, piemēram, finanšu sektors, apvienojas, lai apspriestu un izstratotu stratēģiju par to, kā izmantot KSA, lai atjaunotu uzticību un caurspīdīgumu, nodrošinot vairāk iespēju veidot bagātību un jā palielinot peļņu.

Uzņēmumi, kas turpina ignorēt KSA iniciatīvas, vienkārši palaist garām lielu iespēju sasniegt galvenos biznesa mērķus.

Sakiet darboties

Ja jūsu uzņēmuma KSA programmas nav saskaņotas ar galvenajiem biznesa rādītājiem, šeit ir norādīts, kā nodrošināt, lai jūsu centieni būtu mērķtiecīgi ietekmīgāki gan iekšpus uzņēmuma, gan ārpus tajiem cēloņiem, ko jūs atbalstiet.

Vispirms saprotiet savas kompānijas galvenos mērķus attiecībā uz zīmolu, reputaciju, regulatīvajiem prasībajiem, darbinieku iesaisti un talantainu darbinieku atlasi. Padomiet par to, kuras vērtibas velties komunicet klientiem un plašakai sabiedrībai un kai tas saistits ar produktiem un pakalpojumiem ko jūs pardojat. Saprotiet kuras problamas ir autentiskas biznesam bet pietiekami koncentretas lai raditu ietekmi. Nosakiet kuras no šim problamam interesetu dažadus ieinteresetus grupas piemeram darbiniekus klientus regulatorus un jūsu vadibas komandu.

Pec tam apskatiet konkurentus savai industrijai un nosakiet vai ir iespejas sadarboties. Daudzi uzņemumi ta paša industrijai ir sadarbojušies lai veiktu novertejumus par faktiskajam vajadzibam vietes kur tie darbojas. Šie novertejumi ietver vietes labdaribas partneru viedoklus un balsis kas vislabak var izteikt kopienas patiesas vajadzibas. Veicot šada tipa novertejumu iepriekš uzņemumi var nodrošinat nozimigaku ietekmi ar programam kas patiešam “maina situaciju” viņu kopienas. Nodrošiniet lai jebkura izveleta programma sakrit ar plašaku korporativu strategiju kas noteikta sakuma.

Talak saprotiet kur programma iederesies uzņemuma ietvaros. Vai jums bus paraksta societas ietekmes programma kas risina konkreto kopienas vajadzibu piemeram izglitibu vai gariga veselibas? Vai jums bus platforma darbiniekiem lai izveletos un atbalstitu societas ietekmes iniciativas? Pat ar labakajiem nodomiem daudzi uzņemumi atrod ka viņu societas ietekmes iniciativas ir izkliedetas visa organizacija padarot gruti saprast kas ir atbildigs par ko un kopuma uzņemuma centienu ietekmi. Ir labak domat par societas ietekmes iniciativam ka par vienu portfeli ar redzamibu un pat vadibu vadibas limeni. Centralizejot un pacelot societas ietekmes programmas uzņemumi var sniegt labakus rezultatus un lielaku redzamibu tiem panakumiem.

Beidzot esiet merktiecigi par to ko merijat un ziņojat. Bieži vien tieši šie radditaji virza ko tiek darits. Parliecinieties ka jebkura izveleta risinajums efektivi seko lidi jūsu investicijam pret galvenajiem biznesa radditajiem ko esat noteikusi sakuma. Tehnologija var palidzet šeit un šodienas tehnologijas AI var vienkarsot vai pat automatizet merijumu un atskaites. Tadel mes radijam Blackbaud Impact Edge musu AI-vadita societas ietekmes-atskaites un stastijuma risinajums komandam jebkura izmera.

Reti sastopama biznesa iespeja

Nakama korporativas societas atbildibas faze ir klata. Uzņemumi visdažadakajas industrijas ir atradusi ka pieejot ļoti strategiski operacionalai pieejai korporativas societas ietekmei viņi var palielinat peļnu sastikt regulativejas prasibas stiprinat uzticibu kopiena audzet jaunus klientus un pastiprinat savu zimolu visa tas vienlaikus. Šodien šie progresivi organizacijas pierada ka koncentresanas uz kopienas vajadzibam var ari palidzet viņu pamata linijai un daudz vairak.

Viedokli izteikti šaja raksta ir tikai autoru viedokli un neatspejo obligati viedokli un ticibas no Fortune.com