Konversa atlaišana ir jaunākie upuri Nike 2 miljardu dolāru plānam atgūt savu pozīciju.

Konversa atlaišana ir jaunākie upuri Nike 2 miljardu dolāru plānam atgūt savu pozīciju.

Apavu zīmola Converse pārmaiņas

Apavu zīmols Converse ir jaunākais uzņēmums, kas saskaras ar savas mātes kompānijas taupīšanas plāna sekām, kas paredz atlaist 2% darbinieku skaita. Šo ziņu pirmdien atklāja pēc iekšējā memoranda apskatīšanas.

Uzņēmums paziņoja, ka “pastāvīgi veic soļus, lai atbalstītu mūsu nākotnes izaugsmi” un “pārstrukturē dažas mūsu komandas un optimizē darba veidu, atbalstot mūsu lielākās izaugsmes iespējas”.

Converse samazinājumi seko Nike paziņojumam par darbinieku atlaišanu tās galvenajā birojā, kas sākās februārī un kopumā līdz jūnija beigām sasniegs 740 darbiniekus. Nike decembrī ieviesa taupīšanas plānu, lai ne tikai samazinātu darbinieku skaitu, bet arī stingrāk kontrolētu piegādes, palielinātu automatizācijas izmantošanu un restrukturizētu vadību. Finanšu direktors Mets Frends teica, ka izdevumu samazināšana bija atbildīga par stratēģijas maiņu, jo uzņēmums ziņoja tikai par 1% ceturkšņa ieņēmumu pieaugumu līdz 13,4 miljardiem dolāru salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Lai gan amerikāņu uzņēmumam ir tirgus kapitalizācija 137,5 miljardi dolāru, padarot to par lielāko apavu zīmolu pasaulē, tas sāk zaudēt pozīcijas spēcīgai konkurencei.

“Mēs redzam pazīmes par piesardzīgāku patērētāju uzvedību visā pasaulē,” decembrī analītiķiem teica Frends. “Mēs zinām, ka šādā vidē, kad patērētājs ir spiediena apakšā un reklāmas aktivitāte ir lielāka, jaunums un inovācija ir tas, kas liek patērētājam rīkoties.”

Lai gan pilnībā pieder Nike, Conversei ir sava mārketinga, attīstības un piegādes ķēde, kas darbojas atsevišķi no tās mātes uzņēmuma, bet tas nenozīmē, ka tas nav veicinājis Nike problēmas. Veidojot 5% no uzņēmuma pārdošanas, Converse ieņēmumi samazinājās gandrīz par 20% līdz 495 miljoniem dolāru trešajā ceturksnī, kā uzņēmums ziņoja martā.

Stratēģiskas kļūdas

Converse cīņas daļēji ir saistītas ar to, ka tas ir novēlots pievienojoties tendencēm, kas piesaista jaunāko paaudzi plašajā apavu klāstā, sacīja Džesika Ramiresa, vecākais pētnieciskais analītiķis no Jane Hali & Associates. Tas ir līdzīgs problēma, ar ko saskaras Nike kopumā.

“Patērētājam šodien ir nebeidzama izvēle,” teica Ramiresa. “Tieši tas ir iedragājis daļu no Nike… Viņiem ir vajadzīga aizrautība.”

Pandēmijas laikmeta paradumi ir bijuši svētība skriešanas industrijai, veicinot zīmolus kā On un Hoka, kas dominē nozarē, jo tie ir piesaistījuši pieaugošo gadījuma skrējēju skaitu, argumentēja Ramiresa. On, Šveices zīmols ar Rodžera Federera atbalstu, otrdien paziņoja par 29% pieaugumu pirmajos ceturkšņa gada pārdošanas rezultātos 560 miljonu dolāru vērtībā, pirmo reizi uzņēmumam pārsniedzot pusmiljarda slieksni. Hoka veica līdzīgus soļus ar 21,9% pārdošanas pieaugumu līdz 429,3 miljoniem dolāru no iepriekšējā gada tajā pašā ceturksnī.

Dzīvesveida apaviem patērētāji ir izvēlējušies Adidas Sambas un Gazelles pār Nike kādreiz uzticamajiem Air Force 1 un Air Jordan 1 dizainiem pēc tam, kad Vācijas apavu zīmols smagi reklamēja apavu nostalģijas faktoru. Adidas pārdošanas Eiropā strauji pieauga par 14% tajos pašos ceturkšņos, lielā mērā pateicoties klasiskajam apavam.

Nike ir reaģējis uz konkurenci, ieviešot jaunu Pegasus skriešanas apavu un samazinot pieejamo Air Force dizainu skaitu. Bet tas, kas būtu jāuztrauc Nike, nav tas, ka Adidas atņem daļu no tā auditorijas, teica Ramiresa, bet gan tas, ka patērētājiem ir interese nēsāt vairāk nekā tikai šos divus lielos zīmolus, uzvelkot skriešanas apavus visiem gadījumiem ne tikai agri no rīta.

“Ja jūs šodien skatieties uz cilvēku kājām, jums nav obligāti Adidas vai Nike,” viņa teica. “Jums ir pilnīgi visi spēlēt laukumos.”

Nike turklāt ir cietis no tā nesenajiem ieguldījumiem tiešajos patērētaja pirkumos, kas ir devuši nepastāvīgus rezultatus. Uzņēmuma veids tieši sazināties ar savu patērētaju bazi, Nike DTC stratēģija bija sākotnēji veiksmīga 2022. gadā, radot 18,7 miljardus dolāru ieņēmumus, bet līdz 2024. gada februārim tiešie pirkumi sāka stagnēt 42% no uzņēmuma kopējiem ieņēmumiem. Uzņēmuma digitālie pirkumi bija samazinjušies par 3%, kamēr vairumtirdzniecība bija pieaugusi par 3%. Atbildot uz vairumtirdzniecības interesi, Nike ir vairak orientejies uz mazumtirgotajiem piem., Dick’s, kas martam ziņoja par rekordlielu ceturto ceturksni ar 7.8% pieaugumu līdz 3.9 miljardiem dolaru.

Ramiresa apgalvoja, ka Nike ir izveidojis sevi augšanai ar savu plašo sasniegumu. Tagad vienkarsi ir jautajums par to kaa izcelties starp citiem.

“Nike joprojäm ir premium zimols un joprojam bus ta milzu,” viña teica. “Bet tagad ir daudz vairak piedavajumu neka jebkad agrak kas rezonë ar daudziem patereetajiem sodien.”