Kolumbijas universitāte atceļ vispārējo izlaidumu protestu dēļ, bet rīkos mazākas ceremonijas 5 jūdžu attālumā no galvenās kampusā.

Kolumbijas universitāte atceļ vispārējo izlaidumu protestu dēļ, bet rīkos mazākas ceremonijas 5 jūdžu attālumā no galvenās kampusā.

Kolumbijas Universitāte atceļ lielo universitātes izlaiduma ceremoniju

Kolumbijas Universitāte paziņoja pirmdien, ka tā atceļ lielo universitātes izlaiduma ceremoniju, kas bija paredzēta visai universitātei, turpinoties pro-palestīniešu protestiem, bet šonedēļ un nākamnedēļ notiks mazākas skolu balstītas ceremonijas.

Izlaiduma ceremonijas notiks mazākā mērogā

“Balstoties uz mūsu studentu atsauksmēm, mēs esam nolēmuši koncentrēties uz mūsu Klases dienām un skolu līmeņa izlaiduma ceremonijām, kur studenti tiek godināti individuāli kopā ar saviem vienaudžiem, un atteikties no universitātes līmeņa ceremonijas, kas bija paredzēta 15. maijā,” paziņojumā teica augstskolas amatpersonas.

Augstskola savā paziņojumā norādīja, ka pēdējās nedēļas ir bijušas “neiedomājami grūtas” kopienai un lēmumu pieņēma pēc diskusijām ar studentiem. “Mūsu studenti uzsvēra, ka šīs mazāka mēroga, skolu balstītas svinības ir visnozīmīgākās viņiem un viņu ģimenēm,” teica amatpersonas. “Viņi ir ieinteresēti šķērsot skatuvi, saņemot aplausus un ģimenes lepnumu, un klausīties savas skolas uzaicināto viesu runas.”

Lielākā daļa ceremoniju, kas bija paredzētas galvenā kampusā dienvidu laukumā, kur iepriekšējā nedēļā tika nojauktas nometnes, notiks aptuveni 5 jūdzes ziemeļos no Kolumbijas sporta kompleksa, paziņoja amatpersonas.

Protesti un drošība kampusos

Kolumbijas Universitāte jau bija atcēlusi klātienes nodarbības. Vairāk nekā 100 pro-palestīniešu demonstranti, kas bija nometušies Kolumbijas zaļajā zonā, tika aizturēti iepriekšējā mēnesī, un līdzīgas nometnes parādījās universitātēs visā valstī, jo augstskolas cīnījās ar to, kur novilkt robežu starp brīvības izteiksmes atļaušanu un drošu un iekļaujošu kampusu uzturēšanu.

Dienvidkalifornijas Universitāte jau iepriekš atcēla galveno izlaiduma ceremoniju, ļaujot turpināties citiem izlaiduma pasākumiem. Studenti atstāja savu nometni USC agrā svētdien pēc tam, kad viņus apņēma policija un draudēja ar aizturēšanu.

Konflikts un tā sekas

Protesti sākās pēc konflikta, kas sākās 7. oktobrī, kad Hamas kaujinieki uzbruka dienvidu Izraēlai, nogalinot aptuveni 1200 cilvēkus, galvenokārt civiliedzīvotājus, un paņemot apmēram 250 ķīlniekus. Apsolot iznīcināt Hamas, Izraēla uzsāka ofensīvu Gazas joslā, kurā ir nogalināti vairāk nekā 34 500 palestīnieši, aptuveni divas trešdaļas no tiem sievietes un bērni, saskaņā ar Hamas kontrolētajā teritorijā esošo Veselības ministriju. Izraēlas uzbrukumi ir izpostījuši enklāvu un izdzīvojuši lielāko daļu tās iedzīvotāju.