Koka-Kola pēdējā ceturksnī pārdeva tikai par 1% vairāk dzērienu, bet cenas paaugstināja par 13%. Tās izpilddirektors teica, ka uzņēmumam ir “pareizās stratēģijas” ilgtermiņa panākumiem.

Koka-Kola pēdējā ceturksnī pārdeva tikai par 1% vairāk dzērienu, bet cenas paaugstināja par 13%. Tās izpilddirektors teica, ka uzņēmumam ir "pareizās stratēģijas" ilgtermiņa panākumiem.

Coca-Cola peļņa ir sprudzīga, lai gan pārdošanas apjomi ir nemainīgi

Dzērienu gigants otrdien paziņoja par 11,30 miljardu dolāru apgrozījumu pirmajā ceturksnī, pārsniedzot analītiķu prognozētos 10,96 miljardus dolāru, neskatoties uz tikai 1% pieaugumu pārdošanas apjomos.

Jauninājumi un stratēģijas

Uzņēmums ieviesa “Happy Tears Zero Sugar” un tam pievienoto “hype komplektu”, kas pieejams tikai TikTok veikalā, lai paplašinātu tiešsaistes auditoriju, un šomēnes noslēdza piecu gadu līgumu ar Microsoft, lai izmantotu mākoņdatošanas programmatūru Azure, palīdzot mārketingā un operāciju un izmaksu vadībā. Taču inovācijas nav tas, par ko Coca-Cola var pateikties par savu noturību. Tā vietā uzņēmums savu panākumu pamatā ir cenu pieaugums par 13% visiem produktiem tikai šajā ceturksnī.

“Mēs esam iepriecināti par mūsu 2024. gada sākumu, nodrošinot vēl vienu ceturksni ar apjoma, ieņēmumu un peļņas pieaugumu dinamiskā vidē,” teica Coca-Cola priekšsēdētājs un izpilddirektors Džeimss Kvinsijs savā peļņas pārskatā. “Mēs uzskatām, ka mūsu globālā sistēma ir sagatavota ilgstošai veiksmei, pateicoties pareizajām stratēģijām, skaidrai saskaņotībai, spēcīgam portfelim un efektīvai izpildei.”

Lai gan uzņēmums apmēram pusi no cenu pieauguma attiecināja uz inflāciju, kas martā pieauga par 0,4% un pēdējo 12 mēnešu laikā par 3,5%, saskaņā ar Statistikas biroju, tas nav vienīgais iemesls, kāpēc Coca-Cola paaugstināja savas cenas. Saskaņā ar peļņas pārskatu vairāk nekā puse no cenu/maisa pieauguma bija izvēles, ko uzņēmums veica, lai konkurētu tirgū.

Protams, Kvinsijs uzstāja, ka cenu līmenis normalizēsies līdz ar inflācijas līmeņa normalizēšanos, īpaši tādēļ, ka preču izmaksas, piemēram, kukurūzas sīrups un cukurs, stabilizējas.

“Mūsu cenu līmeņi un ieejas inflācijas izmaksu līmeņi normalizējas, kā mēs redzam cauri gadam,” viņš teica Yahoo Finance.

Cenu paaugstināšanas rokasgrāmata

Coca-Cola pievienojas tādiem uzņēmumiem kā WK Kellogg, General Mills un Molson Coors, kuri ir saņēmuši atzinību par to, ka turpina paaugstināt cenas. Piena ražotājs WK Kellogg piedzīvoja 7,5% cenu/maisa pieaugumu ceturtajā ceturksnī, neskatoties uz 10,1% samazinājumu pārdošanas apjomos; Molson Coors līdzīgi piedzīvoja 4,2% cenu/maisa pieaugumu, neskatoties uz nelielu apjoma samazinājumu.

Kā atspoguļots lēnajos pārdošanas apjomos, patērētāji nav pilnībā apmierināti ar cenu paaugstināšanu. TikTokeri rīkoja boikotu Kellogg’s produktiem pēc tam, kad izpilddirektors Garijs Pilniks ieteica ģimenēm ēst “brokastu pārslas vakariņām“. Sašutums par uzkodu ražotāju cenu politiku ir izplatījies aiz Kellogg’s robežām.

“Amerikāņi pat nevar nopirkt brokastu pārslas bez tā, ka saskaras ar korporatīvās peļņas sekām,” teica Liz Zelnika no uzraudzības grupas Accountable.US pēc General Mills marta peļņas paziņojuma, kur bija redzams kritums pārdošanā, bet peļņas pieaugums. “Kamēr General Mills ziņo par milzīgu peļņu, ir acīmredzami skaidrs, ka pārtikas giganta cenu paaugstināšana bija motivēta ar viņu alkatību.”

Uzņēmumi šķiet gatavi pieņemt kritiku, ja tas nozīmē to cenu paaugstināšanas stratēģiju veiksmi. Coca-Cola centieni gūt labumu no paaugstinātajām cenām un starptautiskajiem pārdošanas apjomiem atspoguļo konkurentu PepsiCo tendences tā aprīļa peļņas ziņojumā.

Neskatoties uz astoņiem secīgiem ceturkšņiem ar divciparu cenu pieaugumu un pirmajam ceturksnim ar tīro cenu pieaugumu par 5%, Pepsi piedzīvoja 2,7% pieaugumu organiskajai peļņai pagājušajā ceturksnī. Gatorade un Fritos apjomi piedzīvoja kritumu, un dzērienu apjomi samazinājās par 5%. Tāpat kā Coca-Cola, PepsiCo finanšu direktors Džeimijs Kolfīlds teica, ka viņš sagaida cenu izlīdzināšanos, kad inflācija atdziest.

“Mums ir bijuši trīs gadi ar … masveida patērētāju inflāciju un tas ir jāabsorbē un es domāju, ka tā kumulatīvā ietekme radīja zināmu spriedzi patērētajam,” viņš teica. “Bet mēs sagaidam, ka tas samazināsies laika gaitā.”

Taču ar inflācijas palikšanu vietā Wedbush analītiķis Džeralds Paskarelli prognozē, ka uzņēmumi turpinās paļauties uz augstajiem izdevumiem peļņas gūšanai.

“Tas būs vēl viens gads ar cenu vadītu ieņēmumu pieaugumu, lai gan cenas ir samazinājušas,” viņš teica Reuters.