“Ko mēs esam izdarījuši?” Stormijas Danielas advokāts atklāj savu atklāsmi 2016. gada vēlēšanu naktī.

"Ko mēs esam izdarījuši?" Stormijas Danielas advokāts atklāj savu atklāsmi 2016. gada vēlēšanu naktī.

Advokāts atceras savu reakciju uz Trampa uzvaru vēlēšanās

Advokāts, kurš sarunāja divus klusēšanas līgumus, kas bija centrā Donaldam Trampam izvirzītajā krimināllietā, atcerējās ceturtdien savu “šķēpu humora” reakciju uz Trampa 2016. gada vēlēšanu uzvaru un apzināšanos, ka viņa slepenie centieni varētu būt veicinājuši uzvaru.

Advokāta Keita Deividsona teksts

“Ko mēs esam izdarījuši?” advokāts Keits Deividsons nosūtīja tekstu toreizējam Nacionālās Enkveirera redaktoram, kurš bija apglabājis stāstus par ārlaulībām seksuālām attiecībām, lai tās neiznāktu gaismā pēdējās prezidenta sacensību dienās. “Ak, mans dievs,” bija atbilde no Dilana Hovarda.

“Bija saprašana, ka mūsu centieni varētu kaut kādā veidā – svītrojiet to – mūsu darbības varētu kaut kādā veidā palīdzēt Donaldam Trampam prezidenta kampaņā,” Deividsons stāstīja zvērinātajiem.

Deividsona liecība

Deividsona liecība bija paredzēta, lai tieši saistītu klusēšanas naudas maksājumus ar Trampa prezidenta ambīcijām un stiprinātu prokuroru argumentu, ka lieta ir par iejaukšanos 2016. gada vēlēšanās, nevis vienkārši par seksu un naudu. Manhetenas apgabaltiesas prokurors Alvins Brags ir centies izveidot šo saikni ne tikai, lai nodrošinātu notiesāšanu, bet arī, lai pārliecinātu sabiedrību par lietas nozīmi, kas varētu būt vienīgais no četriem Trampa tiesvedībām, kas šogad nonāk līdz tiesai.

Deividsona atmiņas par vēlēšanu nakti

“Tas bija tāds kā šķēpu humors. Tas bija vēlēšanu naktī, kad ienāca rezultāti,” Deividsons skaidroja. “Bija tāda pārsteiguma sajūta starp raidītājiem un citiem, ka Tramps vadīja aptaujās, un bija pieaugoša sajūta, ka cilvēki gatavojas izsaukt vēlēšanas.”

Deividsona nozīme prokuratūras lietā

Deividsons tiek uzskatīts par būtisku prokuratūras lietas celtni, ka Tramps un viņa sabiedrotie bija sarunājuši apklusināt nepatīkamus stāstus pirms 2016. gada prezidenta vēlēšanām. Viņš pārstāvēja gan porno aktrisi Stormiju Danielsu, gan Playboy modeli Karenu Makdugalu sarunās, kas beidzās ar to, ka tiesības uz viņu apgalvojumiem par seksuālajiem sakariem ar Trampu tika iegādātas un pēc tam apklusinātas pret naudu, tabloīdu industrijas praksi, ko pazīst kā “noķert un nogalināt”.

Deividsona attiecības ar Trampu

Deividsons ir viens no vairākiem galvenajiem spēlētājiem, kas liecina pirms Maikla Koena, galvenā prokuratūras liecinieka un Trampa bijušā advokāta un personiskā labotāja, kuru Deividsons ir attēlojis kā apņēmīgu aizsargāt Trampu par katru cenu.

Trampa advokāti centās samazināt Deividsona liecības iespējamo kaitējumu, liekot viņam atzīt, ka viņam nekad nav bijis nekādu mijiedarbību ar Trampu – tikai ar Koenu. Patiesībā Deividsons teica, ka viņš nekad nav bijis tajā pašā telpā ar Trampu līdz savai liecībai.

Viņš arī teica, ka viņam nav zināmas Trampa organizācijas ierakstu glabāšanas prakses un ka jebkuras viņa iespaidi par pašu Trampu nāca caur citiem.

“Man nebija personisku mijiedarbību ar Donaldu Trampu. Tas nāca vai nu no maniem klientiem, vai nu no Koena vai kaut kāda cita avota, bet noteikti ne no viņa,” teica Deividsons.

Trampa advokāta Emila Bove jautājumi

Trampa advokāta Emila Bove jautājumu līnija šķita paredzēta, lai uzsvērtu aizstāvības punktus, ka Tramps bija atturēts no sarunām – ka Koens pats rūpējies par klusēšanas naudas lietām – un ka viņa liecība nav saistīta ar apsūdzībām, kas apgalvo, ka Tramps viltojis biznesa ierakstus, reģistrējot atmaksas maksājumus Koena kā juridiskos maksājumus.

Daniela klusuma līgums

Ceturtdienas rītā zvērinātie aplūkoja konfidenciālu līgumu, kas prasīja Danielai klusēt par viņas apgalvojumiem, ka viņai bijusi sakari ar precēto Trampu desmit gadus iepriekš. Līgums, datēts mazāk nekā divas nedēļas pirms 2016. gada prezidenta vēlēšanām, paredzēja viņai saņemt 130 000 dolāru apmaiņā pret viņas klusumu.

Naudu samaksāja Koens, un līgumam bija gan Trampa, gan Danielas pseidonīmi: Deivids Denisons un Pegija Pītersone.

“Ir saprotams un piekrīts, ka patiesais vārds un identitāte personai, kas līgumos minēta kā ‘DEIVIDS DENISONS’, ir Donalds Tramps,” dokumentos teikts ar roku uzrakstot Trampa vardu.

Koena saruna ar Deividsonu

Liecinot ceturtdien, Deividsons atcerējās arī Koenu lamoties par Trampu telefonsarunā aptuveni mēnesi pēc 2016. gada vēlēšanām, sūdzoties, ka viņš netika izraudzīts darbam jaunajā administratīvajai struktūrai un ka Tramps viņam nebija atmaksajis par Danielas maksajumu.

Viņš arī teica, ka Koens viņam teica, ka viņi ar Trampu bija “ļoti satraukti”, kad The Wall Street Journal publicēja rakstu, kas atklaja atsevišķo 150 000 dolru Nacionl Enquirer sakaroto ar Makdugalu, kura ir teikusi, ka viņai bijusi sakari ar Trampu tikai dažas dienas pirms vēlēšanam.

“Viņš gribēja zinat raksta avotu, kapč kam būtu avots šada tipa rakstam. Viņš bija satraukts par laiku,” Deividsons teica par Koenu. “Viņš teica, ka viņa prieksnieks ir ļoti satraukts un draudēja sūdzet Karen Makdugalu.”

Tramps ir noliedzis attiecibas ar abam sievietem un jebkadu nepareizu rikosanu liet.

Prokuroru pieprasijums sodit Trampu

Pirms liecibu sakuma prokurori pieprasija 1000 dolru sodus par katru no četriem Trampa komentariem, kas pesc viņuprat izvairijas no tiesneša aizlieguma uzbrukt lieciniekiem, zvérinatajiem un citiem cieši saistitiem ar lietu. Šads sods butu papildus 9000 dolru sodam ko Judge Juan M. Merchan uzlikis otrdien saistiba ar deviniem atseviškiem parkapumiem ko vinš atrada.

“Apsudzetais runaja par lieciniekiem un zvérinatajiem šaja lieta šeit aiz šim durvim,” prokurors Kristofers Konrojs teica. “Tas ir viskritiskakais bridi kad procedura ir jaaizsargaa.”

“Viņa izteikumi ir korozivi šim procesam un taisnigai tiesas administrešanai,” Konrojs piebilda.

Trampa advokats Tods Blančs atbildéja ka Trampa kandidatura un milziga mediju uzmaniba ko vinš sanem padara neiespejamu lai vinš netiktu jautats vai komentetu par tiesas procesu.

“Viņš nevar tikai atkartoti teikt ‘bez komentariem’. Viņš kandidé prezidentam,” Blančs teica.

Merchans nekavejoties nenolemja par jaunu sankciju pieprasijumu lai gan vinš noradija ka vinam nav ipašas bažas par vienu no cetriem prokuroru izceltiem apgalvojumiem.

Trampa izaicinajumi kandidata loma

Tacu pat sodu draudu perspektiva uzsver izaicinajumus ko Tramps prezidenta kandidats saskaras pielagojoties noziedzinieka lomai paklauts stingrai tiesas protokolam ko vinš nekontrole. Vel joprojam ir redzams vai jebkada tiesas noraidijuma drosme liktu Trampam pielagot savu uzvedibu ticot ka vinš gúst labumu no kampanas celja attelojot lietu ka politiski motivetu.

Tiesas process atklaj tabloidu žurnalismu

Tiesas process tagad savas otras nedelas liecibu stadija ir atklajis tabloidu žurnalismu praksi un aizsardzibu par cenu kas tika nodrosinata Trampam veiksmigaja skrejiena laika prezidenta amata 2016.gada.

Pec tam kad 130000 dolru maksajums tika veikts Danielai Trampa uznemums atmaksaja Koenam un reģistreja maksajumus vinam ka juridiskiem izdevumiem prokurori ir teikuši apstridet bijuso prezidentu ar 34 noziegumu skaitisanu viltojot biznesa ierakstus – apsudziba kas var but sodama ar lidz pat cetriem gadiem cietuma.