Ķīniešu uzņēmuma Geely elektrisko automobiļu zīmols Zeekr plāno veikt lielāko ASV IPO kopš 2021. gada.

Ķīniešu uzņēmuma Geely elektrisko automobiļu zīmols Zeekr plāno veikt lielāko ASV IPO kopš 2021. gada.

Augstas klases elektroauto zīmols plāno ASV IPO

Augstas klases elektroauto zīmols Zeekr Intelligent Technology Holding Ltd., kas pieder Zhejiang Geely Holding Group Co., plāno piesaistīt līdz pat 367,5 miljoniem ASV dolāru sākotnējā publiskajā piedāvājumā ASV.

EV ražotājs piektdien paziņoja, ka plāno tirgot 17,5 miljonus Amerikas depozitāra akciju par 18 līdz 21 ASV dolāru par vienu, kas būs lielākais ASV piedāvājums no Ķīnas uzņēmuma kopš 2021. gada. Katra ADS pārstāvēs 10 uzņēmuma parastās akcijas.

Zeekr varētu sasniegt aptuveni 5,1 miljardu ASV dolāru tirgus vērtību pēc šī diapazona augšējās robežas, pamatojoties uz tā iesniegumiem ASV Vērtspapīru un biržu komisijai.

Geely Auto, Mobileye Global Inc. un Contemporary Amperex Technology Co. Ltd. ir izrādījuši interesi abonēt līdz pat 349 miljonu ASV dolāru vērtībā akciju piedāvājumā, paziņoja Zeekr savos iesniegumiem.

Zeekr plāni papildina IPO straumi, kas ir uz labāko gadu tempa kopš 2021. gada, kad piedāvājumi uzstādīja visu laiku rekordu. Kopš 1. janvāra ASV biržās ir savākti 15,7 miljardi ASV dolāru 72 IPO, kas tagad ir gandrīz divreiz lielāks nekā pērn šajā pašā laikā, ar Johnson & Johnson atdalītās Kenvue Inc. lielizmēra piedāvājuma pusi no 2023. gada apjoma, saskaņā ar Bloomberg apkopotajiem datiem.

Mazs, rets

ASV sarakstos Ķīnas uzņēmumi ir bijuši mazi un reti pēc represijām, kas sekoja pēc 4,4 miljardu ASV dolāru piedāvājuma no braukšanas pakalpojumu giganta Didi Global Inc., kurš atsauca savu kotēšanu Ņujorkas Fondu biržā mazāk nekā gadu pēc tā 2021. gada IPO. Zeekr IPO būtu lielākais no Ķīnas uzņēmuma ASV kopš LianBio 374 miljonu ASV dolāru kotēšanas, ieskaitot papildu akcijas, vēlāk tajā pašā gadā, liecina dati.

Lai gan Ķīnas regulatori kopš tā laika ir mazinājuši ierobežojumus ārvalstu kotēšanai, ja uzņēmumi atbilst noteikumiem, neviens Ķīnā bāzēts izdevējs pagājušajā gadā ASV nav piesaistījis vairāk nekā 200 miljonus ASV dolāru, saskaņā ar Bloomberg apkopotajiem datiem.

Februārī Geely izveda automobiļu ražotāju Lotus Technology Inc. biržā, apvienojoties ar īpaša nolūka ieguldījumu sabiedrību. Tas sekoja Geely Polestar Automotive Holding iekļaušanai biržas sarakstos SPAC darījumos 2022. gadā, pēc Geely Volvo Car AB kotēšanas Stokholmā iepriekšējais gads.

Zeekr dibinātājs un priekšsēdētājs Šufu Li, saskaņā ar ASV piektdienas iesniegumu, pēc IPO kontrolēs gandrīz 75% uzņēmuma akcionāru balsošanas varu.

Ieņēmumu pieaugums

Pagājušajā gadā Zeekr cieta 1,17 miljardu ASV dolāru tīro zaudējumu par aptuveni 7,3 miljardiem ASV dolāru ieņēmumos, ar pēdējo pieaugot vairāk nekā par 60% no 2022. gada, saskaņā ar tā iesniegumiem.

Zeekr modeļu klāstā ietilpst 001, piecu sēdvietu krosovers un X, kompakts sporta utilitārais transportlīdzeklis. Zīmols ir arī laižis klajā 007, augstas klases sedana modeli.

Piedāvājumu vada Goldman Sachs Group Inc., Morgan Stanley, Bank of America Corp. un China International Capital Corp. Uzņēmums plāno tirgot savas akcijas Ņujorkas Fondu biržas simbolam ZK.