Ķīniešu elektroauto ražotājs Zeekr iekaro Volstrītu – tagad tas ir kotēts Ņujorkas Fondu biržā, un tirgotāji steidzas iegādāties tā akcijas.

Ķīniešu elektroauto ražotājs Zeekr iekaro Volstrītu - tagad tas ir kotēts Ņujorkas Fondu biržā, un tirgotāji steidzas iegādāties tā akcijas.

Ķīniešu elektroauto ražotājs Zeekr piedzīvo veiksmīgu debiju Ņujorkas biržā

Ķīniešu elektroauto ražotājs Zeekr pieveica nepastāvīgo IPO tirgu un bažas par elektroauto pieprasījumu, veiksmīgi debitējot Ņujorkas biržā pagājušajā piektdienā, sasniedzot 6,8 miljardu dolāru vērtību pēc tam, kad tirgotāji dienas beigās akciju cenu palielināja par 35% virs sākotnējās cenas.

Zeekr ir viens no vairākiem Ķīnas elektroauto zīmoliem

Zeekr ir viens no vairākiem Ķīnas elektroauto zīmoliem, kuri ir ieguvuši popularitāti, pateicoties milzīgām investīcijām elektroauto jomā. Šie zīmoli ir radījuši vētru Ķīnas tirgū un likuši ASV un Eiropas regulatoriem steigties aizsargāt savus vietējos autoražotājus no Ķīnas importa viļņa.

Zeekr nav pirmais lielais Ķīnas elektroauto ražotājs ASV sarakstos

Zeekr nav pirmais lielais Ķīnas elektroauto ražotājs, kas tiek kotēts ASV. Daži tā mazāki konkurenti, piemēram, NIO, XPeng un Li Auto, ir kotēti ASV biržās jau kopš 2018. gada. Taču Zeekr veiksmīgā debija sakrīt ar atzīšanu par Ķīnas dominanci elektroauto nozarē un iespējamu tirdzniecības kara tuvošanos: ASV administrācija plāno ieviest līdz pat 100% nodokli Ķīnas elektroauto importam, kas ir četras reizes lielāks nekā pašreizējais tarifs.

Amerikas patērētājiem tarifu paaugstināšana nebūtu tūlītēja ietekme

Pašlaik neviens Ķīnas elektroauto ražotājs nepiedāvā automašīnas ASV tirgū, un Geely pārstāvis InsideEVs teica, ka Zeekr apsver ASV tirgu, bet vēl nav apņēmies pārdot pasažieru automašīnas.

Zeekr zīmolu pieder Geely Auto

Zeekr zīmolu pieder Geely Auto, uzņēmums no Hangdžou ar ilgstošām saitēm ar Volvo, kas kļuvis par Ķīnas otro lielāko automobiļu ražotāju. Atšķirībā no konkurentiem, piemēram, BYD, kas ir ieguvuši tirgus daļu Ķīnā, pārdodot automašīnas par tik zemu cenu kā 10 000 dolāru, Zeekr pārdod luksusa automašīnas par augstāku cenu.

“Ja skaties uz lielo ainu, tirgus [Ķīnā] ir ļoti, ļoti piesātināts,” saka Zeekr finanšu direktors Yuan Jing

“Bet, ja nedaudz tuvinies un aplūko katru tirgus cenu diapazonu, noteikti ir vieta dārgākajiem tirgus segmentiem,” saka Zeekr finanšu direktors Yuan Jing.

Zeekr izmanto investoru interesi jaunos sarakstos

Pēc aukstajiem IPO tirgiem 2022. un 2023. gadā, Zeekr izmanto investoru interesi jaunos sarakstos, kas noved pie spēcīgām vērtējumiem uzņēmumiem.

Zeekr izaugsmes perspektīvas var ierobežot tirdzniecības politika ASV un Eiropā

Kad Ķīnas tirgus kļūst piesātināts un pieprasījums samazinās, tās elektroauto ražotāji arvien vairāk pievēršas ārvalstu tirgiem. Taču politiķi ASV un Eiropā ir apsolījuši stingrus tarifus, ja Ķīnas automašīnas draud apdraudēt vietēji ražotos automobiļus.

Baidena plānotais tarifu paaugstinājums ir vairāk simbolisks nekā praktisks

Lai gan nav pieejami nekādi Ķīnas elektroauto Amerikas patērētājiem, Baidena plānotais tarifu paaugstinājums ir vairāk simbolisks nekā praktisks. Pat pirms tarifu ziņu izplatīšanas, Ķīnas autoražotāji, piemēram, BYD teica, ka tiem nav plānu pārdot ASV.

Agresīvā ASV tirdzniecības politika pret Zeekr un tamlīdzīgiem var ierobežot globālās ambīcijas

Agresīvā ASV tirdzniecības politika pret Zeekr un tamlīdzīgiem var ierobežot globālās ambīcijas, nozīmējot, ka investori var uzskatīt akcijas vairāk par spēli uz elektroauto pieprasījumu Ķīnā un Austrumāzijā.

Ja Zeekr akciju cena ir kaut kas norādams

Ja Zeekr akciju cena ir kaut kas norādams, investori nav pārāk nobažījušies par Zeekr trūkstošo Amerikas tirgus daļu. Akciju cena pirmdien sasniedza līdz pat 32 dolāriem par akciju.