Ķīniešu atbalstīta kriptovalūtas firma ir spiesta pārdot Vaiomingas zemes gabalu un atbrīvoties no iespējamiem “spiegu darbībām” piemērotiem iekārtām, saka prezidents Baidens.

Ķīniešu atbalstīta kriptovalūtas firma ir spiesta pārdot Vaiomingas zemes gabalu un atbrīvoties no iespējamiem "spiegu darbībām" piemērotiem iekārtām, saka prezidents Baidens.

ASV prezidents Džo Baidens bloķē Ķīnas atbalstītu kriptovalūtu ieguves uzņēmumu

ASV prezidents Džo Baidens pirmdien izdeva rīkojumu, kas liedz Ķīnas atbalstītam kriptovalūtu ieguves uzņēmumam piederēt zemi netālu no Vaiomingas kodolraķešu bāzes, norādot, ka tā tuvums bāzei ir “nacionālās drošības risks”.

Rīkojums prasa īpašuma atsavināšanu

Rīkojums prasa īpašuma, kas darbojas kā kriptovalūtu ieguves objekts netālu no Francis E. Warren Gaisa spēku bāzes, atsavināšanu. MineOne Partners Ltd., uzņēmums, kuru daļēji atbalsta Ķīnas pilsoņi, un tā filiāles arī ir saņēmušas prasību noņemt noteiktu aprīkojumu no objekta.

Tas notiek laikā, kad ASV ir paredzēts otrdien izdot jaunus tarifus elektrisko transportlīdzekļu, pusvadītāju, saules enerģijas aprīkojuma un medicīnas preču importam no Ķīnas, paziņoja ASV amatpersona un cita persona, kas ir informēta par plānu.

Abi prezidenta kandidāti sola būt stingri pret Ķīnu

Un ar vēlēšanu sezonas pilnā sparā gan Baidens, gan viņa iespējamais Republikāņu konkurents, bijušais prezidents Donalds Tramps, ir paziņojuši vēlētājiem, ka viņi būs stingri pret Ķīnu, pasaules otro lielāko ekonomiku pēc ASV un jaunu ģeopolitisko konkurentu.

Rīkojums tika izdots sadarbībā ar ASV Komiteju par ārvalstu investīcijām

Pirmdienas atsavināšanas rīkojums tika izdots sadarbībā ar ASV Komiteju par ārvalstu investīcijām ASV – maz zināmu, bet spēcīgu valdības komiteju, kas ir uzdevumā izmeklēt uzņēmumu darījumus nacionālās drošības jautājumos un kura var piespiest uzņēmumus mainīt īpašumstruktūras vai pilnībā atsavināt no ASV.

2018. gada likums piešķir CFIUS pilnvaras pārskatīt nekustamo īpašumu darījumus netālu no jutīgām vietām visā ASV, ieskaitot F.E. Warren Gaisa spēku bāzi.

MineOne iegādājās zemi, kas atrodas vienas jūdzes attālumā no Gaisa spēku bāzes Čejenē 2022. gadā, un saskaņā ar CFIUS, pirkums netika ziņots komitejai kā nepieciešams līdz brīdim, kad komiteja saņēma publisku norādi.

Nacionālās drošības bažas

Rīkojums bija neskaidrs par konkrētajiem nacionālajiem drošības jautājumiem, ar Finanšu departamentu norādot tikai to, ka bija problēmas ar “specializētu un ārzemju avotiem iegūtu aprīkojumu, kas potenciāli var veicināt izlūkdienestu un spiegošanas darbības”, kas “rada nozīmīgu nacionālo drošības risku”.

Uzņēmuma pārstāvis nav atbildējis uz Associated Press pieprasījumu sniegt komentāru.

Finanšu sekretāre Dženeta Jelena

Finanšu sekretāre Dženeta Jelena, kura ir CFIUS priekšsēdētāja, teica, ka komitejas loma ir “nodrošināt, lai ārvalstu investīcijas neapdraud mūsu nacionālo drošību, īpaši attiecībā uz darījumiem, kas rada risku jutīgajiem ASV militārajiem objektiem, kā arī tiem, kas saistīti ar specializētu aprīkojumu un tehnoloģijām”.

Komiteja sastāv no Valsts, Tieslietu, Enerģijas un Tirdzniecības departamentu locekļiem starp citiem, kas izmeklē nacionālo drošību riskus no ārvalstu investīcijām Amerikas uzņēmumos.

CFIUS norādīja pārdot īpašumu 120 dienu laikā un 90 dienu laikā uzņēmumam jānoņem visas konstrukcijas un aprīkojums no objekta.