Ķīnas tūristi atkal ceļo, bet viņi tērē mazāk nekā pirms COVID

Ķīnas tūristi atkal ceļo, bet viņi tērē mazāk nekā pirms COVID

Ķīniešu tūristi dodas ceļojumos lielākos skaitos

Ķīniešu tūristi nesenā piecu dienu Darba dienas brīvdienā devās ceļojumos lielākos skaitos, bet tērēja samērā taupīgi, atspoguļojot joprojām vājo noskaņojumu pasaulē otrajā lielākajā ekonomikā.

Ceļojumu skaits pieaug, bet izdevumi palielinās mazāk

Ceļotāji veica par 28,2% vairāk ceļojumu, bet izdevumi pieauga tikai par 13,5% salīdzinājumā ar 2019. gada brīvdienām, pirmdien paziņoja Kultūras un tūrisma ministrija. Tas nozīmē 11,5% samazinājumu izdevumos uz vienu ceļotāju brīvdienas beigās, saskaņā ar banku, tostarp Societe Generale, Goldman Sachs Group Inc. un Citigroup Inc., datiem.

“Izdevumi uz vienu galvu samazinājās un atkal bija zemāki nekā pirms pandēmijas, daļēji tāpēc, ka vairāk tūristu plūsmas virzījās uz mazāk attīstītām pilsētām, kas liecina par turpināmu patēriņa samazināšanos,” teica Goldman ekonomisti, tostarp Lisheng Wang, piebilstot, ka ir nepieciešams papildu politikas atbalsts, lai uzturētu pakalpojumu sektora atveseļošanos. 2019. gada brīvdienas bija par vienu dienu īsākas.

Patēriņa piesardzība

Skaitļi papildina pierādījumus, kas liecina, ka ķīniešu mājsaimniecības joprojām ir piesardzīgas ar patēriņu, neskatoties uz nesenajiem ekonomikas izaugsmes atveseļošanās signāliem, ko virza rūpnieciskās darbības pieaugums. Mazāk nekā viena ceturtā daļa iedzīvotāju vēlējās tērēt vairāk, bet aizvien lielāka daļa pilsētu iedzīvotāju vēlējās taupīt pirmajā ceturksnī, saskaņā ar Ķīnas Tautas bankas veikto aptauju.

Rekordliels vilcienu ceļojumu skaits

Ceļotāji veica kopumā 20,7 miljonus vilcienu braucienu pa valsti 1. maijā, kas ir jauns rekords jebkuram vienam dienai reģistrētam skaitam, vēstīja valsts televīzijas kanāls China Central Television, atsaucoties uz valdības datiem.

Tūristu izdevumu maiņa

Brīvdienu sezona arī parādīja izmaiņas ķīniešu tūristu izdevumu paradumos kopš valsts atvēršanās no pandēmijas izolācijas. Lai gan lielās pilsētas kā Pekina un Šanhaja saglabāja popularitāti, daudzi izvēlējās lētākus galamērķus un mazpilsētas, teica tiešsaistes ceļojumu aģentūra Trip.com Group svētdienas paziņojumā.

“Zemākas pakāpes tirgus nodrošināja tūristiem atpūtu brīvdienās, un viņi saņēma labāku cenas un kvalitātes attiecību, jo naktsmītnes un ēdināšanas izmaksas pirmajās un otrajās pakāpes pilsētās brīvdienas laikā pieauga,” teica Trip.com analītiķis Wang Yalei.

Mazo pilsētu popularitāte

Sociālo mediju konti, kas veicina tūrismu mazpilsētās, ir ziedējuši, jo tūristi meklē lētākas un mazāk apmeklētas atrakcijas. Ķīnas augošais ātrgaitas dzelzceļa tīkls un pieaugošais automašīnu īpašums arī ir ļāvis ceļotājiem sasniegt vairāk vietu dažu stundu laikā.

Viesnīcu un tūrisma objektu rezervējumi trešajās vai zemāk rangu pilsētās valsts ziemeļrietumos un rietumos brīvdienas laikā dubultojās salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, saskaņa ar Tongcheng Travel Holdings sniegtajiem datiem.

Iekšzemes un ārvalstu tūrisms

Iekšzemes un ārvalstu tūrisms arī ieguva tempu brīvdienas laikā, jo Ķīna atjaunoja vairāk gaisa maršrutus un paplašinaja bezvīzu režīmu vairakam valstīm, teica Kultūras un tūrisma ministrija. Ķīniešu tūristi veica 1,9 miljonus braucienu uz ārzemēm, savukart 1,8 miljoni apmeklētaju ieradus valstī, ministrija teica bez pagajuša gada skaitļu sniegšanas.

ASV, Austrlija un Lielbritnija bija galvenie tali braucienu galamērķi un Honkonga, Makao, Dienvidaustrumazija, Japana un Dienvidkoreja bija popularkie tuvbraucienu galamērki saskaņa ar Trip.com. Tuvajos Austrumos valstis kaa Omans, Saūda Arbijas un Kuveita piedzivoja vairak neka 300% pieaugumu rezervacijas skaita ziņa.