Ķīnas elektrisko transportlīdzekļu tirgus uzkarst, jo Tesla samazina atsevišķu modeļu cenas līdz piecu gadu zemākajam līmenim.

Ķīnas elektrisko transportlīdzekļu tirgus uzkarst, jo Tesla samazina atsevišķu modeļu cenas līdz piecu gadu zemākajam līmenim.

Elektropreču cenu karš Ķīnā saasinās

Nedēļas nogalē uzņēmums Tesla Inc. veica drosmīgu soli, samazinot cenas visā savu produktu klāstā Ķīnā, tādējādi, iespējams, izraisot sīvu cenu konkurenci šīs valsts elektromobiļu tirgū. Atbildot uz to, Li Auto Inc. nekavējoties paziņoja par atlaidēm un naudas stimuliem saviem jaunajiem modeļiem.

Li Auto iesaistās cīņā ar cenu samazinājumiem

Li Auto atklāja cenu samazinājumus par aptuveni 6-7% visai automobiļu līnijai, un L7 piecu sēdvietu SUV tagad maksā no 301 800 juaņu (41 700 ASV dolāru). Klienti, kuri ir veikuši pasūtījumus, bet vēl nav saņēmuši savus transportlīdzekļus, varēs izmantot jaunās cenas. Turklāt Li Auto piedāvā naudas atlaides pašreizējiem 2024. gada modeļu īpašniekiem. Pēc paziņojuma uzņēmuma akcijas Honkongā samazinājās par 6,9 %

Tesla koriģē cenas, ņemot vērā krājumu pārpalikumu

Pēc tam, kad pirmajā ceturksnī pārdošanas apjomi bija mazāki, nekā gaidīts, Tesla samazināja cenas ne tikai Ķīnā, bet arī ASV un Eiropā, kā rezultātā palielinājās nepārdoto krājumu apjoms. Ķīnā atjauninātā Model 3 cena tika samazināta no 245 900 juaņu līdz 231 900 juaņu, kas atbilst tā sākotnējai iepazīšanās cenai. Savukārt Model Y cena tika samazināta līdz 249 900 juaņu, tādējādi tas ir kļuvis pieejamākais vismaz piecu gadu laikā.

Elektromobiļu cenu konkurence

Cenu karš starp elektromobiļu ražotājiem Ķīnā turpinās kopš 2022. gada beigām, sākot ar Tesla sākotnējo cenu samazinājumu. Konkurence saasinājās visa pagājušā gada laikā, kad autoražotāji cīnījās, lai sasniegtu pārdošanas mērķus. Šogad nav vērojama lejupslīde, un vadošais zīmols BYD Co. samazināja cenas dažiem saviem visvairāk pārdotajiem automobiļiem, piemēram, Seagull hečbekam, līdz mazāk nekā 10 000 ASV dolāru

Tesla finanšu prognozes un tirgus daļas samazināšanās

Paredzams, ka, paziņojot par pirmā ceturkšņa peļņu, Tesla ziņos par ievērojamu darbības peļņas kritumu par 40 % un pirmo ieņēmumu samazinājumu četru gadu laikā. Izpilddirektors Elons Masks ir uzsācis lielākos atlaišanas pasākumus uzņēmuma vēsturē un koncentrējas uz jaunu pašbraucošo transportlīdzekļu koncepciju, kas pazīstama kā robotaxi.

Ķīnā Tesla tirgus daļa 2023. gada pēdējā ceturksnī samazinājās līdz aptuveni 6,7 %, salīdzinot ar 10,5 % šā gada sākumā. Uzņēmums ir arī samazinājis ražošanu savā Šanhajas rūpnīcā, un šā gada pirmajos divos mēnešos piedzīvoja piegādes samazinājumu no šīs rūpnīcas, neraugoties uz kopējo vieglo automobiļu pārdošanas apjoma pieaugumu Ķīnā.