Kas būs nākamais HSBC izpilddirektors? Iekšējais kandidāts šķiet iespējams Eiropas lielākajai bankai.

Kas būs nākamais HSBC izpilddirektors? Iekšējais kandidāts šķiet iespējams Eiropas lielākajai bankai.

HSBC Holdings Plc meklē nākamo izpilddirektoru

HSBC Holdings Plc ir noskaņots izvēlēties savu nākamo izpilddirektoru no iekšējo kandidātu saraksta, sākot meklēt pēcteci aizejošajam vadītājam Noelam Quinnam.

Iekšējie kandidāti

Galvenais finanšu direktors Žoržs Elhedery un Nuno Matos, bagātības un personīgās banku vadītājs, tiek uzskatīti par galvenajiem aizvietotājiem Quinnam, kurš paziņoja par savu atkāpšanos iepriekšējā mēnesī, saskaņā ar personām, kas ir informētas par situāciju. Banka ir piesaistījusi ārēju atlases firmu, lai salīdzinātu viņus ar ārējiem kandidātiem uz šo amatu, daži no cilvēkiem teica, lūdzot neizpaust viņu vārdus, apspriežot iekšējo procesu.

Meklēšana tikai sākas un valde varētu izvēlēties citu virzienu, cilvēki teica. HSBC pārstāvis atteicās komentēt.

Iekšējais kandidātu saraksts tiek uzskatīts par stipru un palīdz izvairīties no ilgstošas meklēšanas Quinna aizvietotājam, ņemot vērā, ka daudziem ārējiem kandidātiem būtu jāpabeidz dārzkopības atvaļinājums pirms viņi var pievienoties. Priekšsēdētājs Marks Takers ir teicis, ka viņš cer pabeigt procesu gada otrajā pusē.

Quinn paziņoja iepriekšējā mēnesī, ka viņš atkāpjas, pārsteidzošs gājiens, kas notiek laikā, kad Eiropas lielākais aizdevējs cenšas tikt galā ar pasliktinātajām attiecībām starp Ķīnu un ASV. Savas vadības laikā Quinn vadīja vairākas stratēģiskas pārskatīšanas, kas kulminējās plānā palielināt bankas investīcijas tās Āzijas biznesā, vienlaikus samazinot darbību tirgos, piemēram, ASV un Francijā.

Uzņēmums ir apņēmies turpināt šo stratēģiju nākotnē, pat ja spriedze turpina pieaugt starp Pekinu un Vašingtonu. Ārējam kandidātam būtu lielāka iespēja vēlēties ieviest jaunu stratēģiju, kas arī ir likusi valdei vairāk atbalstīt iekšējo talantu klupi, cilvēki, kas ir informēti par situāciju, teica.

Talantu audzēšana

Elhedery, 50 gadus vecs, sāka pildīt galveno finanšu direktora amatu 2023. gada sākumā. Libānas dzimtene ir izvirzījusies caur HSBC tirgu nodaļas rindām un pavadīja vairākas nedēļas Quinna ēnā pirms uzsāka savu jaunāko lomu.

2022. gadā Elhedery devās sešus mēnešus ilgā atvaļinājumā no bankas. Viņš izmantoja šo laiku, lai apgūtu mandarīnu valodu un — ja viņš tiktu izvēlēts aizstāt Quinnu — viņš būtu pirmais bankas izpilddirektors mūsdienu laikos, kas runā ķīniešu valodā.

Daži no HSBC lielākajiem investoriem ilgi ir vēlējušies, lai bankas augstākie vadītāji būtu cieši saistīti ar Āziju, kur HSBC gūst lielāko daļu no saviem ieņēmumiem, saskaņā ar cilvēkiem, kas ir informēti par situāciju. Valde ir informēta par investoru vēlmēm šajā jautājumā, cilvēki teica.

Matos, 56 gadus vecs, arī ir nostiprinājis spēcīgu pretendenta pozīciju uz darbu, saņemot virkni veicināšanas darbu, kas pavirzīja bijušo Banco Santander SA izpilddirektoru no HSBC Meksikas biznesa vadītāja lomas uz lielākās nodaļas vadību. Portugāles dzimtene arī pārcēlās no Londonas uz Honkongu kā daļu no bankas fokusa uz Āziju.

Personu atlases speciālisti veido sarakstu ar vairākiem ārējiem kandidātiem, saskaņā ar cilvēkiem, kas ir informēti par situāciju. Tas ietver Čarliju Nannu, bijušo HSBC izpilddirektoru, kurš kļuva par Lloyds Banking Group Plc izpilddirektoru 2021. gadā.

Nunn tika uzskatīts par potenciālu Quinna pēcteci pirms viņš pameta HSBC pēc desmit gadus ilgas darbības bankā. Pirms pievienošanās HSBC viņš bija vecākais partneris McKinsey & Co un agrāk strādāja Accenture Plc.

Šomēnes Nunn atbildot uz jautājumu par to vai viņš ir ieinteresēts kļūt par nākamo HSBC vadītaju Bloomberg Sell Side Forum pasakumam Londona sacija ka viņš ir koncentrējies uz savu pašreizējo lomu.

“Man ir jauna komanda,” Nunn teica. “Es esmu ļoti satraukts par naredzamajiem gadiem Lloyds.”

Ko saka Bloomberg Intelligence

JPMorgan bijuša darbinieka Bila Vintersa pieredze Standard Chartered rada iespaidu ka smagsvara ārpus bankas kandidats var nebūt labakais variants. HSBC jademonstre spēja paatrinat izaugsmi Āzijaa tagad kad franšizes sakopšana ir lielakoties pabeigta un mums aizvien vairak šaubas ka var tikt izvelets ieksejais kandidats. George Elhedery (CFO), Nuno Matos (Bagatibas un Personiga Bankings izpilddirektors) un Gregory Guyett (Globala Bankings un Tirgu izpilddirektors eks-JPMorgan) ir iespejamie Quinna pecteci.