Karamelizēts ķiploku steiks salātos un olbaltumvielu bļodās rada bažas par oglekļa neitralitāti

Karamelizēts ķiploku steiks salātos un olbaltumvielu bļodās rada bažas par oglekļa neitralitāti

Salātu ķēde Sweetgreen pievieno steiku savam ēdienkartē

Salātu ķēde Sweetgreen ir paziņojusi par steika pievienošanu savam ēdienkartē, kas izraisīja spēcīgas reakcijas tiešsaistē, klientiem apšaubot, kā tas ietekmēs uzņēmuma plānus kļūt oglekļa neitrāliem.

Sweetgreen un oglekļa neitralitāte

Dibināta 2007. gadā un pazīstama kā ātrās apkalpošanas vieta, kas piedāvā salātus un bļodas, Sweetgreen apgalvo, ka līdz 2027. gadam būs oglekļa neitrāla – tas nozīmē, ka plāno kompensēt savas emisijas, ieviešot stratēģijas, kas arī noņem oglekli no atmosfēras.

Lopkopības ietekme uz klimatu

Taču liellopu audzēšana ir ārkārtīgi resursu patērējoša un veicina klimata pārmaiņas. Tā ir lielākais lauksaimniecības siltumnīcefekta gāzu avots pasaulē, izdalot masīvas metāna daudzumus atmosfērā un prasa plašu zemes izmantošanu.

Kontroversiālais steika piedāvājums

Sweetgreen pamatojums šīs nedēļas kontroversiālajam karamelizētajam, ķiploku garšas steika piedāvājumam ietver reģeneratīvo lauksaimniecību. Ķēde arī apgalvo, ka oglekļa kompensācijas ir daļa no tās apņemšanās cīnīties pret klimata pārmaiņām un samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas.

Kas ir reģeneratīvā lauksaimniecība?

Reģeneratīvā lauksaimniecība nozīmē lauksaimniecību un lopkopību veidā, kas ne tikai ražo pārtiku no ainavas, bet arī uzlabo šo ainavu ekoloģiski, teica Džeisons Rauntree, Mičiganas Valsts Universitātes Reģeneratīvās Lauksaimniecības centra līdzdirektors.

Tas nozīmē “traucējumu minimizēšanu, zemes seguma saglabāšanu,” teica Rauntree, “bioloģiskās daudzveidības uzlabošanu zem un virs zemes, pievienojot dzīvniekus jūsu audzēšanas sistēmām vai uzlabojot bioloģiju zem zemes.”

Ko var darīt citādi?

Pat ja ķēde izmanto produktīvu reģeneratīvo lauksaimniecību un kompensācijas, eksperti saka, ka tās plastmasas, papīra vai neatjaunojamās enerģijas izmantošana varētu atcelt šīs prakses.

Tāpēc prioritātei vajadzētu būt visaptveroša restorānu ķēdes oglekļa pēdas uzmanībai, veicinot un uzlabojot ainavas, kas ir noturīgākas pārtikas drošībai un uzlabojot ūdens ciklu, saka eksperti.

“Beigās,” teica Rauntree, “es domāju, ka šie izaicinājumi, ko mēs redzēsim ar sausumu, ar lietus notikumu pastiprinātu intensitāti, kam seko ilgstoši sausuma periodi, iespējams, ir lauksaimniecības lielākais izaicinājums nākotnē.”