Kāpēc Benioff sekotāja pēc 15 gadiem pameta Salesforce, lai vadītu 3 miljardu dolāru vērtu personāla vadības programmatūras uzņēmumu, kuru viņa uzskata, ka kādu dienu varētu būt tās konkurents

Kāpēc Benioff sekotāja pēc 15 gadiem pameta Salesforce, lai vadītu 3 miljardu dolāru vērtu personāla vadības programmatūras uzņēmumu, kuru viņa uzskata, ka kādu dienu varētu būt tās konkurents

Sāra Franklina pievienojās cilvēku vadības platformai Lattice janvārī pēc 15 gadiem tehnoloģiju milzī uzņēmumā

“Es patiešām redzēju mērogu, izaugsmi un iespējas, ko šis uzņēmums radīja klientu attiecībām, un man bija liela aizraušanās ar mācību platformu izveidi tur cilvēku vadītājiem,” saka Franklina. “Lattice šobrīd ir lieliska iespēja darīt darbiniekiem to, ko šis uzņēmums izdarīja klientiem.”

Tas nav pārsteigums bijušajai darbiniecei. Ir neticami laiks veidot tehnoloģijas, kas pārvalda cilvēkus un veiktspēju, uztur Franklina. “Tagad, kad pievienojat AI mīklai un apsverat darbinieku neiesaistīšanās un uzņēmumu neskaidrību par darbaspēka plāniem un stratēģijām,” ir īstais laiks.

Franklina ieradās Lattice divus gadus pēc tam, kad uzņēmums noslēdza savu jaunāko finansējuma raundu, Sēriju F, kas trīskāršoja tā vērtējumu līdz 3 miljardiem dolāru. Dažu aplēsēm, uzņēmums varētu sasniegt 48 miljardu dolāru vērtējumu līdz 2028. gadam, pateicoties arvien plašākai digitalizācijai un attālinātam darbam. Franklina aizstāja Džeku Altmanu, uzņēmuma līdzdibinātāju, kurš atstāja, lai izveidotu Alt Capital, agrīnās stadijas VC firmu.

“Franklina zina, kā izskatās lieliskums, vadot visu mūsu mārketingu un kalpojot kā GM gan Platformas, gan Trailhead biznesiem,” Altman rakstīja memuā, paziņojot par viņas pieņemšanu darbā. Nevar aizmirst, “viņa arī strādājusi tieši ar dažiem no labākajiem vadītājiem programmatūras nozarē kā Marks Beniofs un Brets Teilors savos 15 gados šajā uzņēmumā.”

Lattice pamatprodukts ir būtiski par cilvēku un viņu veiktspējas pārvaldīšanu, saka Franklina. “Sazinoties ar darbinieku, jums ir jāiespējo viņi, jāievada viņi un jāizglīto viņi – tāpat kā jūs tirgotu klientam.” 20 gadus vecais uzņēmums pelna naudu caur abonementiem, un pašlaik vairāk nekā 5000 uzņēmumu visdažādākajos izmēros maksā par tā programmatūru.

Labākie cilvēku vadītāji ir tie, kas palīdz darbiniekiem saprast vērtību, ne tikai viņu darba, bet arī to, kā viņi var uzlaboties un kā var izvērsties viņu karjeras ceļš. Turklāt AI jau ir spējīgs modelēt darbaspēka plānus, tostarp noteikt, kā cilvēkiem būtu jāmaksā, tāpēc to iekļaušana visos personāla lēmumos ir dabiska nākamā solis.

Cilvēku vadības AI parametri

Strauji iterējošais, neiespējami apgūstamais AI lauks jau ir ievadījis Amerikas darbaspēku “lieliskajā papildinājuma laikmetā,” saka Franklina. “Vai tas būtu kā darbinieks, vadītājs vai izpilddirektors, vajadzība veikt rutīnas darbu novēršana un lielāka koncentrēšanās uz stratēģisku, ietekmīgu, saistošu, stimulējošu darbu ir ārkārtīgi svarīga.”

Lattice ir viens no veidiem, kā to sasniegt; uzņēmumi var izmantot tā AI, lai darbinieku pieredze justos “cilvēciskāka”, nevis mazāk. “Tas arī ir ļoti spēcīgs palīgs cilvēkiem būt produktīvākiem – kas padara viņus laimīgākus.”

Tas joprojām ir smalks līdzsvars. HR ir emocionāla darba daļa, jo tajā tiek risinātas problēmas saistībā ar cilvēkiem, nevis strādniekiem. Kā to izsaka Franklina, tas ir “sarežģīts”, “apdomīgs” un “komplikacijas” vienlīdz mērķtiecīgi. “Tas cilvēciskais elements nekad netiks automatizēts ar AI,” viņa saka.

Pretrunīgs paziņojums? Ne Franklinas perspektīvā. Cilvēku savstarpējai saziņai ir galvenais; tas ir smagais darbs, kas jāatstāj AI. “Piemēram, mēs veicam veiktspējas vadības procesus Lattice, bet mēs uzskatam, ka AI nevajadzētu izveidot jūsu veiktspējas rezultātu.”

Un kāds ir darbaspēka stāvoklis? Tikai tik stiprs, cik varētu sagaidīt.

“Paņemiet visus viesuļvētras, kas notikušas vienlaicīgi – starp pandēmiju, ģeopolitiku, makroekonomiku, Lielo Rezignāciju. Katrs izpilddirektors skatās uz savu organizāciju un saka: ‘Kas man ir? Ko viņi dara? Kur viņi atrodas? Kāda ir mana talantu blīvums? Ko man vajag? Ko darīs AI? Kur man vajadzētu ieguldīt?'” saka Franklina. “Ir tik daudz pamata jautājumu, bet nav pamata, pret ko patiešām spriest.”

Tas padara tagad par kritisku laiku nekad agrāk, lai būtu dati, kurus vadītāji var dziļi saprast. “Tas ir kā Šveices siers ar cilvēkiem, kas aiziet prom, tiek pieņemti darbā un tamlīdzīgi,” viņa saka. “Vidējais ilgums ir mazāks par gadu vai diviem lielumos uzņēmumos.” Tas padara jautājumus par kultūru un uz augšu mobilitati konkrétam uzņemumam “dziļi fundamentus”, saka Franklina.

Sliktas ziņas? Lielums uzņemumiem nav šo atbilžu. “Viss atkarigs no datiem: saprast kas strada un kas nekas nestrada kas bus nakamajos 3 lidz 5 gadiem un ka AI mainis darbaspaku.” Un smalkakam limenim: Cik izmaksa katrs atsevisks darbinieks?

Tur Franklina Salesforce pieredze nonak smalkakaja fokusa. “Ir interesanti iet no liela 80 000 cilveku uznemuma uz 1000 cilveku uznemumu un redzet ka tie pasi jautajumi ir tur,” viņa saka.

Jautajumi ka: Vai jabut biroja prasibam? Kur mes veram? Ko mes veram un cik daudz? “Skaidrs ka visiem uznemumiem neatkarigi no formas vai izmera saskaras ar siem pasiem jautajumiem. Un tiem visiem ir iespeja tagad ieguldit sistemas kas atljauj izveidot talantu blivumu merkaki vietam kur jus velaties.”