Kalifornijas iedzīvotāji ir apnikuši ar “slimību, kas ir pārņēmusi” štatu, saka izpilddirektors, kurš plāno būvēt jaunu pilsētu līča zonā – un viņš ir iesniedzis 20 000 parakstu, lai to pierādītu.

Kalifornijas iedzīvotāji ir apnikuši ar "slimību, kas ir pārņēmusi" štatu, saka izpilddirektors, kurš plāno būvēt jaunu pilsētu līča zonā - un viņš ir iesniedzis 20 000 parakstu, lai to pierādītu.

Bagāta kampaņa, ko atbalsta Silīcija ielejas ieguldītāji, lai izveidotu zaļo pilsētu

Bagāta kampaņa, ko atbalsta Silīcija ielejas ieguldītāji, lai izveidotu zaļo pilsētu līdz pat 400 000 cilvēkiem Sanfrancisko līča rajonā, ir iesniegusi pietiekami daudz parakstu, lai iniciatīva tiktu iekļauta novembra vēlēšanās.

Kampaņa iesniedza vairāk nekā 20 000 parakstu, bet būtu nepieciešami tikai aptuveni 13 000 derīgu, lai kvalificētos balsošanai. Ja to apstiprinās Solano apgabala vēlēšanu birojs, vēlētāji rudenī lems, vai atļaut pilsētas attīstību zemē, kas pašlaik paredzēta lauksaimniecībai. Zemes izmantošanas maiņa būtu nepieciešama, lai attīstība tiktu uzbūvēta.

Jan Sramek, bijušais Goldman Sachs tirgotājs, kurš vada kampaņas aizmugurē esošo uzņēmumu California Forever, otrdien preses konferencē teica, ka viņš ir dzirdējis no tūkstošiem cilvēku, kuri vēlas karjeru un mājas apgabalā, kur viņi ir uzauguši, bet vairs nevar atļauties to augsto mājokļu cenu un darba trūkuma dēļ.

“Viņi ir apnicis ar šo letarģiju, kas ir piemeklējusi Kaliforniju pēdējos 20 gadus ar šo kultūru teikt nē visam, kas ir padarījis neiespējamu strādājošām ģimenēm sasniegt Kalifornijas sapni,” viņš teica.

Vēl nenosauktajā attīstībā būtu jauktas mājas, zaļās zonas, pastaigāma pilsētas centra un darba vietas starp Travis Gaisa spēku bāzi un Sakramento upes deltas pilsētu Rio Vista. Sramek cer sākt ar 50 000 iedzīvotājiem nākamajā desmitgadē, ar mājokļiem sākot no 400 000 dolāriem. Mājas vidējā pārdošanas cena martā bija tuvu 600 000 dolāriem, saskaņā ar Redfin.

Kontroversiālajam projektam ir bagāti un ietekmīgi atbalstītāji, tostarp filantrops Laurene Powell Jobs un riska kapitāla investors Marc Andreessen. Kampaņa atteicās atklāt, cik daudz naudas tika iztērēts parakstu vākšanai, sakot, ka šī informācija būs pieejama vēlāk.

Tam ir arī stipra pretestība no dažiem ievēlētiem amatpersonām un citiem kritiķiem, kuri saka, ka Srameka plāns ir spekulatīvs naudas ieguvums ar neskaidriem detaļiem.

Sramek izraisīja vietējo sašutumu, klusi iegādājoties vairāk nekā 800 miljonus dolāru vērtu lauksaimniecības zemi kopš 2018. gada un pat iesūdzot tiesā lauksaimniekus, kuri atteicās pārdot. Reprezentanti John Garamendi un Mike Thompson, kuri iebilst pret projektu, sākotnēji bija satraukti par to, ka ārvalstu pretinieki vai ieguldītāji varētu iegādāties zemi tās tuvuma dēļ pie Gaisa spēku bāzes.

“Tas, kas cilvēkus patiešām uztrauc, ir taktika, kas tiek izmantota, lai sasniegtu galarezultātu. Darba vietu un pieejamu mitekļu solījums nav garantija,” teica Princess Washington, Suisun City mēra vietniece. “Mums ir jautājums par politikas maiņu un mūsu nostājas pret pilsētas izplešanos atcelšanu.”

Sramek janvārī atklāja plānus attīstībai, bet divreiz bija jāgroza zemes izmantošanas maiņas balsojuma iniciatīva, lai risinātu apgabala un Gaisa spēku bažas. Kavējumi nav palēninājuši projekta grafiku.

Propozīcijas ietver sākotnējo 400 miljonu dolāru palīdzību iedzīvotājiem un Gaisa spēku bāzes ģimenēm mitekļu iegādei kopienā vai jauniem pieejamiem mitekļiem, kā arī sākotnējo garantiju par 15 000 vietējām darba vietām ar vismaz 88 000 dolāru gadalikmi.

Kalifornijai ir izmisīgi nepieciešami jauni mitekļi, bet projekta kritiķi saka, ka būtu videi draudzīgāk būvēt esošajos pilsētcentros nevis pārveidot paredzēto lauksaimniecības zemi.