Kaķis ar rūkošu balsi atgriežas un GameStop akcijas strauji pieaug

Kaķis ar rūkošu balsi atgriežas un GameStop akcijas strauji pieaug

GameStop akciju cena strauji pieaug

GameStop akciju cena pirmdien strauji pieauga, pirmajās 45 tirdzniecības minūtēs palielinoties par vairāk nekā 70%.

Nav jāpārbauda kalendārs. Tas nav 2021. gads. Taču cenu pieauguma iemesls bija tāds pats kā gadā, kad mazumtirgotājs kļuva par pirmo meme akciju: individuāls investors, kurš izmanto segvārdu Roaring Kitty.

Keith Gill, kurš pēdējos trīs gadus ir klusējis sociālajos medijos un kura aizrautība par GameStop akcijām izraisīja to strauju pieaugumu, svētdien publicēja attēlu. Un tas bija pietiekami, lai mobilizētu meme akciju armiju.

Svārstīgums noveda pie tirdzniecības apturēšanas akcijām vairākas reizes pirmdienas agrā rītā. Vidējā rīta tirdzniecībā GameStop bija pieaudzis par 86%, sasniedzot 32,50 ASV dolārus pēc tam, kad dienas laikā bija sasniedzis līdz pat 38,20 ASV dolāriem.

Attēlā redzams vīrietis, kurš sēž uz priekšu savā krēslā, meme, ko bieži izmanto spēlētāji, kad lietas kļūst nopietnas. Ierakstam sekoja YouTube video, kas slavina GameStop un kas tika izveidots pirms daudziem gadiem.

Gill nav atsācis publicēt Reddit, kur viņš bija bieži sekots r/WallStreetBets biedrs.

Akcijas joprojām ir daudz zemākas nekā to 2021. gada maksimumi, kad cena sasniedza pat 483 ASV dolārus, taču tās tuvojās 52 nedēļu augstākajiem līmeņiem dažas minūtes pēc tirdzniecības atklāšanas. Gada laikā GameStop akcijas ir pieaugušas par vairāk nekā 60%. Tas notiek neskatoties uz to, ka marta beigās tika ziņots par ceturkšņa peļņu, kas bija tālu zem analītiķu prognozēm un ieņēmumiem tikai 1,79 miljardu ASV dolāru apmērā, gandrīz par 500 miljoniem ASV dolāru mazāk nekā gadu iepriekš.

Gilla atgriešanās, kurš bija filmai Dumb Money iedvesmas avots, izmet granātu analītiķu prognozēs. Un viņa uzticamie fani svinēja viņa atgriešanos.

Tieši tāpat kā iepriekšējā GameStop akciju cenu pieaugumā, daži pircēji šķiet mērķē uz īstermiņa pārdevējiem, kuri ir likuši pret uzņēmumu. Analītikas firma Ortex teica, ka akciju cenas pieaugums ir novedis pie tā, ka īstermiņa pārdevēji kopš maija sākuma ir zaudējuši vairāk nekā 800 miljonus ASV dolāru.

Protams, lielais jautājums ir tas, vai investoriem ir pacietība patiesai meme akciju rallijam šoreiz. Pēdējo reizi, kad Gill vadīja GameStop uzbrukumu, lielākā daļa mazumtirgotāju strādāja no mājām, jo pandēmija viņus turēja prom no darba. Daudzi no viņiem, iespējams, ir atgriezušies birojā šobrīd, kas var traucēt viņu tirdzniecības paradumiem.