Kā tehnoloģijas zaudēja Z paaudzi

Kā tehnoloģijas zaudēja Z paaudzi

Šomēnes, ļoti kārotā tehnoloģiju darba laikmets beidzas kopā ar 2024. gada klasi

Šie programmatūras inženieru amati bija tas, par ko sapņoja tūkstošgades paaudze, simbolizējot brīvāku vai jautrāku darba stilu, kā arī ceļu uz finansiālo stabilitāti un komfortu. Taču tagad Silīcija ielejas laikmets ir pagājis un jaunā paaudze meklē jaunas iespējas.

Jaunieši pievēršas valsts darbam

Pētījums, kurā piedalījās vairāk nekā 2600 studentu, atklāj, ka jaunieši ir mazāk ieinteresēti iegūt spožo tehnoloģiju darbu un vairāk pievēršas uzticamajam valsts sektoram. Tehnoloģiju darbu skaita samazināšanās dēļ interese par šiem amatiem ir mazinājusies, un valsts darbi ir pazīstami kā viens no stabilākajiem un recesijas drošākajiem darba laukiem.

Intereses maiņa

Jaunieši lēnām, bet droši maina savas prioritātes. Tikai 21% pieteikumu no 2024. gada klases tika iesniegti tehnoloģiju uzņēmumiem šogad, salīdzinot ar 23% 2023. gadā. Arī interese par darbu atrašanu slavenajos tehnoloģiju centros Kalifornijā un Teksasā ir ievērojami samazinājusies.

Valdības darbi kļūst populārāki

Valdības darbu pieteikumu skaits ir pieaudzis no 5,5% 2023. gadā līdz 7,4% 2024. gadā. Iepriekšējais pētījums atklāja, ka tieši tehnoloģiju studenti pievēršas šim sektoram, jo tehnoloģiju specialitāšu studentu pieteikumu skaits valdības darbiem ir vairāk nekā dubultojies no 2021. līdz 2023. gadam.

Jaunie absolventi meklē stabilitāti

Jaunie absolventi meklē darba stabilitāti, kas ir galvenais apsvērums 76% aptaujāto vidū. Viņu vēlme pēc stabila atalgojuma ir vēl vairāk pastiprināta ar finansiālo neaizsargātību, jo vairāk nekā trešdaļa studentu ir noraizējušies par studiju kredītu atmaksu, un puse studentu ir noraizējušies par pamatvajadzību nodrošināšanu pēc absolvēšanas.

Paaudzes vilšanās

Lai gan daudzi ir pārliecināti par savu spēju atrast darbu, arvien vairāk absolventu ir pesimistiski noskaņoti par ekonomiku, kurā viņi ienāk. Viņi joprojām cenšas saglabāt savas vērtības un ir “uzmanīgi optimistiski”.

Jaunieši pievēršas politikai

Ir nedaudz pārsteidzoši, ka paaudze, kas slavena ar neuzticību varai, pievēršas politikai. Jaunie pieaugušie ir vismaz ticīgi prezidentam, Kongresam un ziņu un tehnoloģiju uzņēmumiem.

Jaunieši maina kursu

Varbūt jaunie pieaugušie ienāk vietējā politikā vai šis vilšanās ir motivējis viņus mainīt sistēmu no iekšienes. Tie, kas meklē valdības darbus, varbūt pat nav tie, kas jūtas tik nomākti par pašreizējo situāciju. Jebkurā gadījumā šķiet, ka tehnoloģiju darbi un Google bumbu baseini ir pagājuši vēsturē Gen Z paaudzei, un tā vietā nācis Ovālais kabinets.