Kā Lead Bank līdzdibinātājs pārveidoja simtgadīgu vietējo banku par inovatīvu finanšu tehnoloģiju uzņēmumu

Kā Lead Bank līdzdibinātājs pārveidoja simtgadīgu vietējo banku par inovatīvu finanšu tehnoloģiju uzņēmumu

Epizodes apraksts

Šajā epizodē Michal Lev-Ram sarunājas ar Jackie Reses, Lead Bank līdzdibinātāju, priekšsēdētāju un izpilddirektori. Saruna aptver Reses domāšanu par 100 gadus vecas Kanzasas pilsētas bankas pārveidošanu par fintech uzņēmuma galveno mītni, kā viņa risināja kultūras jautājumus, radot inovatīvu biznesu no tradicionāla, un ko viņa ieguva no darba ar Jack Dorsey Square. Reses arī skaidri norāda, ka sevis un savas komandas iesaistīšana kopienā bija būtiska – un ļoti patīkama – daļa no procesa.

Transkripts

Michal Lev-Ram: Sveicināti “Leadership Next” podkāstā par biznesa vadības pasauli, kas mainās. Es esmu Michal Lev-Ram.

Šodien es runāju ar Jackie Reses. Jackie ir vislabāk pazīstama ar savu karjeru Square, tagad pazīstama kā Block, kur viņa bija ļoti svarīga no pašiem sākumiem. Bet šodien viņa vada banku, ko sauc par Lead Bank. Viņa pat nopirka banku, kas ir diezgan iespaidīgi. Un ideja ir tāda, ka viņai ir ļoti plaša pieredze gan finanšu, gan fintech jomā. Tāpēc Lead Bank ideja bija pievienot šim esošajam kopienas bankai Kanzasas pilsētā kārtējo slāni – fintech infrastruktūru – kuru varētu pārdot citiem spēlētājiem, citiem fintech uzņēmumiem. Mēs iedziļināmies visā šajā.

Es nevēlos to izskaidrot tieši tagad. Es domāju, ka viņa to izskaidro daudz labāk. Bet mēs arī runājām par kultūru, jo viņa patiešām apvieno šīs divas pasaules. Tradicionālo banku un šo bija ģimenes īpašumā daudzus gadus ar fintech pasauli. Un tāpēc mēs iedziļināmies tajā. Mēs runājām par darbu ar Jack Dorsey un ko viņa no viņa iemācījās un kā viņa pieiet šim pašreizējam uzņēmumam patiešām kā uzņēmēja, lai gan tas ir nedaudz sajaukums no vecā un jaunā. Tāpēc nekad nav garlaicīgi runāt ar Jackie, un es ļaušu jums visiem klausīties sarunu.

[Intervija sākas.]

Tad jums ir bijis daudz notikumu, daudz izmaiņu, es domāju, ka daudziem no mums pēdējos gados. Bet es sākšu ar ļoti vienkāršu jautājumu, kas ir tikai tas, kas ir Lead Bank? Kas ir šī banka?

Jacqueline Reses: Protams. Lead Bank ir FDIC apdrošināta banka, kas atrodas Kanzasas pilsētā, kur es šodien atrodos. Mēs veidojam fintech infrastruktūru iegultiem finanšu produktiem, un mums arī ir ļoti aktīva un iesaistīta vietējā klātbūtne, kur mēs atbalstām vietējos veidotājus un inovatorus Kanzasas pilsētas reģionā. Un tāpēc mums ir divas galvenās biznesa līnijas. Interesanti, ka uzņēmums pastāv jau gandrīz simts gadus, un es to nopirku ar trim līdzdibinātājiem pirms aptuveni diviem gadiem. Un tāpēc mēs pievienojām fintech daļu tam, kas bija tradicionāla kopienas banka, kas atrodas Kanzasas pilsētā. Tāpēc ir bijis jautri redzēt šo ļoti veco iestādi, kas ir bijusi šajā pilsētā jau ilgu laiku, apvienojoties ar ļoti modernu tehnoloģiju malu. Tāpēc tas ir bijis daudz jautrības.

Lev-Ram: Tie cilvēki, kas jūs pazīst, jūs asociēs ar fintech un īpaši ar Square, bet ne obligāti ar gandrīz simts gadus vecu kopienas banku Kanzasas pilsētā. Tad izskaidrojiet stratēģiju, jo ne katrs fintech uzņēmums ir banka.

Reses: Faktiski neviens no tiem nav izņemot Square. Ironiski. Ir ļoti grūti apvienot abus, jo stratēģija abiem no tiem ir gandrīz diametrāli pretēja abos biznesa virzienos. Tad man, kad es biju Square, viena no lietām, ko es piedzīvoju, bija ārkārtīga sāpe un frustrācija strādājot ar banku partneriem. Un ko lielākā daļa cilvēku nesaprot, ka finanšu infrastruktūras produkti, kurus viņi katru dienu nes savos makos – debetkartes, kredītkartes, aizdevumus, kurus viņi varbūt ņem – 100% no tiem tiek veidoti banku sistēmā. Vienmēr ir iesaistīta pamatbanka katrā darījumā. Ar fintech attīstību cilvēki domā par fintech kā par attiecību priekšgalu.

Un tajos brīžos mums var būt inženieriski radīts brīdinājuma sistēma reāllaikos. Un es salīdzinu to ar banku, kurai nav inženierijas komandas, kas veido šo sistēmu un varbūt veic šos pārbaudes reizi mēnesī. Un tajos brīžos mums var būt inženieriski radīts brīdinajuma sistēma reallaikos.

Lev-Ram: Pastastiet nedaudz vairak par uznemuma ieksejo uznemsanu banka jus un jusu lidzdibinataji ienaca.

Reses: Jaa. Nu mes esam seit sodien un mes tikko tikamies ar Misurijas bankieru asociacijas vaditaju tapec tikai parbaudijam dazus vieteejos liderus kopiena. Un kad mes nopirkam Lead to ipaseja gimene kas bija loti labi zinama kopiena un mate bija simfonijas priekssedetaja un vina ipase briniskigu zirgu fermu Kanzasa pilseta un tiesam ka labi zinama persona kopiena un vinu klienti bija patiesi labi zinami individi kopiena.

Un tapec mes varejam paradities un mes ludzam satikties ar lielakajiem bankas klientiem. Un mes devamies viens pec otra un baudijam satiksanos ar vinem. Es domaju ka viens no visaktivakajiem klientiem ko mes esam Lead Bank mes devamies uz Super Bowl ar vinu un vina sievu un vina berniem. Vini bija sesi cilveki un mans generalais juriskonsults un es bijam tur Super Bowl ar vinem.

Un mes tik daudz jautribas but dala no vieteejas kopienas. Un tapec es domaju ja jus esat atverta prata satikt jaunus cilvekus un atrast jaunus draugus un tiltot sevi kopiena tad vieta ka Kanzasa pilseta ir loti uznemsana tam. Tagad es teiksu ka viena no lietam kas man bija svarigaka ir parliecinaties ka mes nevaram divas atskirigas kopienas musu uznemuma.

Lev-Ram: Tad fintech klienti lai precizet tie ir jauni.

Reses: Ne pilnigi. Interesanta lieta par Lead bija tas ka vini bija bankings-as-a-service biznesa pirms mes ipasejam uznemumu. Viniem bija dazi labi klienti pirms mes ieradamies. Mes bijam laimigi ka varam uzemt dazus partnerus ko viniem bija un turpinat tos vest uz prieksu.

Lev-Ram: Un kadi citi produkti tehniskie produkti fintech produkti jus siobrid attistat? Kur jus fokusejat savu eneriju?

Reses: Tas vienmer skan loti smiekligi teikt jo tas ir ka acimredzams kapteinis. Es jutu ka es runaju par produktiem kas pastav jau 5000 gadus un tas ir vispirms tie ir visi API tie ir tiešie savienojumi ar musu klientiem caur API un tie ir apgalvenie bankings primitivi aizdosanas naudas kustiba izdosana un starptautiska naudas kustiba.

Lev-Ram: Un tikai lai precizetu kad jus runajat par API jus attistat rikus ko jusu klienti var izmantot lai attistitu savus proprietus rikus?

Reses: Jaa un vini to iegulda sava produktos. Jus nekad nezinat ka mes esistetjam iznemot ja jus skataties uz apakšu daudzu cilveku debetkartem vai kreditkartem.

Lev-Ram: Burtiski. Burtiski galvenais birojs atrodas Main Street Kanzasa pilseta. Man patik.

Reses: Precizi tiesi ta. Tur es esmu sodien. Mes edam loti labu loti neveseligais pusdienas sodien kas bija gardas. Daudz barbekju un gaļas un man patik Kanzasa pilseta.

Lev-Ram: Tas ir lieliski. Kad jus veicat so darījumu un sakat nu ne sakat banku bet sakat so jauno iteraciju to kas bija reakcija jusu kollegiem tehnologiju industrijai? Ka lielakaja dala cilveku reageja uz to ko jus darat?

Reses: Nu es domaju ka neviens nebija parsteigts.

Lev-Ram: Protams ka tu nopirki banku Jackie.

Reses: Protams ka tu nopirki banku.

[Musika sakas.]

Murray: Jason Girzadas Deloitte ASV izpilddirektors ir šis podkasta sponsors un pievienojas man šodien. Sveiki Jason.

Girzadas:

Paldies Alan. Ir lieliski but seit.

Murray: Jason visi biznesa pasaule runa par AI.

Girzadas: Jaa Alan AI ir katras klientu darba kartiba.

Murray: Tas izklausas ka tu to dari soli pa solim.

Girzadas: Es domaju solis pa solim un ari portfolio atzistot ka dazas investicijas bus islaicigas priekšrocibas kur jus varat redzet tujakos gadījumos radot finansialo un biznesa ietekmi bet ilgaktermna iespejas patiešam izgudrot dazadas klientu pieredzes dazadus biznesa modeļus un galu gala radit ilgaktermna labumu ko mes pat nevaram pilnigi novetert šaja laika posma.

Murray: Jason paldies par jusu perspektivu un paldies par sponsorisanu “Leadership Next”.

Girzadas: Paldies.

[Musika beidzas.]

Lev-Ram: Tad es esmu ziņkars kur atpakal uz jusu dienam Square

Reses: Vins ir loti ipass cilveks un es domaju ka divas vietas kur vina radosiba var izcelties cauri un tulkojot no geniala radosa domataja uz izpildijumu ap finansejam un veidojam vairakus miljardu dolari vertus uznemumus pat filiales par kuram vins ir atbildigs vai produktus ko vins ir atbildigs veidot.

Lev-Ram: Jums ir uznemeji jusu gimene vai ne? Pastastiet nedaudz vairak par to tikai jusu audzinasanu un ari ko jus paņemat prom no tas tas ir jusu DNS es domaju.

Reses: Es domaju ka es esmu viens no vienigajiem manai gimene kas strada kadam citam.

Lev-Ram: Atpakal uz uznemejdarbibas saknem uz mirkli es dzirdeju ka jus sakat vai meginate sakat arbuzu aromatizetu sodas kompaniju kada bridi vai tas neizdevas?

Reses: Vai tas nav smiekligi? Ne tas skan tik muļķigi tagad bet tas ir pirms Snapple.

Lev-Ram: Un tagad jus esat fintech.

Reses: Varetu but ka mes beigam labak palikam jebkura gadijuma.

Lev-Ram: Tiešam smiekligi.

Reses: Nee man patik ta veida lietas kad es biju koledza man paveicas jo es gaju Wharton un mani draugi nu tik daudzi no vinem vada neticamas Wall Street firmas bet mes uzaugam laika kad hedge fondu industrija uzauga private equity industrija uzauga un mani draugi no Wharton no visas pasaules ir tiesam briniskigi.

Lev-Ram: Kada veida?

Reses: Es biju cina atlantiksitijas berns un es tiesam redzeju tikai mazo uznemejdarbibu caur manas gimenes prizmu Wharton mainija manu pasauli.

Lev-Ram: Labi jus runajat par Wharton acis atverot cel