Jaunzēlandes gubernators pauž nožēlu par teikto, ka “mums ir jauni melnādaini bērni, kas aug Bronksā un pat nezina, kas ir dators”.

Jaunzēlandes gubernators pauž nožēlu par teikto, ka "mums ir jauni melnādaini bērni, kas aug Bronksā un pat nezina, kas ir dators".

Ņujorkas gubernatore Keti Hočula pauž nožēlu par nepārdomātu izteicienu

Ņujorkas gubernatore Keti Hočula ir paudusi nožēlu par neapdomātu izteicienu, kurā viņa norādīja, ka melnādainie bērni Bronksā pat nezina, kas ir dators.

Hočula izteikusies intervijā uzņēmējdarbības konferencē

Hočula, kura pieder pie Demokrātu partijas, šo komentāru izteica pirmdien, kad viņa tika intervēta lielā uzņēmējdarbības konferencē Kalifornijā, kur tika apspriesti veidi, kā paplašināt ekonomiskās iespējas zemas ienākumu grupas kopienām mākslīgā intelekta jomā.

“Pašlaik mums ir jauni melnādaini bērni, kas aug Bronksā un pat nezina, kas ir dators. Viņi nezina, viņi nezina šīs lietas,” Hočula teica, uzstājoties Milkena institūta Globālajā konferencē.

Šis komentārs intervijas laikā netika apspriests, un gubernatore turpināja skaidrot, ka viņas mērķis ir nodrošināt iespējas krāsu kopienām piekļūt jaunajām mākslīgā intelekta tehnoloģijām kā līdzekli sociālās nevienlīdzības risināšanai.

Taču šis lapsus izraisīja tūlītēju kritiku no dažiem Ņujorkas politiskajiem līderiem, tostarp štata asamblejas deputātes Amandas Septimo, demokrātes no Bronksas, kura teica, ka šis komentārs ir “kaitīgs, dziļi nepamatots un patiešām šokējošs”.

Vēlāk pirmdien Hočula izplatīja paziņojumu, kurā teica: “Es nepareizi izteicos un to nožēloju.”

“Protams, ka melnādainie bērni Bronksā zina, kas ir datori – problēma ir tajā, ka viņiem bieži vien trūkst piekļuves tehnoloģijai, kas nepieciešama, lai sasniegtu augsti atalgotus darbus jaunattīstības nozarēs kā mākslīgais intelekts,” teica Hočula. “Tieši tāpēc es kopš pirmās dienas savā administrācijā esmu koncentrējusies uz ekonomisko iespēju palielināšanu un turpināšu cīnīties, lai nodrošinātu katram Ņujorkas iedzīvotājam iespēju iegūt labi atalgotu darbu.”

Ņujorkas štata asamblejas priekšsēdētājs Karls Hestījs, demokrāts, kurš pārstāv Bronksu likumdevējā, aizstāvēja Hočulu, kad viņas komentāri sāka iegūt popularitāti tiešsaistē.

“Lai arī gubernatores vārdi bija neveikli un aizvainojoši, es neticu, ka viņas sirds ir tur. Es stingri ticu, ka viņa vēlas redzēt visus mūsu studentus izcilus,” teica Hestījs.