Jaunmeksikas ģenerālprokurors vaino Meta tiešsaistes plēsējos, jo štats apsūdz trīs vīriešus, kuri izmantoja uzņēmuma platformas, lai pieprasītu seksu ar nepilngadīgiem bērniem.

Jaunmeksikas ģenerālprokurors vaino Meta tiešsaistes plēsējos, jo štats apsūdz trīs vīriešus, kuri izmantoja uzņēmuma platformas, lai pieprasītu seksu ar nepilngadīgiem bērniem.

Jaunās Meksikas galvenais prokurors izvirza apsūdzības

Jaunās Meksikas galvenais prokurors trešdien paziņoja par apsūdzībām pret trim vīriešiem, kuri tiek apsūdzēti sociālo mediju platformu izmantošanā, lai mērķētu un meklētu seksuālus kontaktus ar nepilngadīgiem bērniem.

Aizturēšana pēc ilgstošas slepenas operācijas

Aizturēšana ir rezultāts ilgstošai slepenai operācijai, kurā aizdomās turamie sazinājās ar viltus kontiem, ko izveidoja štata Tieslietu departaments. Izmeklēšana sākās decembrī, apmēram tajā pašā laikā, kad štats iesniedza civillietu pret sociālo mediju gigantu, apgalvojot, ka tas nepieņem pamatpasākumus, lai nodrošinātu bērnu drošību tā platformās.

Prokurors pauž bažas

Jaunās Meksikas ģenerālprokurors Raūls Torress trešdienas preses konferencē teica, ka aizdomās turamie sazinājās un apmainījās ar eksplicitu seksuālu saturu, izmantojot Facebook ziņojumapmaiņas lietotni, un bija skaidri izteikuši seksuālu interesi bērnos.

“Mums ir ārkārtīgi satraucoši, cik viegli šie indivīdi atrada slepeni izveidotos personas,” sacīja Torress. “Un tas ir, godīgi sakot, modinātājzvans mums visiem saprast, cik nopietni ir šāda veida draudi.”

Viņš vainoja sociālo mediju vadītājus, tostarp izpilddirektoru Marku Zakerbergu, un norādīja, ka uzņēmums peļņas intereses liek augstāk par vecāku un bērnu interesēm.

“Mēs, kas iesaistīti šajā darbā, esam vienkārši noguruši no retorikas,” viņš teica. “Mēs esam noguruši no apliecinājumiem, kas ir dota mūsu kopienas locekļiem, Kongresa locekļiem, politikas veidotājiem, ka visi saprātīgie soļi ir sperti, lai nodrošinātu, ka šāda veida uzvedība nenotiek.”

Sociālo mediju uzņēmums noraida apsūdzības

Sociālo mediju uzņēmums noraidīja apsūdzības un atkārtoti trešdien paziņoja, ka tas izmanto tehnoloģiju, lai novērstu aizdomīgu pieaugušo iespēju atrast vai sazināties ar bērniem un pusaudžiem savās lietotnēs, un ka tas sadarbojas ar tiesībaizsardzības iestādēm noziedznieku izmeklēšanā un saukšanā pie atbildības.

Uzņēmums arī teica, ka tas ir nolīgusi bērnu drošības ekspertus, ziņo saturu Nacionālajam pazudušo un ekspluatēto bērnu centram un dalās informācijā un rīkiem ar citiem, lai palīdzētu izskaust plēsoņus.

“Tas ir nepārtraukts cīņa, kur noteikti noziedznieki attīsta savas taktikas dažādās platformās, lai mēģinātu izvairīties no aizsardzības,” uzņēmums teica e-pasta paziņojumā.

Turpinot darbu identificēt plēsoņus

Lai gan štata ģenerālprokurora birojs turpinās darbu plēsoņu identificēšanai, kas mērķē bērnus, Torress teica, ka ir par agru teikt, vai šis darbs ietekmēs civiltiesisko prāvu.

Kā daļa no šīs prasības, Jaunās Meksikas prokurori saka, ka viņi ir atklājuši iekšējos dokumentus, kuros sociālo mediju uzņēmuma darbinieki lēš, ka aptuveni 100 000 bērnu katru dienu tiek pakļauti seksuālai uzmākšanai uzņēmuma platformās.

Apsūdzētie krimināllietā

Trīs apsūdzētie krimināllietā tika identificēti kā Fernando Klaids, Marlons Keliwoods un Kristofers Reinolds. Prokurori cenšas viņus aizturēt līdz tiesas prāvai par apsūdzībām, kas ietver bērna piesaistīšanu ar elektronisku komunikācijas ierīci.

Dzirdes vēl nav ieplānotas, un tiesas dokumentos nav norādīti advokāti, kas varētu runāt Klaida un Keliwooda vārdiem. Ziņojums tika atstāts publiskajam aizstāvim, kas pārstāv Reinoldu.