Izplatītājs Dara Hosrošahi vēlas, lai vairāk darbinieku atgriežas birojā, vēlams, izmantojot Uber.

Izplatītājs Dara Hosrošahi vēlas, lai vairāk darbinieku atgriežas birojā, vēlams, izmantojot Uber.

Uber atgriežas zaudējumos pēc peļņas gada

Uber piedzīvoja jauktu pirmo ceturksni, atgriežoties zaudējumos pēc pirmās peļņas gada. Uzņēmuma vadītājs norādīja, ka daļēji vainojams ir samazinājies pasažieru skaits.

Izmaiņas darbinieku paradumos

Dara Hosrošahi, Uber izpilddirektors, uzņēmuma pirmā ceturkšņa ienākumu zvanā trešdien teica, ka darbinieku paradumi ir mainījušies pēc pandēmijas, un tas ir ietekmējis uzņēmumu.

“[P]andēmijas laikā daudzi cilvēki, kuri brauca uz darbu, to vairs nedara,” teica Hosrošahi. “Mēs esam zaudējuši dažus no mūsu visbiežākajiem klientiem.”

Uber nekavējoties neatbildēja uz komentāra pieprasījumu. Uzņēmuma akcijas trešdienas tirgus slēgšanas laikā bija kritušās par 5,7%, sasniedzot 66,40 ASV dolārus.

Analītiķu prognozes un ienākumi

Hosrošahi komentāri tika izteikti, kad Uber nepildīja analītiķu prognozes par kopējiem rezervējumiem, un to lielā mērā ietekmēja tiesiskie risinājumi un zaudējumi no ieguldījumiem. Kopējie rezervējumi, kas tiek definēti kā braucienu pasūtījumi, piegādes pasūtījumi un vadītāju un tirgotāju ienākumi, pieauga par aptuveni 21% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu līdz 37,7 miljardiem ASV dolāru, bet nepiepildīja aptuveni 38 miljardu ASV dolāru prognozi, ko gaidīja daudzi analītiķi. Tikmēr uzņēmuma ieņēmumi bija pieauguši par 15% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu līdz 10,1 miljardiem ASV dolāru.

Izmaiņas tajā, cik bieži cilvēki brauc uz biroju pateicoties attālinātam darbam, nozīmē, ka daži klienti, kuriem Uber bija “kaut kas ikdienišķs”, vairs nelieto lietotni tik bieži kā agrāk, teica Hosrošahi.

Tomēr Hosrošahi teica, ka Uber ir novērojis pieaugumu cilvēku skaitā, kas izmanto lietotni braukšanai uz darbu.

“Viens interesants trends, ko mēs redzam, ir tas, ka cilvēki atgriežas darbā,” viņš teica intervijā CNBC. “Mūsu darba stundas ir stiprākas nekā brīvā laika stundas.”

Atgriešanās birojos

Lai gan daži izpilddirektori ir atteikušies no stingriem biroja atgriešanās noteikumiem, lielajos metropoles centros, piemēram, Ņujorkas pilsētā, kājnieku satiksmes dati no marta rāda, ka biroju apmeklējums ir 80% no vidējiem pirms pandēmijas līmeņiem. Miamī šis skaitlis bija 85%.

Lai gan tas var būt nepopulārs viedoklis, Hosrošahi teica, ka Uber īpaši gaida atgriešanos pie pirms pandēmijas darba dzīves.

“Dažiem cilvēkiem tas var nepatikt, bet mums šeit Uber patīk, kad cilvēki atgriežas darbā un birojā,” viņš teica.