Ir pienācis laiks mainīt savu attiecību ar cukuru. Lūk, kā to izdarīt

Ir pienācis laiks mainīt savu attiecību ar cukuru. Lūk, kā to izdarīt

Kāpēc daudziem no mums ir sarežģītas attiecības ar cukuru

Ja cilvēkiem būtu jādefinē viņu attiecības ar cukuru, daudzi teiktu, ka “tas ir sarežģīti.” 2018. gada pētījums atklāja, ka 70% ASV pieaugušo ir nobažījušies par to, cik daudz cukura viņi patērē, kas liecina, ka daudziem no mums ir grūtības ar toksisku iekšējo monologu, kad mums tiek piedāvāti kūkas, cepumi un citi deserti.

Kāpēc tik daudziem no mums ir neskaidras attiecības ar cukuru un kā mēs varam izārstēt šīs attiecības?

1. Pretojieties kārdinājumam pārtiku iedalīt “labajā” un “sliktajā”

Valoda, ko mēs izmantojam, runājot par cukuru, bieži pasliktina mūsu attiecības ar to. Apzīmējot pārtiku kā “labu” un “slikto”, mēs paliekam iesprostoti bažās par katru sava uztura detaļu. Pārtikas apzīmēšana kā “slikta” var likt mums sacelties pret pašu noteikumiem un ēst tos daudzumos, kas nav saskaņā ar to, ko mūsu ķermenis patiesībā vēlas.

Apskatiet, kā jūs pašlaik domājat par cukuru. Vai tas izraisa bailes vai trauksmi? Vai tas liek jums justies nekontrolējami? Kādi “noteikumi” jums ir ap to? Mēģiniet savas domas padarīt neitrālākas pret šo sastāvdaļu. Piemēram, mēģiniet sev teikt: “Cukurs ir tikai viens no daudziem pārtikas veidiem manā uzturā.” Lai gan var būt grūti pārrakstīt savu iekšējo scenāriju vienā piegājienā, sūtot sev neitrālus vēstījumus par cukuru, var samazināt jūsu saldumu saistīto stresu laika gaitā.

2. Saprotiet glikozes svarīgo lomu jūsu ķermenī

“[Cukurs] ir vēlamais enerģijas avots jūsu ķermenim,” saka Chewning. “Ogļhidrāti, kas atrodami graudaugos, piena produktos, augļos un dārzeņos, tiek sadalīti ķermenī glikozē – vienkāršajā cukurā -, kas kalpo kā degviela jūsu šūnām.”

Kad mēs atņemam savam ķermenim glikozi, tas nedarbojas pareizi. “Vēlme pēc saldajiem ēdieniem (ogļhidrātiem kopumā) ir dziļi ieprogrammēta cilvēka fizioloģijā, jo tik daudzi mūsu ķermeņa procesi ir atkarīgi no ogļhidrātiem, lai pareizi darbotos,” saka Van Eck. “Ir saprotams, ka būtu ļoti traucējoši mēģināt atņemt mūsu ķermenim galveno makroelementu.”

3. Ēdiet sabalansētas maltītes

“Ja jūs neēdat pietiekami daudz kopumā, jūs varat nonākt pie tā, ka alkstat pēc ēdieniem, kas jums nebūtu vajadzīgi, ja jūs būtu pienācīgi paēduši,” saka Van Eck. Sev pasniegt maltītes, kurās ietilpst olbaltumvielas, ogļhidrāti un dārzeņi, palīdzēs justies paēdušam. Laika gaitā šis ēšanas veids var palīdzēt atgūt uzticību savam ķermenim. Jūs reaģējat uz izsalkuma signāliem ar barojošu ēdienu; jūsu ķermenis dod jums enerģiju, lai parādītos gan garīgi, gan fiziski savā dzīvē.

4. Praktizējiet apzinātu ēšanu

Vēl viens veids, kā atkal savienoties ar sevi maltītes laikā, ir praktizēt apzinātu ēšanu, saka Van Eck. “Pieņemiet vērā, kā jūsu ķermenis jūtas ēšanas laikā un pēc tās. Jo vairāk jūs varat novērot savu ķermeni bez sprieduma par rezultātu, jo vieglāk būs veikt vēlamos izmaiņas,” viņa saka.

5. Veiciet nelielas izmaiņas

Ja jūs esat kaut kad uzsākuši fitnesa rutīnu vai mēģinājuši meditēt, jūs ziniet, ka Roma netika uzcelta vienā dienā. Uzlabot savu attieksmi pret cukuru prasa pastāvīgu darbu, tāpēc Van Eck iesaka izvēlēties vienu no iepriekš minētajiem padomiem un koncentrēties uz to pirms pāriet uz nākamo padomu.

“Savu attiecību ar cukuru izlabošana nenotiks vienā naktī, it īpaši, ja tas ir bijis desmitgadu ilgs cīņas,” viņa saka. Esi pacietīgs un atgādini sev kāpēc tev svarīga bija attiecību pārveidošana ar desertiem sākotnēji.