Imigrācijas iestādes apgalvo, ka ir uzvarējušas pārkāpējus, kas izmantoja talantīgās H-1B vīzas, jo pieteikumu skaits ir samazinājies gandrīz par 40%.

Imigrācijas iestādes apgalvo, ka ir uzvarējušas pārkāpējus, kas izmantoja talantīgās H-1B vīzas, jo pieteikumu skaits ir samazinājies gandrīz par 40%.

Pieteikumu skaits uz augsti izglītotu darbinieku vīzām strauji samazinājies

Šogad pieteikumu skaits uz augsti izglītotu darbinieku vīzām ir samazinājies par gandrīz 40%, paziņoja iestādes otrdien, apgalvojot, ka ir panākts progress cīņā pret tiem, kas “izmantoja sistēmu”, iesniedzot vairākus, dažkārt apšaubāmus pieteikumus, lai nepamatoti palielinātu izredzes tikt izvēlētiem.

Tehnoloģiju uzņēmumi pieprasa izmaiņas

Lielie tehnoloģiju uzņēmumi, kuri izmanto H-1B vīzas, prasīja izmaiņas pēc tam, kad pieteikumu skaits strauji pieauga, samazinot to darbinieku un potenciālo darbinieku izredzes uzvarēt nejaušajā izlozē. Sastopoties ar iespējamu krāpšanu un ļaunprātīgu izmantošanu, ASV Pilsonības un imigrācijas dienests šogad paziņoja, ka katram darbiniekam ir tikai viena iespēja piedalīties izlozē, neatkarīgi no tā, vai viņam ir viens darba piedāvājums vai 50.

Valdība šogad saņēma 470 342 pieteikumus uz izlozi, kas notika marta pēdējā nedēļā, kas ir par 38% mazāk nekā 758 994 pieteikumi pagājušajā gadā. Darbinieku skaits, kas pieteicās, bija gandrīz nemainīgs – aptuveni 442 000 šogad salīdzinājumā ar 446 000 pagājušajā gadā – norādot uz strauju to cilvēku skaita samazināšanos, kas pieteicās vairākkārt.

Pieteikumu skaits trīskāršojās no 2021. līdz 2023. gadam pēc tam, kad valdība paziņoja, ka vairs neprasīs cilvēkiem sūtīt biezu dokumentāciju pa pastu, lai būtu tiesīgi piedalīties izlozē, sakot, ka šis laikietilpīgais un dārgais uzdevums var gaidīt līdz brīdim, kad viņi uzvarēs vienā no līdz 85 000 gada laikā piešķirtajiem slotiem. Vienīgā prasība bija $10 elektroniskā reģistrācijas maksa, kas atviegloja dalības barjeras, bet radīja neplānotu iespēju uzņēmumiem un darbiniekiem appludināt aģentūru ar pieteikumiem. USCIS teica, ka viena persona 2022. gadā iesniedza pieteikumus uz 83 darba piedāvājumiem.

Pieteikumu skaita samazināšanās šogad “norāda, ka bija daudz mazāk mēģinājumu iegūt nepamatotu priekšrocību nekā iepriekšējos gados,” teica USCIS ziņojumā uzņēmumiem, pretendentiem un viņu pārstāvjiem.

H-1B vīzu izveidošana un kritika

H-1B vīzas tika izveidotas 1990. gadā cilvēkiem ar bakalaura grādu vai augstāku izglītību jomās, kur darba vietas tiek uzskatītas par grūti aizpildāmām, īpaši zinātnē, tehnoloģijās, inženierijā un matemātikā. Kritiķi saka, ka tās ļauj uzņēmumiem maksāt zemākas algas ar mazāk darba aizsardzības.

Indijas tehnoloģiju ārpakalpojumu uzņēmums Infosys bija lielākais H-1B darbinieku nodarbinātājs 2023. gadā. Amazon, Microsoft, Apple, Meta un Google bija starp desmit labākajiem.

ASV koledžu absolventi var strādāt trīs gadus saskaņā ar Optisko praktisko apmācību vīzu, kamēr viņi mēģina iegūt H1-B vīzu. Tā kā šiem pretendentiem bija pastāvīgas darba vietas, viņiem nebija nepieciešams iesniegt vairāk nekā vienu pieteikumu. Taču tas lika viņiem palikt neizdevīgajos apstākļos salīdzinot ar tiem, kuriem bija vairāki pieteikumi. Daži devās strādāt uz Kanadu vai Eiropu.

USCIS direktors Ur Jaddou teica, ka aģentūra steidzami veica izmaiņas izlozē, lai nodrošinātu, ka katram darbiniekam ir “tikai viena biļete cepurē”, lemjot, ka izmaiņas nevar gaidīt vēl vienu gadu. USCIS atklāja dažus uzņēmumus, kas sadarbojoties iesniedza pieteikumus uz tiem pašiem pretendentiem.

“Mēs vēlamies nodrošināt, ka tas ir cilvēku rokās, kas to izmantos un palīdzēs valstij, un mēs sapratām, ka sistēmas izmantošana nebija noderīga nevienam,” Jaddou teica publiskaj pasakum mart at the South by Southwest festival in Austin, Texas.

Daudzi tehnoloģiju uzņēmumi un biznesa grupas spieda uz nekavējošu izmaiņu veikšanu. Intel Corp. oktobr teica, ka t s uzvaras likme “pastvig samazinjas”, kavjot centienus paplašint pusvaditju dizaina un ražošanas darbības Amerikas Savienotajs Valsts.”

“Sistma, kas bija domta H1B izlozes procesa administranai, ir kuvusi par vilšans un neapmierintbas avotu,” mikroshmu ražotjs rakstja USCIS.

H-1B kritiķi kopum par izmaim atzinigi vrtja tos par nepietiekamiem.

AFL-CIO rakstja USCIS, ka šgada izlozes maias “ietver dažus solus pareizaj virzien”, bet “ir tlu prom no nepieciešams visaptveros reformas”. Tpat k citi kritii, arodbiedrba vlas vzas pieširt uzņmmumiem, kas maks maksimls algas nevis nejauš loterij veid, ko Donalds Tramps meklja sav laik Baltaj nam.